Ana Sayfa » Uçak Bileti

Uçak Bileti

YURTİÇİ UÇAK BİLETİ
YURTDIŞI UÇAK BİLETİ
Gidiş - Dönüş Tek Yön
Nereden
Nereye
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Bebek
Yaşlı
Öğrenci
Sınıf  
Aktarmasız
İade Edilebilir
S.S.S.
Uçuş Sonrası
Check In Bilgisi
Uçakta
1. Nasıl rezervasyon yaptırabilirim?
Uçak bileti rezervasyonlarınızı tatilbudur.com web sitemizden veya 0 850 333 3 849 numaralı telefonumuzdan yaptırabilirsiniz.

2. Yedek sırası neye göre belirlenmektedir?
Rezervasyon yedeği sıralaması, yedeğe yazılış tarihi, tercih edilen bilet ücreti ve diğer kriterlere göre havayolu sistemi tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.

3. Yedek olan uçuşumun konfirme edildiğini nasıl öğrenebilirim?
Yedek olan uçuşunuzun konfirme edilmesi durumunda, çağrı Merkezimiz tarafından aranarak haberdar edileceksiniz. Bunun yanı sıra; uçak biletinizin detayları cep telefonunuza sms veya e-mailinize gönderilerek bilgilendirileceksiniz.

4. Sınıf neyi temsil etmektedir?
Sınıf, uçulacak olan kabin ve aynı kabin içerisinde sunulan hizmette ve oturulan koltukta hiç bir farklılık olmaksızın, gidilen yerde kalınacak süre, biletin uçuştan ne kadar önce satın alındığı vb. gibi unsurlar göz önünde bulundurularak, çeşitlendirilmiş ücretler için ayırılan kapasite gruplarını temsil etmektedir.

5. Uçuş sırasında hangi belgeler gerekir?
Dış hat uçuşlarında uçuş tarihlerinizi kapsayacak şekilde gideceğiz ülkenin vizesinin bulunduğu geçerli pasaportunuz ve uçak biletiniz, İç hat ve Kıbrıs uçuşlarında tc kimlik numaranızın göründüğü nüfus cüzdanı, pasaport ve uçak biletiniz bulundurmak zorundadır.
Kayıp Bagaj :
Bagajı çıkmayan yolcularımız aynı gün varış salonunu terketmeden İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerine; Seyahat bileti, Bagaj etiketi, Kimlik (Hüviyet, pasaport), ile müracaat ederek Kayıp Bagaj Raporu (PIR) tutturmalıdır. WorldTracer sisteminden tutulan Kayıp Bagaj Raporu ile bagajın araştırması başlatılmış olur. Bulunan bagajın en kısa süre içinde yolcuya teslimi ücretsiz olarak sağlanır. İlk beş gün kayıp bagajın araştırılması İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerinin sorumluluğundadır. İlk beş gün içinde bulunamayan bagajlar için; PIR, Bagaj etiketi, Seyahat bileti, Kimlik, Talep formu, temin edilerek dosya Bagaj Aksaklıkları Takip Merkezi Müdürlüğü'ne gönderilir. Burada yapılacak olan 1 aylık arama süresi içinde bulunamayan kayıp bagaj dosyaları tazminat işlemi için Sigorta birimine yönlendirilir

Hasar-Eksik : Bagajın hasarı anında fark edilecek (teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi) türden ise aynı gün varış salonunu terk etmeden İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerin; Seyahat bileti, Bagaj etiketi, Kimlik ile müracaat edilerek hasarlı bagaj ve/veya eksik eşya raporu tutulur. Anında fark edilemeyen hasar ve eksik olayları için; seyahat tarihinden itibaren yedi gün içinde bizzat veya taşıyıcıya yazılı müracaatta bulunulması gerekmektedir.
1. Uçuştan ne kadar zaman önce, havaalanında olmam gerekiyor?
Dış hat uçuşlar için, tarifeli uçuşunuzdan iki saat önce havaalanında bulunmanız tavsiye edilir. İç hat uçuşları için bu süre bir saattir.

2. Biniş kartımı en son ne zaman alabilirim?
İç hat uçuşları için; uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce, Dış hat uçuşları için; uçağın tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce alabilirsiniz.

3. Pasaport-vize kontrolü yapmanızın sebebi nedir?
Havacılık kuralları gereği; yolcularımız, seyahatlerine başlamadan önce, gidecekleri ülke için gerekli olan pasaport ve vize ile ilgili bilgi alımından ve bunların temininden, tamamen kendileri sorumludur. Uçuşlarımızda, kontuarda ve uçağa biniş öncesi kapılarda pasaport-vize kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrollerin amacı; sahte, yetersiz ve geçersiz belge ile seyahat eden yolcuların uçuşlarına mani olmak ve şirketimizin maddi kaybını önlemektir.

