• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kurban Bayramı Turları

Ankara Hareketli Kurban Bayramı Turları Izmir Hareketli Kurban Bayramı Turları Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Atina Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok - Phuket Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Bükreş Turları Kurban Bayramı Cenevre Turları Kurban Bayramı Dresden Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Edinburg Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Güney Fransa Turları Kurban Bayramı Halkidiki Turları Kurban Bayramı Hamburg Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Korfu Turları Kurban Bayramı Kudüs Turları Kurban Bayramı Küba Turları Kurban Bayramı Londra Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Midilli Turları Kurban Bayramı Milano Turları Kurban Bayramı Moskova Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Phuket Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Provence Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Kurban Bayramı Rusya Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı St. Petersburg Turları Kurban Bayramı Strasbourg Turları Kurban Bayramı Tayland Turları Kurban Bayramı Thasos Adası Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Varna Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Zürih - Bern - Cenevre Turları Kurban Bayramı Zürih Turları Kurban Bayramı Çin Turları Kurban Bayramı Ürdün Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı Üsküp Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İsviçre - Fransa - Almanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Ramazan Bayramı Turları

Ankara Çıkışlı Şeker Bayramı Turları İzmir Çıkışlı Şeker Bayramı Turları Şeker Bayramı Amsterdam Turları Şeker Bayramı Balkan Turları Şeker Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Şeker Bayramı Belgrad Turları Şeker Bayramı Benelux - Paris Turları Şeker Bayramı Berlin Turları Şeker Bayramı Budapeşte Turları Şeker Bayramı Budva Turları Şeker Bayramı Cape Verde Turları Şeker Bayramı Cenevre Turları Şeker Bayramı Dresden Turları Şeker Bayramı Dubrovnik Turları Şeker Bayramı Edinburg Turları Şeker Bayramı Endülüs Portekiz Turları Şeker Bayramı Güney Afrika Turları Şeker Bayramı Halkidiki Turları Şeker Bayramı Hamburg Turları Şeker Bayramı Kore Japonya Turları Şeker Bayramı Küba Turları Şeker Bayramı Malta Turları Şeker Bayramı Milano Turları Şeker Bayramı Orta Avrupa Turları Şeker Bayramı Otobüslü Turlar Şeker Bayramı Paris Turları Şeker Bayramı Porto - Lizbon Turları Şeker Bayramı Prag Turları Şeker Bayramı Rodos Turları Şeker Bayramı Roma Turları Şeker Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Şeker Bayramı Sicilya Turları Şeker Bayramı Strasbourg Turları Şeker Bayramı Tayland Turları Şeker Bayramı Thasos Adası Turları Şeker Bayramı Ukrayna Turları Şeker Bayramı Uzakdoğu Turları Şeker Bayramı Varna Turları Şeker Bayramı Viyana Turları Şeker Bayramı Yunanistan Turları Şeker Bayramı Zürih Turları Şeker Bayramı İspanya Turları Şeker Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster
PAYLAŞ:

Tayland

Tayland Tropikal adaları ve ihtişamlı tapınaklarıyla ünlü Tayland’ı uzun soluklu bir tur programıyla keşfedebilirsiniz. Şüphesiz Uzakdoğu Turlarının bir numaralı destnasyonu olan, gülümseyen insanların ülkesi Tayland’a her yıl milyonlarca turist akın ediyor. Buda heykellerinin ön planda olduğu ülkede Thai masajı, tropik meyveler ve gece kulüpleri oldukça ünlü. Pattaya Walking Street ise Tayland’ın alışveriş için en popüler noktası.

Tayland Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bangkok: Uzakdoğu kültürünü en iyi yansıtan şehirlerin ilk sırasındadır Bangkok. Buda heykelleri, ihtişamlı tapınakları, şehrin cazibesini gözler önüne sermekle birlikte, yıl içerisinde sayısız turistin akın etmesini sağlıyor. Bangkok’ta görülmesi gereken ilk nokta hiç şüphesiz ki tapınaklar bölgesi. Büyük Saray ve Phra Kaeo Tapınağı, Pho Tapınağı, Arun Tapınağı ise listenize alabileceğiniz şehrin en büyük tapınakları. Tabii turistlerden tam not alan Traimit Tapınağı da altın Budaa heykeliyle kesinlikle görülmeye değer. Şehrin her köşesi Uzakdoğu kültürünü yansıtıyor. Pazarları, gece hayatı, yemekleri de kesinlikle Tayland turunuzun en önemli parçaları olmalı. Patong gece pazarından çeşitli imitasyon ürünler alabilir, Chatuchak Pazarı’ndan aklınıza gelebilecek her türlü ürünü temin edebilirsiniz. Bangkok gece hayatı hareketli olup, özellikle Khaosan ve Patpong bölgelerinde oldukça renkli geçmekte. Khaosan’da sadece gece kulüpleri yok. Mağaza ve restoran açısından da oldukça zengin bir bölge. Ulusal Müze, China Town, Floating Market (Yüzen Pazar) de Bangkok’da görülmeden dönülmemesi gereken yerler. Dalış için Smilan Adaları’nı tercih edebilirsiniz.

