Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


23 Nisan Turları

Balkanlar Turları

* Kurban Bayramı Turları

Ankara Hareketli Kurban Bayramı Turları Izmir Hareketli Kurban Bayramı Turları Kurban Bayramı Almanya Turları Kurban Bayramı Amerika Turları Kurban Bayramı Amsterdam Turları Kurban Bayramı Atina Turları Kurban Bayramı Balkan Turları Kurban Bayramı Baltık Turları Kurban Bayramı Bangkok - Pattaya Turları Kurban Bayramı Bangkok - Phuket Turları Kurban Bayramı Barcelona - Valencia Turları Kurban Bayramı Barcelona Turları Kurban Bayramı Batum Turları Kurban Bayramı Belgrad Turları Kurban Bayramı Benelux - Paris Turları Kurban Bayramı Berlin Turları Kurban Bayramı Beyrut Turları Kurban Bayramı Bremen Turları Kurban Bayramı Brezilya-Arjantin Turları Kurban Bayramı Brüksel Turları Kurban Bayramı Budapeşte Turları Kurban Bayramı Budva Turları Kurban Bayramı Bükreş Turları Kurban Bayramı Büyük İspanya Turları Kurban Bayramı Dubai Turları Kurban Bayramı Dubrovnik Turları Kurban Bayramı Edinburg Turları Kurban Bayramı Endülüs - Portekiz Turları Kurban Bayramı Endülüs Turları Kurban Bayramı Fas Turları Kurban Bayramı Floransa Turları Kurban Bayramı Girit Turları Kurban Bayramı Güney Afrika Turları Kurban Bayramı Güney Fransa Turları Kurban Bayramı Halkidiki Turları Kurban Bayramı Hamburg Turları Kurban Bayramı Hindistan Turları Kurban Bayramı Kavala Turları Kurban Bayramı Kazablanka Turları Kurban Bayramı Kore - Japonya Turları Kurban Bayramı Kudüs Turları Kurban Bayramı Londra Turları Kurban Bayramı Lüksemburg Turları Kurban Bayramı Malta Turları Kurban Bayramı Marakeş Turları Kurban Bayramı Miami Turları Kurban Bayramı Moskova Turları Kurban Bayramı New York Turları Kurban Bayramı Orlando Turları Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları Kurban Bayramı Otobüslü Turlar Kurban Bayramı Paris Turları Kurban Bayramı Pattaya Turları Kurban Bayramı Phuket Turları Kurban Bayramı Porto-Lizbon Turları Kurban Bayramı Prag Turları Kurban Bayramı Provence Turları Kurban Bayramı Riga Turları Kurban Bayramı Rodos Turları Kurban Bayramı Roma Turları Kurban Bayramı Roma-Floransa-Venedik Turları Kurban Bayramı Ruanda Uganda Turları Kurban Bayramı Saraybosna Turları Kurban Bayramı Selanik Turları Kurban Bayramı Sofya Turları Kurban Bayramı St. Petersburg Turları Kurban Bayramı Tallinn Turları Kurban Bayramı Tokyo-Osaka-Kyoto Turları Kurban Bayramı Uzakdoğu Turları Kurban Bayramı Varna Turları Kurban Bayramı Venedik Turları Kurban Bayramı Vietnam - Kamboçya Turları Kurban Bayramı Vilnius Turları Kurban Bayramı Viyana Turları Kurban Bayramı Vizesiz Turlar Kurban Bayramı Yunanistan Turları Kurban Bayramı Zürih - Bern - Cenevre Turları Kurban Bayramı Çin Turları Kurban Bayramı Ürdün Turları Kurban Bayramı Üsküp - Ohrid Turları Kurban Bayramı İngiltere-İskoçya Turları Kurban Bayramı İran Turları Kurban Bayramı İspanya - Fransa Turları Kurban Bayramı İspanya Turları Kurban Bayramı İsviçre - Fransa - Almanya Turları Kurban Bayramı İtalya Turları Tümünü Göster

Sevgililer Günü Turları

PAYLAŞ:

Tayland

Tayland Tropikal adaları ve ihtişamlı tapınaklarıyla ünlü Tayland’ı uzun soluklu bir tur programıyla keşfedebilirsiniz. Şüphesiz Uzakdoğu Turlarının bir numaralı destnasyonu olan, gülümseyen insanların ülkesi Tayland’a her yıl milyonlarca turist akın ediyor. Buda heykellerinin ön planda olduğu ülkede Thai masajı, tropik meyveler ve gece kulüpleri oldukça ünlü. Pattaya Walking Street ise Tayland’ın alışveriş için en popüler noktası.

