Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


PAYLAŞ:

Kültür Turları - Gap Turları

Kültür Turları - Gap Turları Adana, Antakya, Diyarbakır, Mardin, Hasankeyf, Batman ve Gaziantep illerini kapsayan Gap Turlarında Güneydoğu Anadolu’nun kültürüne, tarihine, günlük yaşantısına ve doğal güzelliklerine yakından dokunabilirsiniz. Uçaklı Gap Turu, Klasik Gap Turu, Bursa Eskişehir Hareketli Gap Turu, İzmir Hareketli Uçaklı Gap Turu, Ankara Hareketli Gap Turu ve Gap Rüzgarı Turlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Güneydoğu Anadolu’nun büyülü atmosferini, tarihin farklı dönemlerine tanıklık eden yapılarını ve mutfağına ait en lezzetli yemekleri bir Gap turuna sığdırabilirsiniz. Mardin’de Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, tarihi Mardin evleri, Şehidiye Medresesi ve çeşitli kilise kalıntılarını; Antakya’da Uzun Çarşı, Harbiye, Mozaik Müzesi ve Habib-i Neccar Camii’ni; Şanlıurfa’da Balıklı Göl, Fırat Nehri, Hz. İbrahim’in doğduğu Mağara ve Gaziantep’te Zeugma Mozaik Müzesi GAP turlarının rotalarını oluşturan önemli noktalar.

Kültür turları kapsamında düzenlenen GAP Turlarını TatilBudur.com ayrıcalığıyla gerçekleştirebilir, unutulmayacak bir gezi programına katılabilirsiniz.

Gap Turunda Yapılması Gerekenler

  • Güneydoğu’da her gezdiğiniz şehrin yöresel tatlarını da keşfetmelisiniz. Diyarbakır’da kaburga dolması, Antakya’da serpme köy kahvaltısı ve künefe, Şanlıurfa’da Urfa kebabı, Mardin’de kayısılı işkembe çorbası, Gaziantep’te keme kebabı ve baklava yemeden Gap turunuzu sonlandırmayın.
  • Gap Turlarına özellikle bahar aylarında katılmalısınız. Çünkü Güneydoğu yazları oldukça sıcak, kışları ise sert bir soğuğa hâkimdir.
  • Güneydoğu’da gezdiğiniz her köşeyi fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirin. Eğer bir tur programıyla gidiyorsanız serbest zamanlarınızda da bireysel olarak yürüyüşe çıkıp fotoğraf çekimleri yapın.
  • * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.