• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


PAYLAŞ:

Macaristan

Macaristan Macaristan, bir Orta Avrupa ülkesidir olup; Romanya, Ukrayna, Avusturya ve Slovenya ile komşudur. Ülkenin başkenti Budapeşte. Macaristan’ın en çok ziyaret edilen şehri olan Budapeşte, Buda ve Peşte şehirlerinin birleştirilmeleri sonucu bu ismi almıştır. Ülkenin para birimi Macar forinti olup, resmi dili Macarcadır. Orta Avrupa Turlarının en önemli duraklarından biridir.

Macaristan Gezilecek ve Görülecek Yerler

Budapeşte: Avrupa’nın en çekici şehirleri arasına girmeyi başarmış olan Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Tuna’nın hayat verdiği Budapeşte’de çok sayıda gezilecek ve görülecek nokta var. Budapeşte turunda görmeden dönmemeniz gereken noktaların başında Buda Kalesi geliyor. Kale, şehir merkezinde yer alıyor ve 13. yüzyılla tarihlendiriliyor. Kalede, Budapeşte Tarih Müzesi ve Macaristan Ulusal Galerisi yer alıyor. Ayrıca Milli Kütüphane de kalenin içerisinde bulunmakta. Budapeşte geziniz sırasında Gellert Tepesi’ni de mutlaka ziyaret edin. Tepenin en yüksek noktasındaki Özgürlük Heykeli görülmeye değer nitelikte. Kahramanlar Meydanı, Parlamento Binası, Aziz Istvan Bazilikası, Büyük Kapalı Pazar, Zincir Köprü, Margaret Adası, Elizabeth Köprüsü ve Opera Binası da Macaristan gezilecek ve görülecek yerler arasında mutlaka yerini almalı. Başkent Budapeşte’nin gece hayatı da oldukça hareketli. Çok sayıda gece kulübü ve bara sahip olan şehirde daha sakin bir gece geçirmek istiyorsanız tercihinizi kafelerden yana kullanabilirsiniz. Andrassy Caddesi Budapeşte’de alışveriş yapmak için en ideal nokta. Cadde boyunca sıralanan mağaza ve dükkânlarda hem yerel hem de dünyaca ünlü markalara ait ürünlerden satın alabilirsiniz. Kısacası Budapeşte Turundan fazlasıyla keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Pecs: Ülkenin en kolay gezilebilen şehridir Pecs. Küçük bir şehir olmasından dolayı gezilecek noktalara yürüyerek ulaşabilirsiniz. Pecs’e gitme için mart-eylül aylarını tercih edin. Bu aylar arasında şehirde birçok etkinlik düzenleniyor. Turunuz sırasında Pecs’in ünlü baharatlı şaraplarının tadına bakmayı unutmayın. Yakovali Hasan Paşa Camii, Neo Romaneks Katedrali, Paşa Gazi Kasem Camii, Zsolnay Müzesi, Sofiane, Vasarely Müzesi, All Saint Kilisesi, Macaristan-Pecs geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz yerlerden birkaçı.

Macaristan Yapılacak Aktiviteler

 • Tuna Nehri üzerindeki köprülerin akşam saatlerindeki ışıklandırılmış görüntülerine mutlaka şahit olun. Hatta o anda bol bol fotoğraf çekin.
 • Tuna Nehri’nde düzenlenen tekne turlarına çıkın ve şehrin manzarasını bir de Tuna’dan seyredin.
 • Macaristan gece hayatını merak ediyorsanız rotanızı Budapeşte barlarına çevirin.
 • Macaristan’da Ne Yenir?

  Macaristan, zengin bir yemek kültürüne sahip. Günde 3 öğün yemek yiyen Macaristan halkı, her öğünde üç çeşit yemek tüketirler. Çorba, Macar mutfağında önemli bir yere sahip. Daha önceki yıllarda sadece kırsal kesimlerde yaşayanların tükettiği çorba, ülkenin büyük şehirlerinde de yaygınlaşmış durumda. Özellikle gulaş çorbası doyurucu olmasından dolayı sıklıkla masalarda yerini alır. Aynı zamanda Türk mutfağında bulunan tarhana çorbası da sevilen lezzetler arasında. El yapımı makarna, patates, et ve sebze çeşitleri de Macar yemeklerinde sıklıkla kullanılır. Balık çorbası, borjupaprikas (kırmızı biberli dana), kremli lahana dolması ve donut Macaristan’da yemeden dönmemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.