• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kurban Bayramı Turları

Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Baltık Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Büyük İspanya Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Helsinki Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Katanya Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Lüksemburg Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Odessa Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Palermo Turları Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Polonya Turları Kurban Bayramı Porto-Lizbon Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Riga Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Singapur - Bangkok - Hong Kong Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı Tallinn Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Vilnius Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İskandinavya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amerika Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Baltık Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Barcelona Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Edinburg Turları Şeker Bayramı Endülüs Portekiz Turları Şeker Bayramı Fas Turları Şeker Bayramı Floransa Turları Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Krakov Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Moskova Turları Şeker Bayramı Odessa Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Rusya Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı St. Petersburg Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varşova Turları Şeker Bayramı Venedik Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Macaristan

Macaristan Macaristan, bir Orta Avrupa ülkesidir olup; Romanya, Ukrayna, Avusturya ve Slovenya ile komşudur. Ülkenin başkenti Budapeşte. Macaristan’ın en çok ziyaret edilen şehri olan Budapeşte, Buda ve Peşte şehirlerinin birleştirilmeleri sonucu bu ismi almıştır. Ülkenin para birimi Macar forinti olup, resmi dili Macarcadır. Orta Avrupa Turlarının en önemli duraklarından biridir.

Macaristan Gezilecek ve Görülecek Yerler

Budapeşte: Avrupa’nın en çekici şehirleri arasına girmeyi başarmış olan Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Tuna’nın hayat verdiği Budapeşte’de çok sayıda gezilecek ve görülecek nokta var. Budapeşte turunda görmeden dönmemeniz gereken noktaların başında Buda Kalesi geliyor. Kale, şehir merkezinde yer alıyor ve 13. yüzyılla tarihlendiriliyor. Kalede, Budapeşte Tarih Müzesi ve Macaristan Ulusal Galerisi yer alıyor. Ayrıca Milli Kütüphane de kalenin içerisinde bulunmakta. Budapeşte geziniz sırasında Gellert Tepesi’ni de mutlaka ziyaret edin. Tepenin en yüksek noktasındaki Özgürlük Heykeli görülmeye değer nitelikte. Kahramanlar Meydanı, Parlamento Binası, Aziz Istvan Bazilikası, Büyük Kapalı Pazar, Zincir Köprü, Margaret Adası, Elizabeth Köprüsü ve Opera Binası da Macaristan gezilecek ve görülecek yerler arasında mutlaka yerini almalı. Başkent Budapeşte’nin gece hayatı da oldukça hareketli. Çok sayıda gece kulübü ve bara sahip olan şehirde daha sakin bir gece geçirmek istiyorsanız tercihinizi kafelerden yana kullanabilirsiniz. Andrassy Caddesi Budapeşte’de alışveriş yapmak için en ideal nokta. Cadde boyunca sıralanan mağaza ve dükkânlarda hem yerel hem de dünyaca ünlü markalara ait ürünlerden satın alabilirsiniz. Kısacası Budapeşte Turundan fazlasıyla keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Pecs: Ülkenin en kolay gezilebilen şehridir Pecs. Küçük bir şehir olmasından dolayı gezilecek noktalara yürüyerek ulaşabilirsiniz. Pecs’e gitme için mart-eylül aylarını tercih edin. Bu aylar arasında şehirde birçok etkinlik düzenleniyor. Turunuz sırasında Pecs’in ünlü baharatlı şaraplarının tadına bakmayı unutmayın. Yakovali Hasan Paşa Camii, Neo Romaneks Katedrali, Paşa Gazi Kasem Camii, Zsolnay Müzesi, Sofiane, Vasarely Müzesi, All Saint Kilisesi, Macaristan-Pecs geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz yerlerden birkaçı.

Macaristan Yapılacak Aktiviteler

 • Tuna Nehri üzerindeki köprülerin akşam saatlerindeki ışıklandırılmış görüntülerine mutlaka şahit olun. Hatta o anda bol bol fotoğraf çekin.
 • Tuna Nehri’nde düzenlenen tekne turlarına çıkın ve şehrin manzarasını bir de Tuna’dan seyredin.
 • Macaristan gece hayatını merak ediyorsanız rotanızı Budapeşte barlarına çevirin.
 • Macaristan’da Ne Yenir?

  Macaristan, zengin bir yemek kültürüne sahip. Günde 3 öğün yemek yiyen Macaristan halkı, her öğünde üç çeşit yemek tüketirler. Çorba, Macar mutfağında önemli bir yere sahip. Daha önceki yıllarda sadece kırsal kesimlerde yaşayanların tükettiği çorba, ülkenin büyük şehirlerinde de yaygınlaşmış durumda. Özellikle gulaş çorbası doyurucu olmasından dolayı sıklıkla masalarda yerini alır. Aynı zamanda Türk mutfağında bulunan tarhana çorbası da sevilen lezzetler arasında. El yapımı makarna, patates, et ve sebze çeşitleri de Macar yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Balık çorbası, borjupaprikas (kırmızı biberli dana), kremli lahana dolması ve donut Macaristan’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.