• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Baltık Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Barcelona Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cape Verde Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Floransa Turları Şeker Bayramı Güney Fransa Turu Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Krakov Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varşova Turları Şeker Bayramı Venedik Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı Çin Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Fas

Fas Kuzey Afrika ülkeleri arasında yer alıyor Fas. Gerek yemek kültürü, gerek tarihi yapıları ve yöresel el sanatlarıyla ön plana çıkan ülkenin başkenti Rabat. Ulaşım açısından çok gelişmiş olmasa da, tren ve otobüsle ülkenin diğer şehirlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fas Gezilecek ve Görülecek Yerler

Marakeş: Marakeş, Fas mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini sunan çeşitli restoranlara sahip. Marakeş’te tarihi saraylar, medrese ve meydanlar gün içerisinde sık sık kalabalık oluyor. Fas gezilecek ve görülecek yerler arasında ilk sırayı Marakeş’e vererek şehrin ve ülkenin simgesi Kutubiye (Koutoubia) Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Cami, aynı zamanda Marakeş’in en büyük camisi. Dar el Makhzen(Kraliyet Sarayı), El Badi Palace (El Badi Sarayı), Bahia Palace(Bahia Sarayı), Marrakesh Müzesi, Ali Bin Yusuf Medresesi(Bin Youssef olarak da biliniyor) Marakeş gezinize mutlaka eklemez gereken noktalar. Şehir aynı zamanda göz alıcı bahçeleriyle de ünlü. Menara Bahçeleri ve Palmiye Koruluğu bunlardan sadece ikisi. Marakeş’in eğlence hayatını keşfetmek istiyorsanız rotanızı Jeema el Fna Meydanı’na ve Gueliz’e çevirin. Jeema el Fna Meydanı’nda bol miktarda kafe bulunuyor. Gueliz ise gece kulüplerinin yoğun olduğu bir nokta.

Kazablanka: Atlas Okyanusu’na kıyısı olan Kazablanka Fas’ın en büyük şehri olup, aynı zamanda önemli bir liman kentidir. Şehrin tarihi 12. yüzyıla dayanıyor. Şimdiki ismini İspanyollardan alan Kazablanka’nın binaları Avrupa mimarisini andırıyor. Place des Nations Unies Meydanı şehrin en kalabalık noktalarının başında geliyor. Meydanda çeşitli kafeler ve kemerli apartmanlar görmek mümkün. II. Hassan Camii, Notre Dame de Lourdes Kilisesi, Kazablanka Limanı, Kazablanka Twin Center, Kazablanka’da görmeniz gereken noktalar arasında. Diğer taraftan Fas gece hayatı Kazablanka’da oldukça hareketli. Özellikle Ain-Diab bölgesindeki bar ve gece kulüplerini eğlenmek için tercih edebilirsiniz.

Rabat: Son yıllarda sanayinin gelişme gösterdiği Rabat, Fas’ın başkentliğini yapıyor. Eski yapıları, tarihi anıtları ile ünlü şehir, aynı zamanda İstanbul’un kardeş şehirlerinden bir tanesidir. Rabat, ılıman bir iklime sahip. Kasbah bölgesinde kafelerin sayısı oldukça fazla. Şehir merkezi ise gece hayatının en hareketli bölgeleri arasında. Rabat’ta alışveriş yapacaksanız rotanızı Rue des Consuls’a çevirebilirsiniz. Bölge, el sanatları ürünlerini alabileceğiniz yerler açısından oldukça zengin. Fas turlarınız sırasında rotanızı mutlaka Rabat'a çevirin.

Fas Yapılacak Aktiviteler

 • Fas gece hayatı oldukça hareketli. Özellikle Marakeş’te birçok gece kulübü ve bar bulunuyor.
 • El sanatları ürünleri ve çeşitli hediyelik eşya alabileceğiniz alışveriş noktalarına uğrayın. Rabat’taki Rue des Consuls’ta alışveriş yapın. Marakeş de alışveriş için oldukça ideal.
 • Fas, festivalleriyle ön plana çıkmakta. Tarihleriniz uyuyorsa mayıs ayında düzenlenen Candles Festivali’ni kaçırmayın.
 • Fas’ta Ne Yenir?

  Fas mutfağı bizim damak tadımıza oldukça uygun. Balık, sebze ve et ürünlerinin ağırlıklı olduğu ülkede çeşnilerin de önemi büyük. Yemeklerin bazılarında hem şeker hem de tuz kullanılıyor. Ekmek tüketimi de oldukça yaygındır ve genellikle kara ekmek tüketilir. Beyaz ekmek ise sadece özel günlerde yenir. Fas’ta yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında pastilla geliyor. Hem tatlı hem de tuzlu olan bu yiyecek baklava hamurundan yapılıyor. Genelleyecek olursak, öğle yemeğinde giriş olarak çorba içilir veya salata yenir, ana yemekler etli veya sebzeli lezzetlerden oluşur. Akşam yemeklerinde ise bakla, nohut ve mercimek çorbaları ön plana çıkar. Sonrasında börek, kuskus ve hamur işi ana yemek olarak sunulur. Ayvalı tavuk, thon bichermoula, ayvalı ve bamyalı kuzu tajin de Fas yöresel yemekleri arasında en çok tüketilen lezzetler.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.