Pattaya: Tayland gezilecek ve görülecek yerler listenizin ikinci sırasını Pattaya’ya verebilirsiniz. Pattaya, diğer Tayland şehirleri gibi tapınak açısından oldukça zengin. Şehir özellikle Hakikat Tapınağı (Sanctuary of Truth) ile ünlü. Ripley Müzesi, Siriporn Orkide Çiftliği, şehrin limanını görebileceğiniz bir tepe olan Khao Pattaya (tepede bir de Buda heykeli yer alıyor) da şehir gezinizde rotanızı çevirebileceğiniz diğer noktalar. Pattaya turunuzda Mercan Adası’nı mutlaka görmelisiniz. Koh Larn olarak adlandırılan ada Tayland Körfezi’nde yer alıp, Pattaya’nın 7 km açıklarında bulunuyor. Su sporları, deniz keyfi ve hareketli gece hayatı Mercan Adası’na gitmek için yeterli sebepler. Farklı bir gezi noktası olan ve yüzlerce timsaha ev sahipliği yapan Timsah Çiftliği ( Crocodile Farm) de Pattaya gezinize dahil olabilir.

Phuket: Su altı zenginlikleri, gece hayatı ve tertemiz plajlarıyla ünlü Phuket’e rotanızı çevirmeyi unutmayın. Phuket’te çok sayıda kulüp ve bar bulunuyor. Ayrıca gündüz yapılabilecek birçok aktiviteye de sahip. Dalış, jet-ski, parasailing ve tekne turu gibi çeşitli aktivitelere çok uygun fiyatlarla katılabilirsiniz. Phuket’te tekne turuna katıldığınızda Koh Phi Phi Adası’na ve Mercan Adası’na mutlaka uğrayın. Phuket, hemen hemen her şeyiyle meşhur. Sadece eğlenmek için değil, turistik mekanları gezmek için gelenlerin sayısı da bir hayli fazla. Budist tapınakları, şelaleleri mutlaka görülmeli. Yerel pazarlardan hediyelik eşya almayı sakın unutmayın.

Tayland Yapılacak Aktiviteler

 • Dalış, jet-ski, parasailing ve sörf gibi su sporları için Phuket’i tercih edin.
 • Eğlenmek için Tayland’ın hemen hemen her şehri ideal diyebiliriz. Fakat özellikle Bangkok ve Phuket’in gece hayatı oldukça renkli geçiyor.
 • Yerlere sigara izmariti ve çöp atmamaya dikkat edin.
 • Ülkenin karakollarında görev yapan polisler çok fazla İngilizce bilmiyor. Olur da başınıza hırsızlık gibi kötü bir durum gelirse derdinizi özel turist polislerine anlatın.
 • Sıradan cam parçalarını değerli taş diye satmak isteyenlerin tuzağına düşmeyin.
 • Tayland’da Ne Yenir?

  Baharatların çok fazla kullanıldığı Tayland’da daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri deneme şansınız var. Tayland mutfağında 4 ana lezzetin (tatlı, tuzlu, ekşi, acı) dengesini görmek mümkün. 4 yerel mutfak kültürüne sahip olan ülkenin yemeklerinde deniz mahsulleri, sos ve çeşniler de sıklıkla kullanılır. Ülkenin en çok tüketilen yemeği pilav. İçerisinde değişik ürünlerin kullanıldığı pilavın tadına bakabilirsiniz. Köri yemekleri de pilav kadar çok fazla tüketiliyor fakat bizim bildiğimiz köri ile hiçbir ilgisi yok. Thai yemeklerinden denemenizi önerdiğimiz lezzetler; Thai körisi, kırmızı köri macunu, acılı karides çorbası, Thai usulü kızarmış uzun erişte, rosto ördekli köri ve biftekli acı salata. Tayland’ın egzotik meyvelerinin de mutlaka tadına bakın deriz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 27.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.