Ana Sayfa » Kültür Turları » Turları » Assos - Kazdağları- Gelibolu Turu / 2 Gece 3 Gün

Gelişmiş Tur Arama

Kategori :
Fiyat Aralığı :
Tur Süre Aralığı :

2015 ERKEN REZERVASYON

Promosyonlu Turlar

Kapadokya Turları

Hafta Sonu Turları

Uçaklı Turlar

Gap Turları

Karadeniz Turları

Günübirlik Turlar

Son Dakika Fırsatları

Batı Karadeniz Safranbolu

Ege Akdeniz Turları

İstanbul Hareketli Turlar

İzmir Hareketli Turlar

Ankara Hareketli Turlar

Bursa ve Eskişehir Hareketli Turlar

Likya Turları

Yılbaşı Özel Turlar

Sevgililer Günü Turları

Sömestr Turları

Adana Mersin Hareketli Turlar

23 Nisan Turları

Son Gezdiğiniz Turlar

paylaş |
Güvenli Alışveriş

Assos - Kazdağları- Gelibolu Turu / 2 Gece 3 Gün

HER CUMA AKŞAM HAREKET PAZAR AKŞAM DÖNÜŞ
GENEL TUR BİLGİLERİ
Tur Adı:
 Assos - Kazdağları- Gelibolu Turu / 2 Gece 3 Gün
Tur Türü:
 Kültür Turları
Tur Kategorisi:
 İstanbul Hareketli Turlar, Hafta Sonu Turları, Promosyonlu Turlar
Ülke:
 
Haraket Yeri:
 Istanbul
Gece / Gün:
 2/3
Ulaşım Türü:
 Otobüs
İlk Period
01.01.1970 - 01.01.1970
TL
'dan itibaren

HER CUMA AKŞAM HAREKET - PAZAR AKŞAM DÖNÜŞ 

ASSOS-NEKROPOL-KAZDAĞLARI-TAHTAKUŞLAR - HASANBOĞULDU - SÜTÜVEN-ZEUS ALTARI-ADATEPE

TRUVA ANTİK KENTİ - ÇANAKKALE - GELİBOLU - ŞEHİTLİK 

57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - CONK BAYIRI - ABİDE - KABATEPE


1.GÜN ( CUMA ) İSTANBUL - KAZDAĞLARI

22.00 Yeni Bosna Yanyol Bp  İstasyonu Arkası ( Air Port Outlet Center Arkası ), 23.00 Beşiktaş Yıldız Cami, 23.59 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı,00.15 Kartal Yemek Center 00.30 Çayırova McDonalds, 01.15 İzmit Halk evi (Asya otel) karşısından katılan misafirlerimizle birlikte Bursa, Balıkesir, Burhaniye güzergâhı üzerinden Kazdağları- na doğru yol alıyoruz.


2.GÜN ( CUMARTESİ ) ASSOS-NEKROPOL-KAZDAĞLARI-TAHTAKUŞLAR - HASANBOĞULDU - SÜTÜVEN-ZEUS ALTARI-ADATEPE

Sabah Ege-nin geniş ürün yelpazesi ile yaptığımız kahvaltı sonrasında tarih de ilk güzellik yarışmasının yapıldığı İda (Kaz) Dağlarını keşfe çıkıyoruz. Yunan Mitolojisindeki konumunun yanında Dünyanın en önemli oksijen kaynaklarından biri olması bakımından da çok özel olan; Edremit Körfezine eteklerini değdirmiş bir gelin gibi duran Kaz Dağlarında ilk gezi durağımız Hasan boğuldu ve Sütüven Şelalesi oluyor. Rehberimizden Yörük kızı Emine ve Hasanın öyküsünü duyunca eminiz burası sizi bir kat daha fazla etkileyecek. Sonrasında Zeytinli Köyünde meydan kahvehanesinde çaylarımızı yudumlayıp, buradan Tahta Kuşlar Köyüne hareket ediyoruz. Kaz Dağlarına ismini veren Yörüklerin Köyü burası. Bu köyde Türkiye-de ilk defa açılmış olan ve UNESCO tarafından da ödüllendirilen Tahtakuşlar Etnografya Galerisini geziyoruz. Ali Bey Kudar-ın anlatımlarıyla da zenginleşen müzeyi gezdikten sonra yolumuz bu sefer bir Zeytinyağı Müzesine düşüyor. Ortala 500 yıllık ömrü olan Zeytin Ağacının dalından taş Tığrazlar-da öğütülerek, preslenerek soframıza kadar ulaşan lezzetin ve şifanın öyküsünü dinledikten sonra eskiden fabrika olan bu hoş mekândan ayrılıyoruz. Daha sonra rivayete göre Tanrı Zeus-un Troia Savaşlarını izlediği yer olarak bilinen Zeus Atlarını görmek üzere Adatepe Köyüne gidiyoruz. Zeus Altarın da Edremit Körfezi ve Hekatos Adalarının (Ayvalık Adaları) seyri muhteşem. Ardından Köy içinde yapacağımız gezi sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Assos-a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi burada bölgenin balık restoranlarında aldıktan sonra Behram Köyü içerisindeki, Aristo-nun felsefe okulu açtığı ve Bizans Döneminin Piskoposluk Merkezi olan Assos-ta Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odaları, Anadolu-nun en etkileyici Nekropol-ünün gezilmesinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde yapıyoruz.


