Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


23 Nisan Turları

Balkanlar Turları

* Kurban Bayramı Turları

Ankara Hareketli Kurban Bayramı Turları Izmir Hareketli Kurban Bayramı Turları Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Atina Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Baltık Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok - Phuket Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Batum Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Beyrut Turları Kurban Bayramı Bremen Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Bükreş Turları Kurban Bayramı Büyük İspanya Turları Kurban Bayramı Dubai Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Edinburg Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Güney Fransa Turları Kurban Bayramı Halkidiki Turları Kurban Bayramı Hamburg Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Kazablanka Turları Kurban Bayramı Kore - Japonya Turları Kurban Bayramı Kudüs Turları Kurban Bayramı Londra Turları Kurban Bayramı Lüksemburg Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Miami Turları Kurban Bayramı Moskova Turları Kurban Bayramı New York Turları Kurban Bayramı Orlando Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Phuket Turları Kurban Bayramı Porto-Lizbon Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Provence Turları Kurban Bayramı Riga Turları Kurban Bayramı Rodos Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Kurban Bayramı Ruanda Uganda Turları Kurban Bayramı Rusya Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı St. Petersburg Turları Kurban Bayramı Tallinn Turları Kurban Bayramı Tokyo-Osaka-Kyoto Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Varna Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Vietnam - Kamboçya Turları Kurban Bayramı Vilnius Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Zürih - Bern - Cenevre Turları Kurban Bayramı Çin Turları Kurban Bayramı Ürdün Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İran Turları Kurban Bayramı İspanya - Fransa Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İsviçre - Fransa - Almanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Sevgililer Günü Turları

PAYLAŞ:

İspanya

İspanya Boğa güreşlerinin ana vatanı İspanya, her şehrinde farklı bir atmosfer yaratan, köklü kültürüyle ve dünyanın en önemli tarihi eserlerine ev sahipli yapmasıyla bilinir. Ülkeye dair bilmeniz gereken çok şey var. İspanya turlarında yapmadan dönmeyeceğiniz aktivitelerin sayısı da oldukça fazla. Flamenko geceleri, tapas mezeleri ile sizleri karşılayan İspanya’da vaktinizin önemli bir kısmını alışverişe ayırabilirsiniz. Öyle ki, büyük markaların mağazalarına ev sahipliği yapan meydanlar, sizlere keyifli bir alışveriş imkanı sunuyor.

İspanya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Madrid: İspanya’nın başkentliğini yapan Madrid’de uzun caddeler, geniş meydanlar, alışveriş yapacağınız ünlü mağazalar İspanya gezilecek ve görülekce yerler listenizde yer verebileceğiniz noktaların ilk sıralarında olmalı. Her ne kadar Barselona gibi hareketli bir şehir olmasa da, Madrid’de günü sonlandırabilecek kadar gezi noktası bulunuyor. Batı Avrupa’nın en büyük sarayı Palacio Real de Madrid’e gezi programınızda ilk sırayı vermelisiniz. Ardından şehrin ana meydanı Plaza Mayor, en ünlü merkezi meydanı Puerta del Sol, eğer müze gezmek isterseniz Prado Müzesi, dini yapılar ziyaretlerinde ise Almudena Katedrali’ne çevirin rotanızı. Daha birçok meydana sahip olan Madrid’in özellikle merkezi noktasında birçok yapıyı birkaç saat içinde kolaylıkla gezebilirsiniz. Zara başta olmak üzere birçok markaya ait çeşitli mağazalar da yine Madrid’deki meydanlarda bulunuyor.

Barselona: Barselona, İspanya’nın belki de en hareketli şehri. Gerek gece hayatı, gerek meydanları ve caddeleri ile günün her saati hareketliliğini koruyan Barselona, tarihi eserler açısından da bir o kadar zengin. Şehrin simgesi Sagrada Familia (müzeyi gezmek için online bilet almalısınız, aksi halde bilet için çok sıra oluyor), La Rambla, Park Güell, Casa Batllo, Barselona Katedrali, Poble Espanyol, Picasso Müzesi, Barselona turunuz sırasında görmeniz gereken başlıca noktalar. Eğer daha fazla vaktiniz varsa Torre Agbar, Placa de Catalunya, Casa Mila ve Port Vell, İspanya gezilecek ve görülecek yerler listenizde yer alabilir.

Sevilla: Bir dönem Endülüs Emevilerinin elinde küçük bir bölge olan ve din tarihinin en önemli olaylarına tanıklık eden Sevilla, günümüzde İspanya’nın cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. Sevilla’da ilk olarak Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali’ne çevirmelisiniz rotanızı. İspanyol Meydanı, eski bir Yahudi mahallesi olan Juderia, Triana Köprüsü, San Telmo Şatosu ve Maria Luisa Parkı da İspanya gezilecek ve görülecek yerleriniz arasında yerini alabilecek önemli yapılar. Bu gezi noktaları arasında en önemli yapıt Sevilla Katedrali’dir. Katedral hem dünyanın en büyük 3. katedrali olarak gösteriliyor hem de Kristof Kolomb’un mezarını bünyesinde bulunduruyor. Sevilla gece hayatı nasıldır diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim; Sevilla’da gece eğlencesi botanica ile başlıyor. Yani elinize içkiyi alıp sokakta içmeye başlayabilir, botanica mekânlarına gidebilirsiniz. Diğer taraftan Flamenko gösterilerini izleyebilir veya canlı müzik yapılan mekânlara uğrayabilirsiniz.

İspanya Yapılacak Aktiviteler

  • İspanya'da alışveriş yaparken Zara ve Burberry gibi ünlü markaların mağazalarına uğrayın. Uygun fiyatlara bir şeyler bulmak istiyorsanız alışverişinizi Sevilla’nın ara sokaklarındaki mağazalarda yapın. Madrid ve Barselona alışveriş konusunda oldukça pahalı.
  • İspanya’nın tarihi eserlerini ve yapıtlarını bol bol fotoğraf karelerinize yansıtın.
  • Flamenko gösterilerinin İspanya gece hayatında önemli bir yeri var. Bir gecenizi mutlaka Flamenko gösterilerine ayırın.
  • Elinizden geldiği kadarıyla Barselona’daki müzeleri gezin. Hop On & Hop Off otobüslerine binerek daha ekonomik bir gezi yapabilirsiniz.
  • İspanya’da Ne Yenir?

    Akdeniz yemek kültürünü en iyi yansıtan ülkelerin başında geliyor İspanya. İspanya mutfağında kahvaltılar genellikle hafif olur. Gün boyunca sık sık fakat az az yeme alışkanlığını benimseyen İspanya’da et ve balık çeşitleri ön plana çıkmakta. Özellikle paella (tavuk eti, deniz ürünleri ve balık çeşitleriyle yapılan bir pilav) adındaki yemeği mutlaka denemelisiniz. Geleneksel bir çorba olan gazpacho, tapas adıyla anılan mezeler de İspanya yemekleri arasında en çok sevilen lezzetler.

    * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.