Ana Sayfa » Tatil Yerleri » Antalya Tatil Yerleri

Tatil Planla...

Otel Arama
Tur Arama
Tesise Giriş Tarihi:
Tesisden Çıkış Tarihi:
Yetişkin
Çocuk

ANTALYA TATİL YERLERİ

ANTALYA

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Yüzölçümü :

20.723 km²

Nüfus :

1.789.295 (2007) nüfusun 1.127.634'ü il ve ilçe merkezlerinde, 661.661'i köylerde yaşamaktadır.

Coğrafi Konumu :

Antalya, Türkiye'nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir turizm yeridir. Kuzeyinde; Burdur, Isparta, Konya, doğusunda; Karaman, Mersin, batısında; Muğla illeri vardır. Güneyi, Akdeniz ile çevrilmiştir. Antalya kıyılarının uzunluğu 630 km'dir.

Ulaşımı :

Karayolu, havayolu ve denizyolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Antalya havalimanı uluslararası hava trafiğine açıktır.

Tatil adresiniz, Mika Tur sizin Antalya hakkında bir çok bilgiye kolayca ulaşabilmeniz için hazırladığı bu sayfada bölge hakkında bir çok bilgi bulacaksınız. Otel seçiminizi yaparak , tatil programınız belli olduktan sonra, gideceğiniz bölge hakkında bilgi edinmeniz sizin için faydalı olacaktır. Tatil yaptığınız yerde ,o bölgenin tarihini ve diğer bilgilerini de bilmeniz tatilinizi daha bilinçli bir şekilde ve daha kolay hale getirecektir.

>> Antalya otelleri için tıklayınız

Akdeniz Bölgesinin en önemli kentlerinden biridir. Antalya'nın kara sınırını Toros sıradağları oluşturur. İl Mersin, Karaman, Konya, Isparta, Denizli, Burdur ile komşudur. Antalya İl topraklarının üç tarafı yüksek dağlarla çevrilidir. Akdağ 3075 m yüksekliği ile Muğla İl sınırını oluşturmaktadır. Tahtalı dağları, kıyı sıradağlarının en yüksek ve en ilginç olanıdır. Geyik dağları, Antalya İlinin doğusunda Taşeli Platosu üzerinde bulunmaktadır.Bu dağların kuzeyinde yazın bile kar görmek mümkündür. Ayrıca Finike ve Kaş'ı birbirinden ayıran etekleri ormanlarla kaplı Alacadağ mevcuttur. En yüksek dağı ise Torosların batı uzantılarından 3.085 m ile Beydağı dır.
Antalya ilinde büyük akarsu pek bulunmamaktadır. Ama küçük akarsuların sayısı oldukça fazladır. Hepsi akdenize dökülen akarsulardan Düden Suyu, Demre Çayı, Manavgat Çayı, Alara Çayı yalnızca birkaçıdır.
Antalya topraklarinin yaklasik %13 nü kaplayan ovaların en önemlisi Antalya Körfezinin bitimini kaplayan Antalya Ovasıdır. Bunun dışında Finike Ovası, Alanya Ovası, Kasaba ve Demre ovalari ile Tekirova bulunmaktadır.
Bitki örtüsü yönünden oldukça zengin olan Antalya'nın kıyı şeridinde her türlü tropikal bitki görünürken, Torosların eteklerinde maki bitki örtüsü mevcuttur. Ayrıca pamuk,susam,limon, portakal ve muz bol miktarda yetişmektedir.
Nisbi nem ortalamasının % 64'lere vardığı Antalya ilinde, iki iklim hüküm sürmektedir. Deniz tarafında tipik Akdeniz iklimi görülmektedir.Yani yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Yukarı bölgede ise kara iklimi görülmektedir.

Antalya Tatil Yerleri

İLÇELERİ:

Antalya ilinin ilçeleri; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kale, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik'tir.

Akseki:

Alanya'dan sonra Antalya ilinin en eski ilçesi olan Akseki Torosların yapısına uygun engebeli ve dağlık bir görünüme sahiptir. Antalya ili ve çevresinde son yıllarda görülen turizm alanındaki gelişmelere paralel olarak, Akseki ilçesinde turizm faaliyetleri gelişmektedir. Avcıların ve turistlerin uğrak yeri olan Akseki, "KARDELEN ÇİÇEĞİ' nin ana yurdudur. Kış aylarında Kardelen Çiçeğini görmek için yerli ve yabancı turistler ilçeyi ziyaret eder.Giden Gelmez Dağları, dağ keçisi koruma ve av sahası avcıların ücretli olarak devamlı avlanacağı yer olup, Sinan hoca ve Gümüşdamla köylerinde kurulan alabalık üretme tesisleri avcıların ve turistlerin uğrak yerleri arasındadır.

