Ana Sayfa » Tatil Yerleri » Alanya Tatil Yerleri

Tatil Planla...

Otel Arama
Tur Arama
Tesise Giriş Tarihi:
Tesisden Çıkış Tarihi:
Yetişkin
Çocuk

ALANYA TATİL YERLERİ

ALANYA  TATİL

1
2
3
4
5
6
Tatil Adresiniz, Mika Tur sizin Alanya hakkında bir çok bilgiye kolayca ulaşabilmeniz için hazırladığı bu bölümde, bölge hakkında bir çok bilgi bulacaksınız. Otel seçiminizi yaparak , tatil programınız belli olduktan sonra, gideceğiniz bölge hakkında bilgi edinmeniz sizin için faydalı olacaktır. Tatil yaptığınız yerde ,o bölgenin tarihini ve diğer bilgilerini de bilmeniz tatilinizi daha bilinçli bir şekilde ve daha kolay geçirmenize yardımcı olacaktır.

>> Alanyal otelleri için tıklayınız

ULAŞIM

Alanya, Antalya'ya 135 km. mesafededir. Alanya - Antalya arasındaki karayolu bir çok yerleşim yeri ve turistik yerden geçer. Halk otobüsleri, Alantur, Otogar- Ulaş güzergahında 10 dakikada bir sefer yaparlar.

Karayolu :

Düzenli olarak otobüs ve dolmuş seferleri yapılmaktadır.
Otogar Tel: (+90-242) 513 26 50

Havayolu:

Alanya'ya en yakın havaalanı 130 km. uzaklıktaki Antalya Havaalanıdır.
Antalya Havalimanı Tel:+90- (242) 330 32 33

Demiryolu:

Alanya'ya en yakın tren garı Burdur ilindedir.

Denizyolu:

Alanya Limanı büyük ve yüksek tonajlı tüm gemilerin yanaşmasına müsaittir. Halen bu liman hem turistik hem de ticaret amaçlı gemilere hizmet vermektedir. Alanya-Girne (Kuzey Kıbrıs) bağlantılı turizm sezonu süresince yolcu ve turist taşımacılığı   yapılmaktadır. K.K.T.C. bağlantılı en önemli gümrük kapısı bulunmaktadır.

>> Alanya tatil otelleri için tıklayınız

Alanya, geniş plajları, tarihi eserleri, modern otel, tatil köyleri ve motellerin sayısız balık lokantaları, kafe ve barlarıyla mükemmel bir tatil yeridir. Gelenleri ilk karşılayan, Alanya Yarımadası'nın üzerinde bir taç gibi kurulmuş olan ve 13. yüzyıldan kalma şahane Selçuklu Kalesi bulunmaktadır. Etkileyici kalenin yanı sıra eşi benzeri olmayan güzellikteki sekizgen Kızıl Kule görülmeye değer yerlerdendir.
Limanı çevreleyen kafeler ve barlar akşam saatlerinde liman yolu boyunca el sanatları, deri, giysi, mücevherat, el çantaları ve yöreye özgü ilginç renklere bezeli su kabaklarının satıldığı butikler yer alır. Eğer mağaraları keşfetmekten hoşlanıyorsanız Damlataş Mağarası'nı gezmeniz gerekir. Mağara yakınında Etnografya Müzesi yer almaktadır. Tekneyle üç deniz mağarasına ulaşabilirsiniz: fosforlu kayalarıyla Fosforlu Mağara, korsanların kadın esirleri tuttukları Kızlar Mağarası ve Aşıklar Mağarası.
Alanya'nın 15 km. doğusunda yer alan Dim Çağı Vadisi gölgelerin serinliğinde dinlenmek için ideal bir yerdir. Tüm sahillerinden denize girilebilen Alanya tam bir güneş, deniz, kum cennetidir.

Tarihçe

Alanya bazen Kilikya bazen de Pamfilya topraklarından sayılmıştır. Daha sonra sırasıyla Hititler, Yunanlılar, Romalılar bölgeye egemen olmuşlardır. Çeşitli istilalar ve savaşlarla harap olan kent Romalılarca yeniden inşa edilir. Bizanslılar döneminde ise Alanya' ya ''Güzel Dağ'' anlamına gelen Kolonoros adı verilir. 13. yy. da Selçuklu Hükümdarlarından I. Alahaddin Keykubat kenti alarak adını Alaiye olarak değiştirir. 13. yy. ortalarında Karamanlıların eline geçen Alanya 1471 yılında Osmanlı topraklarına katılır.

İklim

Alanya' da tipik Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kışları yağışlı ve nemli, yazlar kurak ve sıcaktır geçer Alanya'da.

>> Alanya tatil otelleri için tıklayınız

GEZİLECEK YERLER

Kale ve Kuleler :

Alanya Kalesi, Kızıl Kule

Antik Kentler:

Leartis-Learti (Mahmutlar Harabeleri, Syedra Harabeleri,Lotape (Aytap)

Camiler:

Süleymaniye (Kale) Cami, Emir Bedrüddin Cami, Akşebe Sultan Mescidi

Kervansaraylar:

Alara Han, Şarapsa Kervansarayı

Diğer Önemli Mağaralar:

Hasbahçe Mağarası, Kadı İni Mağarası, Korsanlar Mağarası, Aşıklar Mağarası, Fosforlu Mağara

>> Alanya tatil otelleri için tıklayınız

Alanya Tatil Yerleri

Mika Tur, Türkiye'de sizin için seçtiği tatil otelleri için ,sıcak iklimi ve muhteşem doğası ile keyifli bir  tatil geçirmeniz için tatil cennetlerinden bazılarını özelliklede Akdeniz kıyıların da bulunan tatil otelleri olan, Alanya Otel ve Alanya Otelleri, ile özel anlaşmalar yaparak sizler için, her şey dahil oteller,ultra her şey dahil oteller ,yarım pansiyon oteller , oda kahvaltı oteller , beş yıldızlı, dört yıldızlı ve üç yıldızlı oteller seçerek çok uygun  tatil seçenekleri ve kaliteyi ucuz bir şekilde sunma ön prensibiyle özellikle seçmiştir.
Alanya'nın beldeleri olan Gümbet ncekum, okurcalar,konaklı ,avsallar ve mahmutlar mevkii bu bölgenin diğer tatil yerleri olarak bilinen beldelerindendir. Bu Bölgeye yakın  bir çok gezilecek  yakın yerler olduğundan dolayı alanya'ya gittiğinizde muhakkak alanya tatil yerleri 'ni gezmek için bir alanya tatil rehberi almanızı tavsiye ederiz. Alanya ,doğal olarak çok iyi korunmuş bir liman ve iskeleleri ile dünyanın her tarafından gelecek yatlara hizmet verebilecek yüzlerce yat kapasiteli bir çok marinalara sahiptir. 5 yıldızlı Alanya Otelleri, 4 yıldızlı alanya otelleri , 3 yıldızlı alanya otelleri genellikle sahil şeridinde bulunur, alanya otel fiyatları ise diğer tatil bölgelerine  göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Özellikle alanya erken rezervasyon otelleri ve alanya balayı otelleri , erken rezervasyon dönemi içerisinde kaçırılmayacak indirim oranları vererek alanya'da  tatil imkanlarını daha da kolaylaştırmaktadır. Alnaya'da bir çok beş yıldızlı oteller , dört yıldızlı oteller  ve üç yıldızlı oteller  bulabilirsiniz. Bu oteller ultra herşey dahiller, herşey dahiller, yarım pansiyon oteller ve oda kahvaltı oteller olarak hizmet vermektedir.

>> Alanya tatil otelleri için tıklayınız

mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.