Tatil Haberleri

Erken RezervasyonTatil çalışan insanların en doğal hakkı.Bütün yıl boyunca zamanının büyük bir kısmını çalışmakla geçiren kişiler yaz aylarında dinlenerek, eğlenerek, gezerek güzel bir tatil geçirme hayallerini şimdiden erkenden kuruyorlar.
Sistematik bir şekilde işleyen hayatımızda tatilde sistemleşiyor artık. Öyleki yaz ayının hayalini bir plan çerçevesinde gerçekleştirmemiz hem zamanımızı hemde ekonomimizi ayarlamamıza fayda sağlıyor. Her yıl bir tatil köyüne, otele,motele v.b. gibi yerlere gitmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlar için erken rezervasyon ile indirimli ve ucuz tatil yapma imkanı artık bulunuyor. Bir çok turizm firmaları erken rezervasyonda çok uygun fiyatlar insanlara ucuz tatil imkanı sağlıyor.

Erken rezervasyonun avantajları nelerdir?

Erken rezervasyon ile ekonomik avantajlar en büyük avantajlardandır. Taksit seçenekleri ve farklı ödeme planları ile ödeme ile %45 civarlarında indirimlerden yararlanabiliyorsunuz.

Erken rezervasyonun dezavantajları nelerdir?

Dezavantajları daha çok görünsede, fakat yazımızın başında dediğimiz gibi iyi bir planlama gerekir. Planın değişmesi en kötü dezavantajdır neden? Çalışan insanlar için erken rezervasyon yaptıranlar senelik izinini işvereninden zamanında alamaması, çalışan evli çiftlerin senelik izinlerinin çakışmaması, iş değiştirmeleri, başka aksilikler gibi bir çok dez avantajlarını doğurur. Erken rezervasyon da bu gibi durumların ortaya çıkabileceğini düşünerek anlaşma yapacağınız firmaya erken rezervasyon iptali yapmanız durumunda ödemeniz geri iade ediliyormu diye sormanız gerekmektedir, hatta yapacağınız sözleşmede geçip, geçmediğinide kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Erken rezevasyonun işletmeler açısından faydaları nelerdir?

Turizm acentalarının ve işletmelerin erken rezervasyon ile büyük ekonomik faydaları olduğu doğrudur. Erkenden işletmeye kazandırılan finansal değerlerin yanı sıra yaz aylarında doluluk oranlarınıda önceden yapılan planlamayla belirleyerek siz tatilciler için daha uygun fiyatları otellerden ön ödeme yaparak alırlar.
Yaz aylarında %45 doluluk oranıyla çalışan otel, işletme masraflarını çıkartarak kar elde etmesi için gelen müşterilerin oda fiyatlarını yükseltmesiyle karşılar veya oda fiyatlarını düşürerek, doluluk oranlarını fazlalaştırırlar. İşletmeler için bu sistem büyük risk teşkil eder. Riskte %95 doluluk oranı ve yüksek fiyatlarla büyük karda edebilirler, %45 ile az kar etmekte var tabi.
Günümüzde turizm sektörünün yazaylarında ne getireceği kestirmek mümkün değildir.Bir anlamda turizm firmaları riske girmeyerek önceden müşterilerini garanti altına alarak, yaz aylarında gelen ayrı müşteriler ile kazanç elde etmenin garanti olarak bilirler.

Erken rezervasyon yapan turizm firmalarından bazıları

Sizinde bildiğiniz gibi bu uygulamaları hemen hemen tüm acentalar yapmaktadır.
18.09.2009 10:42
mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.