Ana Sayfa » Tatil Yerleri » Ayvalık Tatil Yerleri

Tatil Planla...

Otel Arama
Tur Arama
Tesise Giriş Tarihi:
Tesisden Çıkış Tarihi:
Yetişkin
Çocuk

AYVALIK TATİL YERLERİ

Tatil Yeri Ayvalık

1
2
3
4
5
6
7
8
Tatil adresiniz, Mika Tur sizin Ayvalık hakkında bir çok bilgiye kolayca ulaşabilmeniz için hazırladığı bu sayfada bölge ve tarihi hakkında bir çok bilgi bulacaksınız. Otel seçiminizi yaparak , tatil programınız belli olduktan sonra, gideceğiniz bölge hakkında bilgi edinmeniz sizin için faydalı olacaktır. Tatil yaptığınız yerde ,o bölgenin tarihini ve diğer bilgilerini de bilmeniz tatilinizi daha bilinçli bir şekilde ve daha kolay hale getirecektir. Ayvalık tarihine ve muhteşem doğasına büyülenerek döneceğiniz bir tatil cennetidir.

>> Ayvalık otellerini görmek için tıklayınız

Tarihte Ayvalık

Ayvalık İlkçağlarda Hitit, Frig, Misya, Lidya, Ortaçağda Roma ve Yunan, 15.y.y itibaren de Türklerin egemenliği altına girmiştir. Antik çağda kentin adı yabani ayva anlamına "KİDONİA" bugünkü "AYVALIK" adıyla eşanlamlıdır. Kentte yaşayan Rum ahalinin 1821 Yunan Ayaklanmasına katılmasından sonra ilçenin büyük bir kısmı boşaltılmıştır.Daha sonra dönmelerine izin verilmekle beraber kentin eski canlılığına kavuşması mümkün olmamıştır. 29 Mayıs 1919'da yunan kuvvetleri tarafından işgal edilen Ayvalık'da Ulusal Kurtuluş Savaşı'mızın Ayvalık Cephesini kuran 172. Alay Komutanı Yarbay Ali Bey düşmana ilk kurşunu sıkmıştır.Kurtuluş savaşını müteakip imzalanan Lozan Antlaşması uyarınca kentte yaşayan Rumlar Yunanistan'a göç etmiş, yerlerine Midilli, Girit, Makedonya'dan gelen Türkler yerleşmiştir.

>> Ayvalık otellerini görmek için tıklayınız

CUNDA ADASI

Ayvalık karşısındaki cunda adasına cumhuriyet öncesinde Rumlar tarafından "Kokulu ada" anlamına gelen Moshinos denirdi. Cunda adasına akşama doğru gidin ki akşam yemeğinde o muhteşem gün batımını izleyebilin. Adanın etrafı çam ve zeytin ağaçları ile donanmış gibidir adeta. Yollardaki arı kovanları sizi ürkütmesin, hiç zarar vermezler insana. Adada çok sayıda kilise, manastır vardır. Ama bir çoğu günümüze ulaşamamıştır maalesefki. Kiliselerin en büyüğü Taksiyarhis kilisesidir 1873 'de yapılmış bir metropol kilisesidir. Kilisenin devasa çanı ise Bergama Müzesi'nde bulunmaktadır. Bizans stilinde bir kilisedir. Adada sekiz manastır bulunduğu bilinmektedir. "Ay ışığı" anlamına gelen Ayios Dimitrios Ta Selina adanın kuzey yönünde ve mimarisi ile dikkat çekmektedir.

TIMARHANE ADASI

Rumların yaşadığı zamanlarda meyhanesi bol bir köymüş Ayvalık. Halkın yüzde 90'ı içki içen, delisi de bol bir köy. İşte bu yıllarda içkinin dozunu fazla kaçıranları, adanın yakınlarındaki Tımarhane adasına götürüp bırakırlarmış. Sürekli ve sert esen rüzgarda akılları başlarına gelenler tekrar halkın arasına karışırlar; gelmeyenler de rüzgarın çıkardığı seslerle biraz daha oyalanırlarmış.Çamlık koyundan yukarı Şeytan Sofrasına dönmeyip devam ederseniz yarımadanın ucuna, yani Tımarhane adasına çıkarsınız. Ayvalık 'ta rüzgar ve meyhaneler şimdi de bol. Ama yüzyıllar öncesinin psikoterapi merkezi Tımarhane adası günümüzde delilere değil, yeşil doğası ve tertemiz sahili ile turistlere ev sahipliği yapıyor.