3.GÜN ( PAZAR ) TRUVA ANTİK KENTİ - ÇANAKKALE - GELİBOLU - ŞEHİTLİK - 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ - CONK BAYIRI - ABİDE - KABATEPE

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Ezine üzerinden tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troia) Antik Kenti ile başlıyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan Antik şehirde; iç içe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, odeon, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Çanakkale-ye doğru yol alıyoruz. Yol üstünde Çimenlik Kalesini ve Kilitbahir-i panaromik olarak görüyor ve Çanakkale-den feribot ile Eceabat- a geçiyoruz. Eceabat-da aldığımız öğle yemeği sonrasında 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale savaşının izlerini görebileceğimiz Gelibolu yarımadasında ilk gezi noktamız Çanakkale Şehitler Abidesi oluyor. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı-nda kahramanca çarpışan şehitlerimizin yattığı 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Keşan üzerinden Tekirdağ-a geliyor ve Meşhur Tekirdağ köftesinin tadına bakıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrasında İstanbul-a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde (22.00-23.00 arası) sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka MİKATUR seyahatinizde görüşmek dileğiyle veda ediyoruz. (Çayırova, İzmit ve Bursa-dan aldığımız konuklarımız İstanbul-da turumuzdan ayrılıyorlar.)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Trevego, Man Forttuna, Safir marka Otobüsler İle Ulaşım,                                        

Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

Açık Büfe 1 Akşam Yemeği,                       

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Mika tur Otobüsü içerisindeki  ikramlar,

1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası,                

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan içecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri                           

Müze ören yeri giriş ücretleri

Uyarılar Notlar

EK HİZMETLER

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik HizmetleriToplam bedeli Tam: 80,00 TL, Müze karta sahip misafirlerimiz,Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile 50,00 TL, ödeyeceklerdir.  Bu ücretler istenildiği takdirde satış ofislerimizde fatura karşılığı ve taksitlendirilerek tahsil edilecektir.  0-7 YAŞ ÇOCUKLARDAN EK HİZMET ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR. Bu turumuzda müzekart verilmemektedir.

GENEL ŞARTLAR

Gezi Süresi 2 Gece 3 Gün olup 1 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0-6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak verilmeyebilir. REZERVASYON ESNASINDA KOLTUK NUMARASI VERİLEMEZ.  KONAKLAMA BÖLGELERİNDE ve OTELLERİNDE YOĞUNLUĞA BAĞLI OLARAK AYNI KATEGORİDE veya DAHA ÜSTÜ OLMAK KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda MİKATUR Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı Midibus veya Minibuslagerçekleştirilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda MİKATUR misafirlerine 2(iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 11.06.2013

İPTAL GÜVENCE PAKETİ

Satın almış olduğunuz paket turunuzu , başlangıç tarihinden  72 saat öncesine kadar , hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı  ,hiçbir kesinti yapılmadan , ödeme şeklinize göre iade yapılır. İptal güvence paketi ; 2000 tl ye kadar olan rezervasyonlarda 20 tl , 2000 tl üzeri rezervasyonlarda ise rezervasyon bedelinin % 1 -i kadardır.

KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;

Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARAÇLAR

TRAVEGO MERCEDES;(SON TEKNOLOJİ)
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat, TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.

MAN FORTUNA;
46+1+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Ses ve görüntü sistemi: CD çalar, DVD ve VCD oynatıcı, tavana bütünleşmiş edilmiş önde 17- ve orta kapı üzerinde 14- monitör. Hostes veya rehber için dâhili anons sistemi. Hava kanalları üzerine bütünleşmiş edilmiş aç-kapa dümeli hoparlör ve okuma lambaları, buzdolabından oluşan mutfak seti.

mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.