Tayland Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bangkok: Uzakdoğu kültürünü en iyi yansıtan şehirlerin ilk sırasındadır Bangkok. Buda heykelleri, ihtişamlı tapınakları, şehrin cazibesini gözler önüne sermekle birlikte, yıl içerisinde sayısız turistin akın etmesini sağlıyor. Bangkok’ta görülmesi gereken ilk nokta hiç şüphesiz ki tapınaklar bölgesi. Büyük Saray ve Phra Kaeo Tapınağı, Pho Tapınağı, Arun Tapınağı ise listenize alabileceğiniz şehrin en büyük tapınakları. Tabii turistlerden tam not alan Traimit Tapınağı da altın Budaa heykeliyle kesinlikle görülmeye değer. Şehrin her köşesi Uzakdoğu kültürünü yansıtıyor. Pazarları, gece hayatı, yemekleri de kesinlikle Tayland turunuzun en önemli parçaları olmalı. Patong gece pazarından çeşitli imitasyon ürünler alabilir, Chatuchak Pazarı’ndan aklınıza gelebilecek her türlü ürünü temin edebilirsiniz. Bangkok gece hayatı hareketli olup, özellikle Khaosan ve Patpong bölgelerinde oldukça renkli geçmekte. Khaosan’da sadece gece kulüpleri yok. Mağaza ve restoran açısından da oldukça zengin bir bölge. Ulusal Müze, China Town, Floating Market (Yüzen Pazar) de Bangkok’da görülmeden dönülmemesi gereken yerler. Dalış için Smilan Adaları’nı tercih edebilirsiniz.

Pattaya: Tayland gezilecek ve görülecek yerler listenizin ikinci sırasını Pattaya’ya verebilirsiniz. Pattaya, diğer Tayland şehirleri gibi tapınak açısından oldukça zengin. Şehir özellikle Hakikat Tapınağı (Sanctuary of Truth) ile ünlü. Ripley Müzesi, Siriporn Orkide Çiftliği, şehrin limanını görebileceğiniz bir tepe olan Khao Pattaya (tepede bir de Buda heykeli yer alıyor) da şehir gezinizde rotanızı çevirebileceğiniz diğer noktalar. Pattaya turunuzda Mercan Adası’nı mutlaka görmelisiniz. Koh Larn olarak adlandırılan ada Tayland Körfezi’nde yer alıp, Pattaya’nın 7 km açıklarında bulunuyor. Su sporları, deniz keyfi ve hareketli gece hayatı Mercan Adası’na gitmek için yeterli sebepler. Farklı bir gezi noktası olan ve yüzlerce timsaha ev sahipliği yapan Timsah Çiftliği ( Crocodile Farm) de Pattaya gezinize dahil olabilir.

Phuket: Su altı zenginlikleri, gece hayatı ve tertemiz plajlarıyla ünlü Phuket’e rotanızı çevirmeyi unutmayın. Phuket’te çok sayıda kulüp ve bar bulunuyor. Ayrıca gündüz yapılabilecek birçok aktiviteye de sahip. Dalış, jet-ski, parasailing ve tekne turu gibi çeşitli aktivitelere çok uygun fiyatlarla katılabilirsiniz. Phuket’te tekne turuna katıldığınızda Koh Phi Phi Adası’na ve Mercan Adası’na mutlaka uğrayın. Phuket, hemen hemen her şeyiyle meşhur. Sadece eğlenmek için değil, turistik mekanları gezmek için gelenlerin sayısı da bir hayli fazla. Budist tapınakları, şelaleleri mutlaka görülmeli. Yerel pazarlardan hediyelik eşya almayı sakın unutmayın.

Tayland Yapılacak Aktiviteler

  • Dalış, jet-ski, parasailing ve sörf gibi su sporları için Phuket’i tercih edin.
  • Eğlenmek için Tayland’ın hemen hemen her şehri ideal diyebiliriz. Fakat özellikle Bangkok ve Phuket’in gece hayatı oldukça renkli geçiyor.
  • Yerlere sigara izmariti ve çöp atmamaya dikkat edin.
  • Ülkenin karakollarında görev yapan polisler çok fazla İngilizce bilmiyor. Olur da başınıza hırsızlık gibi kötü bir durum gelirse derdinizi özel turist polislerine anlatın.
  • Sıradan cam parçalarını değerli taş diye satmak isteyenlerin tuzağına düşmeyin.
  • Tayland’da Ne Yenir?

    Baharatların çok fazla kullanıldığı Tayland’da daha önce hiç tatmadığınız lezzetleri deneme şansınız var. Tayland mutfağında 4 ana lezzetin (tatlı, tuzlu, ekşi, acı) dengesini görmek mümkün. 4 yerel mutfak kültürüne sahip olan ülkenin yemeklerinde deniz mahsulleri, sos ve çeşniler de sıklıkla kullanılır. Ülkenin en çok tüketilen yemeği pilav. İçerisinde değişik ürünlerin kullanıldığı pilavın tadına bakabilirsiniz. Köri yemekleri de pilav kadar çok fazla tüketiliyor fakat bizim bildiğimiz köri ile hiçbir ilgisi yok. Thai yemeklerinden denemenizi önerdiğimiz lezzetler; Thai körisi, kırmızı köri macunu, acılı karides çorbası, Thai usulü kızarmış uzun erişte, rosto ördekli köri ve biftekli acı salata. Tayland’ın egzotik meyvelerinin de mutlaka tadına bakın deriz.

    * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.