Seyahat Kıyafetleri

Limanda

Hava sıcaklıkları gündüz sıcak olsa bile akşam saatlerinde serinlemektedir. Ekstra yapılan turlardaki otobüs seyahatlerinde klima ve ayrıca açık hava yürüyüşleri olacaktır. Yanınıza hafif ve rahat kıyafetler almanız uygun olur. Her ihtimali düşünerek yanınızda rahat bir çift ayakkabınız ve kazak bulundurmanızı öneriyoruz.

Gemide

Gündüz vakitlerinde güvertede giyinmek üzere hafif, rahat, pratik giysiler ile mayo, şapka ve rahat ayakkabılar almanızı tavsiye ediyoruz. Kahvaltı ve öğlen yemekleri için kıyafet kısıtlaması olmamakla beraber, akşam yemeği şu şekildedir; erkekler; takım elbise ve kravat, bayanlar, kokteyl veya gece elbisesi.

Sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri için kıyafet zorunluluğu olmamakla birlikte akşam yemeği için şöyledir; erkekler; takım elbise ve kravat, bayanlar ise; kokteyl veya gece elbisesi. Yolcularımız için düzenlediğimiz temalı gecelerine tüm konuklarımız davetlidir. Bu gecelerde çeşitli renk formatlı rahat kıyafetler giyerek gecemizi renklendirebiliriz.

Unutulmaması Gerekenler :

Güneş gözlüğü, şapka, kazak, fotoğraf makinesi, kamera (ekstra film, kaset ve pil), banyo gereçleri (diş fırçası, macunu,  traş köpüğü gibi) ve dilerseniz şehir rehberleri, dürbün, alışverişte döviz kurlarını hesaplayabilmek için hesap makinesi getirebilirsiniz. Yolcuların yanlarında getirdikleri kameralar ile yapılan çekimler için müze ve arkeolojik gezilerde belli bir fiyat talep edilir. Hava durumu değişikliği sırasında kullanabilmeniz için yanınızda bir şemsiye ve yağmurluk bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gözlük ve / veya kontak lens kullanan yolcularımız ile ilaç tedavisinde bulunan yolcularımızın, kayıp, kırılma veya acil durum anında gemi personelimiz tarafından yardımcı olunabilmesi için doktorlarından onaylı reçete ve kullandıkları ürünün yedeğini bulundurmaları rica edilir.

Önemli Not :

Pasaportunuz, seyahat dökümanlarınız ve doktor reçetenizi yanınızda bulunduracağınız el çantanızda muhafaza ediniz. Bu dökümanlar size hava alanında ve gemiye girişte gerekecektir.