Elmalı:

Likya bölgesi içerisinde yer alan Elmalı'nın kesin kuruluş tarihi bilinmemektedir. Doğuda Semahöyük yakınlarında Karataş'ta, batıda Beyler Köyü yakınındaki Beyler köyünde yapılan kazılar bölgenin bronz çağından bu yana iskan edildiğini göstermektedir.

Gündoğmuş:

Antalya'ya 182 km. mesafedeki Gündoğmuş ilçesinde pek çok antik kent kalıntısı bulunmaktadır. Güzel Bağ Bucağı'nın kuzeyinde 7 km. mesafede ve halen kazı yapılmamış olan Ayasofya Şehri, Gündoğmuş şehir merkezinin güney-batısında ve şehre 7 km. mesafede Sumene mevkisinde, Asar Harabeleri, Senir Köyü' nün doğusunda 2 km. mesafedeki Kese Mevkiindeki harabeler, Gündoğmuş Şehir merkezinin güney-batısında ve şehre 11 km. mesafedeki Gedfi Harabeleri önemli antik kent kalıntılarıdır. İlçe merkezindeki Cem Paşa Camii, Gündoğmuş/Pembelik Köyü arasında ilçe merkezinin doğusundaki, 15 km. mesafedeki Sinek Dağı'nın tepesindeki harabeler, Alanya/Konya Kervanyolu, Gündoğmuş/ Antalya karayolu üzerinde Taşağır mevkisinde Kazayir Şehri Harabeleri diğer görülebilecek eserlerdir.

Gazipaşa:

Antalya'ya 180 km. mesafedeki Gazipaşa, 10 km. uzunluğundaki kumsalı, orman kaplı alanları, turkuaz mavisi koyları, doğal güzellikleriyle şirin bir ilçedir. İskele, Koru ve Kahyalar plajlarının bulunduğu kumsallar, Caretta Caretta kaplumbağalarının önemli bir üreme merkezidir. Bugüne kadar bakir kalmış Gazipaşa, konaklama, dinlenme tesisleri, tarih ve doğa güzellikleri, yapımı süren havaalanı ve yat limanı ile gözde bir turizm merkezi olma yolunda ilerlemektedir.

Kumluca:

Alakır Çayı ile Gavur deresinin dağlardan sürükleyip getirdiği alüvyonlu bir ovada yeralan Kumluca Finike ve Elmalı İlçeleri ile çevrelenmiştir. Kumluca sahil boyunca plajlar, konaklama tesisleri ve koylara sahiptir. Kumluca'nın 27 km. kuzeyinde yeralan Altınkaya yaylası, Alabalık üretme çiftliği, Sedir Ormanları ve bol suları olan güzel bir yayladır. Korydalla ve Olympos Antik kentleri Kumluca ilçesi sınırlarında yer almaktadır.

Alanya:

Alanya, geniş plajları, tarihi eserleri, modern otel ve motellerin sayısız balık lokantaları, kafe ve barlarıyla mükemmel bir tatil merkezidir. Gelenleri ilk karşılayan, Alanya Yarımadası'nın üzerinde bir taç gibi kurulmuş olan ve 13. yüzyıldan kalma şahane Selçuklu Kalesidir. Etkileyici kalenin yanı sıra eşi benzeri olmayan tersanesi ve anıtsal güzellikteki sekizgen Kızıl Kule görülmeye değerdir. Limanı çevreleyen kafeler ve barlar akşam saatlerinde liman yolu boyunca el sanatları, deri, giysi, mücevherat, el çantaları ve yöreye özgü ilginç renklere bezeli su kabaklarının satıldığı butikler yer alır. Eğer mağaraları keşfetmekten hoşlanıyorsanız Damlataş Mağarası'nı gezmeniz gerekir. Mağara yakınında Etnografya Müzesi yer almaktadır. Tekneyle üç deniz mağarasına ulaşabilirsiniz: fosforlu kayalarıyla Fosforlu Mağara, korsanların kadın esirleri tuttukları Kızlar Mağarası ve Aşıklar Mağarası. Alanya'nın 15 km. doğusunda yer alan Dim Çağı Vadisi gölgelerin serinliğinde dinlenmek için ideal bir yerdir. Tüm sahillerinden denize girilebilen Alanya tam bir güneş, deniz, kum ve tatil cennetidir.

Finike:

Finike, Antalya iline bağlıdır. Portakalları ile ünlü Finike tarihle, doğa ve denizin birleştiği bir turizm beldesidir. Portakalları ile tanınan kent, Limyra kenti kalıntıları ve Arykanda antik kenti kalıntıları ile ilgi görmektedir.