ŞEYTAN SOFRASI


Ayvalık, körfezinin koylarını ve göz alabildiğine uzanan zeytinliklerini kuşbakışı seyretmek için Şeytan Sofrasına çıkmalısınız. Tepe eski bir lav birikintisidir aslında ve yuvarlak bir sofraya benzemektedir. Tepede manzara nefisdir, özellikle günbatımında fotoğraf çekmek için. Şeytan Sofrası'nın yanıbaşındaki tepeye Tavşan Kulakları deniyor. Beş metre kadar, tavşan kulağına benzeyen iki kaya sanki elle yapılmış gibi görünmektedir. Demir bir kafes içinde de şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Demir kafese bez parçaları bağlayanlar ve para atanlar da olmaktadır.

SARMISAKLI PLAJLARI

Ayvalık bölgesinin oteller ve plaj bölgesi Sarmısaklı 'dır. İlçe merkezine 5 km uzaklıktaki plajın kumsalı 4 km. uzunluğundadır. Plajlar halka açıktır ve ücret ödenmemektedir. Kıyı boyunca ve kısmen içerilerde 5 yıldızlı oteller den küçük oteller e kadar her düzeyde tatil oteli ile lokantalar bulabilirsiniz. Sarmısaklı'dan sağa dönüp devam ettiğinizde yol küçük koylara götürür sizi badavat koyu da bunlardan birisidir. Sarmısaklı plajına göre daha sakin olan koyda otel , pansiyon ve lokanta bulmanız mümkündür.

ADALAR

Ayvalık koyu 22 küçük adayı barındırmaktadır. Cunda adası dışında hiçbirinde yerleşim yeri yoktur. Ara sıra balıkçılar mola verirler hepsi bu kadar. Fakat teknelerle bu adalara geziler düzenlenmektedir. Uzun plajı İnce kumludur. Mika Tur, Türkiye'de sizin için seçtiği tatil otelleri için ,sıcak iklimi ve muhteşem doğası ile keyifli bir tatil geçirmeniz için tatil cennetlerinden bazılarını özelliklede Ege ve Akdeniz kıyıların da bulunan ve diğer bölgelerde de tatil otelleri olan, Ayvalık Otel ve Ayvalık Otelleri, sahipleri ile özel anlaşmalar yaparak sizler için, her şey dahil oteller ,ultra her şey dahil oteller ,yarım pansiyon oteller , oda kahvaltı oteller , beş yıldızlı, dört yıldızlı ve üç yıldızlı oteller seçerek çok uygun tatil seçenekleri sunmaktadır.
Ayvalık'ın tatil beldesi olan Sarmısaklı ve Cunda adası bu bölgenin diğer tatil yerleri olarak bilinen beldelerindendir. Bu Bölgeye yakın bir çok gezilecek yakın yerler olduğundan dolayı Ayvalık 'a gittiğinizde muhakkak Ayvalık tatil yerleri 'ni gezmek için bir Ayvalık tatil rehberi almanızı tavsiye ederiz. 5 yıldızlı Ayvalık Otelleri ve 4 yıldızlı Ayvalık otelleri genellikle sahil şeridinde bulunur, Ayvalık otel fiyatları ise diğer tatil bölgelerine göre daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Özellikle Ayvalık erken rezervasyon otelleri ve Ayvalık balayı otelleri , erken rezervasyon dönemi içerisinde kaçırılmayacak indirim oranları vererek Ayvalık'da tatil imkanlarını daha da kolaylaştırmaktadır. Ayvalık'da bir çok 5 yıldızlı oteller , 4 yıldızlı oteller , 3 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Bu oteller ultra herşey dahil oteller, herşey dahil oteller, yarım pansiyon oteller, oda kahvaltı oteller olarak hizmet vermektedir.

Tatilbudur.com, Ayvalık tatil otelleri için kendi bünyesinde hazırlamış olduğu otel rezervasyon programı ile sizlere daha iyi hizmet verebilmek için online rezervasyon sistemine müsait hemen hemen ayvalık'daki tüm Ayvalık otelleri ile anlaşmalar yaparak, Ayvalık otel seçeneklerini sizler için çoğaltarak ayvalık'daki tatil adresiniz haline gelmiştir. Bu hizmetleri sizler için hazırlarken bize göstermiş olduğunuz güven ve tatilbudur.com internet sitemizi ziyaretleriniz sayesinde Türkiye'de en çok ziyaret edilen tatil sitesi olmamızı sizlere borçlu olduğumuzu unutmuyor ve bize göstermiş olduğunuz bu güven için 7/24 çalışmaya devam ediyoruz.

mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.