• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


29 Ekim Turları

Diğer Şehirlerden Hareketli Turlar

PAYLAŞ:

Yurt Dışı Turları - Dubai Turları

Yurt Dışı Turları - Dubai Turları Birleşik Arap Emirlikleri Ülkesinin 7 emirlikten biridir. Ülkenin en büyük 2. Emirliği olmasına rağmen en meşhur olanıdır. En önemli geçim kaynağı petroldür. Villalar, uzun gökdelenler ile çevrilmiş olan Dubai'de para birimi olarak Emirlik dirhemi kullanılmaktadır. Ülkede petrol çok ucuz olduğu için şehir içi hatta Emirlikler arası ulaşımlarda taksi kullanabilirsiniz.

Dubai'de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Dubai: Birleşik Arap Emirlikleri’ni en gözde noktalarının başında geliyor Dubai. Dünyanın dört bir yanından turist akınına uğrayan Dubai’yi Birleşik Arap Emirlikleri gezilecek ve görülecek yerlerinizin ilk sırasına alabilirsiniz. Dubai’nin plajlarından biri olan Jumeirah Plajı 7 km uzunluğa sahip ve serinlemek için ideal bir nokta. Dünyanın en uzun oteli de yine Dubai’de. Burj Al Arab, özgün mimarisi ve dünyanın tek 7 yıldızlı oteli olmasından dolayı mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Dünyanın en hızlı asansörüne sahip olan Burj Khalifa da Dubai’de görmeniz gereken noktalardan biri. Dubai, dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence merkezine de ev sahipliği yapıyor. Dubai Mall’daki 1200 mağazada dilediğiniz kadar gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dubai gece hayatını merak ediyorsanız hemen söyleyelim; akşam bir yere çıkıp eğlenmek istiyorsanız otellerin disco ve barlarını tercih edin.

Abu Dabi: Dünyanın en zengin kentlerinin başında gelen Abu Dabi’ye özellikle ekim ve şubat ayları arasında gitmenizi öneririz. Yaz aylarında sıcaklığın 50 ve üzeri derecelerde olmasından dolayı bahsettiğimiz aylarda biraz daha serinliyor havalar. Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer emirlikleri gibi hareketli bir gece hayatına sahip. Sıcaklardan dolayı insanlar gündüz yerine gece dışarı çıkmayı tercih ediyor. Kent, aynı zamanda alışveriş için de birçok seçenek sunuyor. Üstelik lüks alışveriş merkezleri ve mağazalarının yanı sıra yerel çarşı ve pazarlara da sahip olmasından dolayı alışveriş noktaları her bütçeye hitap ediyor. Al-Hosn Sarayı, İranian Souq (İran Çarşısı), Sheikh Zayed Camii, Emirates Palace (Emirlikler Sarayı), Hili Arkeolojik Bahçeleri, Bateen Tersanesi ve Corniche Bulvarı Birleşik Arap Emirlikleri gezilecek ve görülecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı. Ayrıca dünyanın en güzel plajlarına sahip olan Abu Dabi’de Al Raha Plajı ve Al Dana Bayan Plajı’na giderek serinleyebilirsiniz.

Dubai'de Yapılacak Aktiviteler

 • Dubai'nin birbirinden güzel plajlarında serinleyin.
 • Çölde safariye çıkmayı sakın ihmal etmeyin.
 • Alışveriş için en iyi seçenekler Dubai’de toplanmış durumda. Giyimden ayakkabıya, baharatlardan yerel kilimlere ve altına kadar çeşitli ürünler satın alabilirsiniz. Özellikle Dubai’deki alışveriş merkezleri dünyaca ünlüdür.
 • Palm Adasını, Burj Al Arab Hotelini ve Burj Khalifa'yı mutlaka ziyaret edin.
 • Dubai'de Ne Yenir?

  Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait mutfakta et çeşitleri sıklıkla tüketiliyor. Özellikle kebe ve sembusek ülke mutfağında oldukça popüler lezzetler. Her ne kadar yeme alışkanlıkları bizlere benzese de kullandıkları yağ ve baharatlar açısından Türk yemeklerinden ayrılıyor. Arap mutfağından ziyade dünya mutfaklarına ait lezzetleri denemeniz için birçok restorana da sahip BAE. Matchbous makbus, ghuzi, falafel ve hurma Birleşik Arap Emirlikleri’nde denemeniz gereken lezzetler.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.