Kaş:

Likya'nin önemli kentlerinden olan Kaş , ilçeyi çevreleyen Antik Döneme ait kentler ve tarihsel degerlerle doyumsuz kültür seyahatleri; Akdeniz'in derinlerde yarattığı heyecanlari doruklarda hissettiren sualtı dalışları; nehirlerde yapılan macera dolu 'kano turları', ekolojik uyumun keşfedildiği 'doğa yürüyüşleri'; derin ve karanlık mağaralara teknik donanımlı mağara dalışları; yüksek dağlardan turkuaz rengli suların manzarasına süzülen 'yamaç paraşütü'; Akdeniz'de değerli taşları andıran adalar ile çevreye yapılacak 'Mavi Yolculuk ve tekne turları; damak tadınıza uygun deniz ürünleri ve dağlarda yetişen kokulu otlarla tatlandırılan yöresel yemeklerden oluşan mönüsü; yüzlerce yılın mirası, el sanatlarının çeşit ve güzelliği; Kaş'ın bağlı olduğu Antalya ve ilçelerine ait turizm merkezleri ile tabiat, tarih ve kültür zenginliğini, alternatif turizm imkanları ve çevresinde yer alan turizm merkezlerinden oluşan renkli yelpazesi" ile düşsel bir mekandır.

Manavgat:

Antalya İline bağlı olan Manavgat tarih ve doğanın içiçe girdiği her türlü turizm aktivitesinin yapılabildiği bir tatil ve turizm merkezidir.

Serik:

Antalya'nın ilçesi olan Serik, önemli Pamfilya kenti olan Aspendos'u barındırmaktadır. Günümüze kadar bozulmadan ulaşan, mükemmel akustiğe sahip Aspendos Tiyatosu, bugün önemli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Kale (Demre):

Antalya, iline bağlı olan Kale Noel Baba' nın yaşadığı yer olarak önemli bir inanç turizmi beldesidir.

Mika Tur, Türkiye'de sizin için seçtiği tatil otelleri için ,sıcak iklimi ve muhteşem doğası ile keyifli bir tatil geçirmeniz için tatil cennetlerinden bazılarını özelliklede Ege ve Akdeniz kıyıların da bulunan ve diğer bölgelerde de tatil otelleri olan, Antalya Otel ve Antalya Otelleri, sahipleri ile özel anlaşmalar yaparak sizler için, her şey dahil oteller , ultra her şey dahil oteller , yarım pansiyon oteller , oda kahvaltı oteller , beş yıldızlı oteller , dört yıldızlı oteller ve üç yıldızlı oteller seçerek çok uygun tatil seçenekleri ve kaliteyi ucuz bir şekilde sunma ön prensibiyle özellikle seçmiştir.

Antalya'nın tatil beldeleri olan beldeleri olan Alanya , Kemer , Belek ve Side bu bölgenin diğer tatil yerleri olarak bilinen beldelerindendir. Bu Bölgeye yakın bir çok gezilecek yakın yerler olduğundan dolayı antalya'ya gittiğinizde muhakkak Antalya tatil yerleri 'ni gezmek için bir Antalya tatil rehberi almanızı tavsiye ederiz. 5 yıldızlı Antalya Otelleri ve 4 yıldızlı Antalya otelleri genellikle sahil şeridinde bulunur, Antalya otel fiyatları ise diğer tatil bölgelerine göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Özellikle Antalya erken rezervasyon otelleri ve Antalya balayı otelleri , erken rezervasyon dönemi içerisinde kaçırılmayacak indirim oranları vererek antalya'da tatil imkanlarını daha da kolaylaştırmaktadır. Antalya'da bir çok 5 yıldızlı oteller , 4 yıldızlı oteller ,3 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Bu oteller ultra herşey dahil oteller, herşey dahil oteller, yarım pansiyon oteller, oda kahvaltı oteller olarak hizmet vermektedir.

Tatilbudur.com, Antalya tatil otelleri için kendi bünyesinde hazırlamış olduğu otel rezervasyon programı ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için online rezervasyon sistemine müsait hemen hemen antalya'daki tüm Antalya otelleri ile anlaşmalar yaparak, Antalya otel seçeneklerini sizler için çoğaltarak antalya'daki tatil adresiniz haline gelmiştir. Bu hizmetleri sizler için hazırlarken bize göstermiş olduğunuz güven ve tatilbudur.com internet sitemizi ziyaretleriniz sayesinde Türkiye'de en çok ziyaret edilen tatil sitesi olmamızı sizlere borçlu olduğumuzu unutmuyor ve bize göstermiş olduğunuz bu güven için her gün 7/24 çalışmaya devam ediyoruz.
mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.