• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kurban Bayramı Turları

Ankara Hareketli Kurban Bayramı Turları Izmir Hareketli Kurban Bayramı Turları Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Atina Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok - Phuket Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Bükreş Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dresden Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Edinburg Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Güney Fransa Turları Kurban Bayramı Halkidiki Turları Kurban Bayramı Hamburg Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Korfu Turları Kurban Bayramı Kudüs Turları Kurban Bayramı Küba Turları Kurban Bayramı Londra Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Midilli Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Moskova Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Phuket Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Provence Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Kurban Bayramı Rusya Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı St. Petersburg Turları Kurban Bayramı Strasbourg Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Thasos Adası Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Varna Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Zürih - Bern - Cenevre Turları Kurban Bayramı Zürih Turları Kurban Bayramı Çin Turları Kurban Bayramı Ürdün Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İsviçre - Fransa - Almanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Fas

Fas Kuzey Afrika ülkeleri arasında yer alıyor Fas. Gerek yemek kültürü, gerek tarihi yapıları ve yöresel el sanatlarıyla ön plana çıkan ülkenin başkenti Rabat. Ulaşım açısından çok gelişmiş olmasa da, tren ve otobüsle ülkenin diğer şehirlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fas Gezilecek ve Görülecek Yerler

Marakeş: Marakeş, Fas mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini sunan çeşitli restoranlara sahip. Marakeş’te tarihi saraylar, medrese ve meydanlar gün içerisinde sık sık kalabalık oluyor. Fas gezilecek ve görülecek yerler arasında ilk sırayı Marakeş’e vererek şehrin ve ülkenin simgesi Kutubiye (Koutoubia) Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Cami, aynı zamanda Marakeş’in en büyük camisi. Dar el Makhzen(Kraliyet Sarayı), El Badi Palace (El Badi Sarayı), Bahia Palace(Bahia Sarayı), Marrakesh Müzesi, Ali Bin Yusuf Medresesi(Bin Youssef olarak da biliniyor) Marakeş gezinize mutlaka eklemez gereken noktalar. Şehir aynı zamanda göz alıcı bahçeleriyle de ünlü. Menara Bahçeleri ve Palmiye Koruluğu bunlardan sadece ikisi. Marakeş’in eğlence hayatını keşfetmek istiyorsanız rotanızı Jeema el Fna Meydanı’na ve Gueliz’e çevirin. Jeema el Fna Meydanı’nda bol miktarda kafe bulunuyor. Gueliz ise gece kulüplerinin yoğun olduğu bir nokta.

Kazablanka: Atlas Okyanusu’na kıyısı olan Kazablanka Fas’ın en büyük şehri olup, aynı zamanda önemli bir liman kentidir. Şehrin tarihi 12. yüzyıla dayanıyor. Şimdiki ismini İspanyollardan alan Kazablanka’nın binaları Avrupa mimarisini andırıyor. Place des Nations Unies Meydanı şehrin en kalabalık noktalarının başında geliyor. Meydanda çeşitli kafeler ve kemerli apartmanlar görmek mümkün. II. Hassan Camii, Notre Dame de Lourdes Kilisesi, Kazablanka Limanı, Kazablanka Twin Center, Kazablanka’da görmeniz gereken noktalar arasında. Diğer taraftan Fas gece hayatı Kazablanka’da oldukça hareketli. Özellikle Ain-Diab bölgesindeki bar ve gece kulüplerini eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Rabat: Son yıllarda sanayinin gelişme gösterdiği Rabat, Fas’ın başkentliğini yapıyor. Eski yapıları, tarihi anıtları ile ünlü şehir, aynı zamanda İstanbul’un kardeş şehirlerinden bir tanesidir. Rabat, ılıman bir iklime sahip. Kasbah bölgesinde kafelerin sayısı oldukça fazla. Şehir merkezi ise gece hayatının en hareketli bölgeleri arasında. Rabat’ta alışveriş yapacaksanız rotanızı Rue des Consuls’a çevirebilirsiniz. Bölge, el sanatları ürünlerini alabileceğiniz yerler açısından oldukça zengin. Fas turlarınız sırasında rotanızı mutlaka Rabat'a çevirin.

Fas Yapılacak Aktiviteler

 • Fas gece hayatı oldukça hareketli. Özellikle Marakeş’te birçok gece kulübü ve bar bulunuyor.
 • El sanatları ürünleri ve çeşitli hediyelik eşya alabileceğiniz alışveriş noktalarına uğrayın. Rabat’taki Rue des Consuls’ta alışveriş yapın. Marakeş de alışveriş için oldukça ideal.
 • Fas, festivalleriyle ön plana çıkmakta. Tarihleriniz uyuyorsa mayıs ayında düzenlenen Candles Festivali’ni kaçırmayın.
 • Fas’ta Ne Yenir?

  Fas mutfağı bizim damak tadımıza oldukça uygun. Balık, sebze ve et ürünlerinin ağırlıklı olduğu ülkede çeşnilerin de önemi büyük. Yemeklerin bazılarında hem şeker hem de tuz kullanılıyor. Ekmek tüketimi de oldukça yaygındır ve genellikle kara ekmek tüketilir. Beyaz ekmek ise sadece özel günlerde yenir. Fas’ta yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında pastilla geliyor. Hem tatlı hem de tuzlu olan bu yiyecek baklava hamurundan yapılıyor. Genelleyecek olursak, öğle yemeğinde giriş olarak çorba içilir veya salata yenir, ana yemekler etli veya sebzeli lezzetlerden oluşur. Akşam yemeklerinde ise bakla, nohut ve mercimek çorbaları ön plana çıkar. Sonrasında börek, kuskus ve hamur işi ana yemek olarak sunulur. Ayvalı tavuk, thon bichermoula, ayvalı ve bamyalı kuzu tajin de Fas yöresel yemekleri arasında en çok tüketilen lezzetler.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 03.06.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.