• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kurban Bayramı Turları

Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Baltık Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Büyük İspanya Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Helsinki Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Katanya Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Küba Turları Kurban Bayramı Lüksemburg Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Odessa Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Palermo Turları Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Polonya Turları Kurban Bayramı Porto-Lizbon Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Riga Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Singapur - Bangkok - Hong Kong Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı Tallinn Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Vilnius Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İskandinavya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amerika Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Baltık Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Barcelona Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Edinburg Turları Şeker Bayramı Endülüs Portekiz Turları Şeker Bayramı Fas Turları Şeker Bayramı Floransa Turları Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Krakov Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Moskova Turları Şeker Bayramı Odessa Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Rusya Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı St. Petersburg Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varşova Turları Şeker Bayramı Venedik Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Bulgaristan

Bulgaristan Her mevsim turizmin canlı olduğu Bulgaristan, özellikle kış sezonunun gelmesiyle birlikte Bansko’daki kayak merkezleriyle yoğun ilgi görüyor. Doğası ve kayak merkezleri kadar tarihi değerleriyle de dikkat çekiyor Bulgaristan. Ülkenin para birimi Leva olup; resmi dili Bulgarcadır. Bulgarcadan sonra ülkede en çok konuşlan ikinci dil ise Rusça.

Bulgaristan Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sofya: Bulgaristan’ın başkenti olan Sofya, köklü bir geçmişe sahip. Bulgaristan turunuzun ilk durağı Sofya olmalı. Sofya otellerinin sayısı fazla olduğu için konaklamak için de tercih edebilirsiniz. Şehirde sayısız bar, gece kulübü ve disko olduğu için hareketli bir gece hayatına sahip. Bulgaristan gezilecek ve görülecek yerleriniz arasında ilk sırayı Sofya’ya vererek şehrin tüm tarihi noktalarını keşfederken, Sofya turunuzda ilk durağınız Aziza Sofia Kilisesi olmalı. Doğu Ortodoks kiliselerinin en eski yapılarından biridir Aziza Sofia Kilisesi. Ardından; Aziz George Rotunda Kilisesi, Alexander Nevsky Katedrali, Boyana Kilisesi, Kodi Seyfullah Efendi Camii, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Sofya Hayvanat Bahçesi de Sofya gezinizde olması gereken önemli noktalar. Sofya’da alışveriş yapmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Özellikle el işi ürünlerin ve antika eşyaların ön planda olduğu Sofya’da alışveriş için ilk olarak Vitosha Bulvarı’na uğrayın. Konaklamak için, Vitosha Bulvarı ve Alexander Dondukov Bulvarı’nı tercih edebilirsiniz.

Varna: Bulgaristan’da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor Varna. Ülkenin en hareketli gece hayatına sahip olan Varna’da sayısız disko ve bar bulunuyor. En revaçta olanlar ise striptiz barları. Varna bir liman kenti ve bu durum turistlerin Varna turlarına rotasını çevirmesinin en önemli sebeplerinden biri. Varna’da ilk olarak; Varna Akvaryumu, Varna Katedrali, Varna Arkeoloji Müzesi, Varna Saat Galerisi ve Varna Deniz Kuvvetleri Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Gezip görmek için çok fazla alternatifin bulunduğu Varna’da çeşitli restoran ve kafeler de mevcut. Yani şehrin dilediğiniz noktasında yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Smolyan: Yunanistan’a yakın bir konumda yer alan Smolyan, özellikle kış sezonunda kayak merkezileriyle yoğun ilgi görmekte. Bulgaristan’da huzurlu ve dinlendirici bir tatil geçirmek istiyorsanız Smolyan’a rotanızı çevirebilirsiniz.

Svilengrad: Bulgaristan gece hayatının en hareketli noktalarındandır Svilengrad. Çeşitli gece kulüplerine ve barlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, alışveriş için de sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bölgede Türk nüfusu da oldukça fazla.

Bulgaristan Yapılacak Aktiviteler

 • Kış sezonunda Bansko turlarına katılıp, bölgedeki kayak merkezinde karların tadını çıkarın ve çeşitli kış sporları aktivitelerine katılın.
 • Bulgaristan gece hayatının en hareketli noktaları Sofya ve Varna’dır. Özellikle Sofya’daki barlarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenin.
 • Bulgaristan’da Ne Yenir?

  Bulgar mutfağında hem sebze hem de et yemekleri sıklıkla ve severek tüketilen lezzetlerdir. Kahvaltılar genellikle bol çeşitli olur ve kahvaltıda kahveye mutlaka yer verilir. Türk yemeklerine benzeyen lezzetlerinin de yoğunlukta olduğu Bulgaristan’da; tarator (cacık), shkembe çorbası (işkembe), pileşka (tavuk çorbası), mişmaş (menemen) tadına bakmanızı önerdiğimiz lezzetlerdir. Ayrıca baklava, kabak tatlısı, tulumba tatlısı ve kompostolar da Bulgaristan’dan tadabileceğiniz lezzetler arasında. Akşam yemeklerinde masaya dahil olan içki ise genellikle rakı (rakiya)oluyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.