• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kurban Bayramı Turları

Ankara Hareketli Kurban Bayramı Turları Izmir Hareketli Kurban Bayramı Turları Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Atina Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok - Phuket Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Bükreş Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dresden Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Edinburg Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Güney Fransa Turları Kurban Bayramı Halkidiki Turları Kurban Bayramı Hamburg Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Korfu Turları Kurban Bayramı Kudüs Turları Kurban Bayramı Küba Turları Kurban Bayramı Londra Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Midilli Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Moskova Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Phuket Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Provence Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Kurban Bayramı Rusya Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı St. Petersburg Turları Kurban Bayramı Strasbourg Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Thasos Adası Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Varna Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Zürih - Bern - Cenevre Turları Kurban Bayramı Zürih Turları Kurban Bayramı Çin Turları Kurban Bayramı Ürdün Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İsviçre - Fransa - Almanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cape Verde Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Edinburg Turları Şeker Bayramı Endülüs Portekiz Turları Şeker Bayramı Güney Afrika Turları Şeker Bayramı Halkidiki Turları Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Kore Japonya Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Rodos Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Thasos Adası Turları Şeker Bayramı Ukrayna Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varna Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Bulgaristan

Bulgaristan Her mevsim turizmin canlı olduğu Bulgaristan, özellikle kış sezonunun gelmesiyle birlikte Bansko’daki kayak merkezleriyle yoğun ilgi görüyor. Doğası ve kayak merkezleri kadar tarihi değerleriyle de dikkat çekiyor Bulgaristan. Ülkenin para birimi Leva olup; resmi dili Bulgarcadır. Bulgarcadan sonra ülkede en çok konuşlan ikinci dil ise Rusça.

Bulgaristan Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sofya: Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, köklü bir geçmişe sahip. Bulgaristan turunuzun ilk durağı Sofya olmalı. Sofya otellerinin sayısı fazla olduğu için konaklamak için de tercih edebilirsiniz. Şehirde sayısız bar, gece kulübü ve disko olduğu için hareketli bir gece hayatına sahip. Bulgaristan gezilecek ve görülecek yerleriniz arasında ilk sırayı Sofya’ya vererek şehrin tüm tarihi noktalarını keşfederken, Sofya turunuzda ilk durağınız Aziza Sofia Kilisesi olmalı. Doğu Ortodoks kiliselerinin en eski yapılarından biridir Aziza Sofia Kilisesi. Ardından; Aziz George Rotunda Kilisesi, Alexander Nevsky Katedrali, Boyana Kilisesi, Kodi Seyfullah Efendi Camii, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Sofya Hayvanat Bahçesi de Sofya gezinizde olması gereken önemli noktalar. Sofya’da alışveriş yapmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Özellikle el işi ürünlerin ve antika eşyaların ön planda olduğu Sofya’da alışveriş için ilk olarak Vitosha Bulvarı’na uğrayın. Konaklamak için, Vitosha Bulvarı ve Alexander Dondukov Bulvarı’nı tercih edebilirsiniz.

Varna: Bulgaristan’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor Varna. Ülkenin en hareketli gece hayatına sahip olan Varna’da sayısız disko ve bar bulunuyor. En revaçta olanlar ise striptiz barları. Varna bir liman kenti ve bu durum turistlerin Varna turlarına rotasını çevirmesinin en önemli sebeplerinden biri. Varna’da ilk olarak; Varna Akvaryumu, Varna Katedrali, Varna Arkeoloji Müzesi, Varna Saat Galerisi ve Varna Deniz Kuvvetleri Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Gezip görmek için çok fazla alternatifin bulunduğu Varna’da çeşitli restoran ve kafeler de mevcut. Yani şehrin dilediğiniz noktasında yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Smolyan: Yunanistan’a yakın bir konumda yer alan Smolyan, özellikle kış sezonunda kayak merkezileriyle yoğun ilgi görmekte. Bulgaristan’da huzurlu ve dinlendirici bir tatil geçirmek istiyorsanız Smolyan’a rotanızı çevirebilirsiniz.

Svilengrad: Bulgaristan gece hayatının en hareketli noktalarındandır Svilengrad. Çeşitli gece kulüplerine ve barlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, alışveriş için de sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bölgede Türk nüfusu da oldukça fazla.

Bulgaristan Yapılacak Aktiviteler

 • Kış sezonunda Bansko turlarına katılıp, bölgedeki kayak merkezinde karların tadını çıkarın ve çeşitli kış sporları aktivitelerine katılın.
 • Bulgaristan gece hayatının en hareketli noktaları Sofya ve Varna’dır. Özellikle Sofya’daki barlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
 • Bulgaristan’da Ne Yenir?

  Bulgar mutfağında hem sebze hem de et yemekleri sıklıkla ve severek tüketilen lezzetlerdir. Kahvaltılar genellikle bol çeşitli olur ve kahvaltıda kahveye mutlaka yer verilir. Türk yemeklerine benzeyen lezzetlerinin de yoğunlukta olduğu Bulgaristan’da; tarator (cacık), shkembe çorbası (işkembe), pileşka (tavuk çorbası), mişmaş (menemen) tadına bakmanızı önerdiğimiz lezzetlerdir. Ayrıca baklava, kabak tatlısı, tulumba tatlısı ve kompostolar da Bulgaristan’dan tadabileceğiniz lezzetler arasında. Akşam yemeklerinde masaya dahil olan içki ise genellikle rakı (rakiya)oluyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 27.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.