• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kurban Bayramı Turları

Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Baltık Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Büyük İspanya Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Helsinki Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Katanya Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Lüksemburg Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Odessa Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Palermo Turları Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Polonya Turları Kurban Bayramı Porto-Lizbon Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Riga Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Singapur - Bangkok - Hong Kong Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı Tallinn Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Vilnius Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İskandinavya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amerika Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Baltık Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Barcelona Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Edinburg Turları Şeker Bayramı Endülüs Portekiz Turları Şeker Bayramı Fas Turları Şeker Bayramı Floransa Turları Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Krakov Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Moskova Turları Şeker Bayramı Odessa Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Rusya Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı St. Petersburg Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varşova Turları Şeker Bayramı Venedik Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Fransa

Fransa Dünyanın en çok turist çeken ülkeleri arasındaki Fransa; müzeleri, sanat galerileri, katedralleri ve daha pek çok gezi noktasına sahip. Ülkede özellikle hızlı trenler bulunduğu için ulaşım oldukça kolay. Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımlar için yeraltı demiryolu sistemlerini, tramvay veya otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Ülkemize göre biraz pahalı olan Fransa’da her bütçeye uygun restoran bulunuyor.

Fransa Gezilecek ve Görülecek Yerler

Paris: Fransa denildiğinde akla ilk gelen şehirdir Paris. Romantizm kokan bu şehir baştan sonra tarihi yapılar sunuyor misafirlerine. Elbette ki Paris turları denildiğinde ise ilk akla gelen Eyfel Kulesi oluyor. Tek ünlü yapısı bu da değil üstelik. Luovre Müzesi, Versay Sarayı, Notre Dame Katedrali, Mouling Rouge, Palais Royal, Picasso Müzesi başta olmak üzere her noktasında tarihi bir yapı görmek ve gezmek mümkün. Bundan dolayı Fransa gezilecek ve görülecek yerler listenizde Paris’e geniş bir yer vermelisiniz. Paris’te bulunduğunuz akşam kendinizi güzel bir Fransız restoranına giderek ödüllendirebilirsiniz ve bir günü sadece alışverişe ayırabilirsiniz. Özellikle Şanzelize Caddesi ünlü mağazalarıyla alışveriş için ilk durağınız olabilir.

Nice: Fransa gezilecek yerler listenizde, ülkenin en büyük 5. şehri olan Nice’e mutlaka yer vermelisiniz. Uzun ve temiz sahilleriyle turistlerden tam not olan Nice, hem tarihi bir gezi alanı hem de yaz tatili için benzersiz bir bölge. Nice Kalesi’ne gidip, şehrin limanına uğrayan yat ve feribotları izleyebilir, Promenade des Anglais’ta bisiklet kiralayıp gezintiye çıkabilir, Rum Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Matisse Müzesi, Chagall Müzesi ve Massena Meydanı da Nice’de görmeden dönmemeniz gereken önemli noktalar.

Cannes: Cannes denildiğinde akla ilk gelen, her yıl düzenlenen büyük ve görkemli festival oluyor. Esasında bu festivalden çok daha fazlasıdır Cannes. Fransız Rivierası’nın en ünlü şehirlerinden olan Cannes, lüks yaşantısı ve zenginliğiyle ünlü. Yine de tarihin birçok dönemine ait yapıları görmek mümkün. Cannes’da yer alan Bellini Şapeli ( The Chapels Bellini), 3 Aleksandr Rus Kilisesi (The Russian Church Alexandre III.), Roseraire Parkı ( The Park Roseraie), Festivaller Sarayı ( The Palace of Festivals) Fransa gezilecek ve görülecek yerler listenize yerini alabilecek önemli yapılardır.

Strasburg’da Alsas Müzesi, Kleber Meydanı, Gutenberg Meydanı; Lille şehrinde Lille Güzel Sanatlar Müzesi, Tanrıça Anıtı, Eski Borsa Binası ve Charles de Gaulle Evi de Fransa’da görülmesi gereken yerler arasında. Ayrıca en fazla Türk’ün bulunduğu Lyon’u da mutlaka ziyaret edin. Lyon’da bir yandan tarihi yapıları gezerken, diğer taraftan çok fazla Türk’le karşılaşabilir, hatta cami bile görebilirsiniz.

Fransa Yapılacak Aktiviteler

 • Pêre Lachaise Mezarlığına giderek; Balzac, Edith Piaf, Oscar Wilde, Moliera gibi ünlü isimlerinin mezarlarını ziyaret edin. Bu mezarlık Fransa’nın en çok ziyaret edilen 10 noktasından biri. Ayrıca mezarlıkta Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney’in de mezarları bulunuyor.
 • Eyfel Kulesi’ne çıkarak Paris’i en tepeden seyredin. Bütçeniz müsaitse Eyfel’de bir akşam yemeği yiyin.
 • Fransa gece hayatı ülkenin birçok noktasında oldukça hareketli. Gece çıkıp eğlenmek isterseniz Paris Bastilla bölgesindeki pub veya caz barları tercih edin.
 • Paris’te alışveriş yapmadan gezinizi sonlandırmayın. Paris’e gelip de alışveriş yapmayan neredeyse yok. Ünlü markalara ait giyim, çanta ve ayakkabı mağazaları bulunuyor. Özellikle Şanzelize Caddesi’ndeki mağazalar turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • Canınız denize girmek istediyse rotanızı Nice’e çevirin. Fransa’nın en güzel sahil kıyılarından biri sahiptir Nice.
 • Fransa’da Ne Yenir?

  Yemeğin sanata dönüştüğü yerdir Fransa. Fransız mutfağındaki lezzetlerin birçoğu Orta Çağlara kadar uzanıyor. Akdeniz ülkesi olduğu için yemeklerine çabuk alışacağınız Fransa’da; midye, karides, ıstakoz gibi deniz ürünleri tüketebilirsiniz. Diğer taraftan Fransız mutfağında büyük önem taşıyan peynir ve tereyağı ile yapılmış yemekleri deneyebilirsiniz. Fransız türlüsü, et fondue, breton çorbası, balık fondue, landöşe kurabiyesi Fransa’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetler arasında. Yemeğinizi yerken masada bir kadeh şarap mutlaka olsun. Fransa tıpkı İtalya gibi şaraplarıyla oldukça ünlü. Alsace, Burgonya, Korsika veya Savoy şarapları en çok tüketilenler arasında. Fransa’da kalitesine göre farklı fiyatlara sahip çeşitli restoranlar bulunuyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.