4. İç hat uçuşlarında kimlik kontrolü yapılıyor mu?
Evet. Yolcularımız yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport bulundurmak zorundadır.
1. Uçakta sigara içebilir miyim?
Uçuş kuralları gereği uçakta sigara içilmesi yasaktır.

2. Cam kenarında oturabilir miyim?
Uçak biletinizi aldıktan sonra internet üzerinden "seat selection" yapılması gerekmektedir veya Biniş kartı alınırken istek yer görevlisine belirtilmelidir.
Rezervasyon bilgilerinizi ve uçuş detaylarınızı görüntüleyebilir, biletinizin çıktısını alabilirsiniz.
PNR NO
:
SOYAD
:

Tatilbudur.com olarak sizlere en uygun uçak bileti fırsatlarını sunuyoruz. Tek tek uçak bileti firmalarını bakmak yerine; TatilBudur.com'un gelişmiş uçak arama motoru ile tek bir sorgulamada tüm firmaların uçak saatlerini görebilir ve en ucuz olanı seçebilirsiniz. Ucuz Uçak Bileti Almanın Yolları Ucuz uçak bileti almak isteyen ve önceden yolculuk tarihi belli olanlar için biletlerini daha tasarruflu almaları için erken rezervasyon yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Hava yolu şirketlerinin sınırlı sayıda verdiği promosyon biletlerden yararlanmak için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak otobüs bileti fiyatlarında bir bedel ödeyerek uçak ile yolculuk yapmak çok kolay bir hale geldi. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en büyük husus ise; promosyon biletlerin tekrar değiştirilme veya iptal halinde ücretinizi tekrar geri alma şansınızın olmaması. Bu konuya dikkat ederek tam tarihiniz netleştikten sonra biletinize rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ucuz uçak bileti almanın diğer yollarından bir tanesi ise: Genellikle hafta içi seyahatlerini tercih etmektir. Hafta sonu uçak biletlerine talebin yüksek olması bu günlerdeki uçak biletlerinin çok pahalı olmasına, hafta içi biletlerinin ise bu yüzden rağbet görmemesi nedeni ile tam tersi olarak bilet fiyatları çok ucuza gelmektedir. Özetle ucuz bilet için nelere dikkat etmeliyiz.?

  • a) Hafta içi uçak biletleri daha ekonomiktir.
  • b) Erken rezervasyon ile ucuz bilet bulabilirsiniz
  • c) Hava yolu şirketlerinin kampanyalarını takip etmek.
  • d) Sık sık bilet sorgulama yapın bilet piyasasını takip etmiş olursunuz
  • e) Cumartesi Günleri havayolu şirketleri doluluk oranını düşürmemek için uçak bilet fiyatlarından indirime gidebilir

uçak biletleri fiyatları için Sitemizde Bulunan Uçak bileti arama motorunu kullanabilirsiniz

Uçak biletleri fiyatları için sitemizde bulanan arama moturunu detaylı olarak uçak bileti sorgulayabilirsiniz.Thy (Türk Hava Yolları), SunExpress, Anadolujet, Atlasjet, OnurAir, Pegasusvb firmalarin biletlerinin fiyatlarına bakabilir tarihlere göre karşılaştırma yapıp size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.

Uçak Bileti Araması için Popüler Kelimeler:

uçak bileti, uçak biletleri, ucuz uçak bileti, uçak bileti fiyatları, uçak bileti sorgulama, uçak bileti kampanyaları gibi popüler aramalardır.

ssl
mika tur
Adres: Tatlısu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sk. No:7 Ümraniye / İstanbul / Türkiye
Telefon: 444 0 484Mail: info@mikatur.com
TÜRSAB - IATA - ISO 9001:2008
Hedef Grup
www.hedefgrup.com
Mika Tur bir Hedef Grup iştirakidir.
Referans No :

Tatil Adresiniz Tatil Budur

Bizler, siz misafirlerimizin vermiş olduğu güven ile turizm sektörüne atmış olduğumuz imzalarımız ile devrim yaratmaya devam ediyoruz. Güçlü ve teknolojik alt yapımız ile yurt içi ve yurt dışı tatil planınızı daha kolay yapabilmeniz için tek bir aramada (otel + uçak + transfer) tüm planınızı önünüze getirecek bir arama motoru yaparak bize olan güveninizi Türkiye'de bir ilke daha imza atarak boşa çıkarmadık. Türkiye genelinde bir çok tatil turları ve bunun haricinde sitemizde gördüğünüz tüm yurtiçi tesisler, Kıbrıs Otelleri, termal ve kayak tesisleri, balayı tatiline özel indirimlerin yanısıra; turlar, uçak bileti, yurtdışı turları, araç kiralama, hava limanından ve otogarlardan otelinize kadar olan transfer hizmetlerini online olarak almanıza imkan sunuyor. Bu hizmetlerin hepsini online olarak yapabilmemiz için sizlerden aldığımız güven desteğinden dolayı, Mika Tur ailesi olarak siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi borç biliriz.