• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Adana Merkez Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
223 ,52
TL
189 ,99
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Adana Merkez Bölgesi

Adana Merkez Bölgesi Nefes kesen güzellikleri, tarihinden günümüze taşıdığı kalıntılarıyla Akdeniz’in tatil noktalarından biridir Adana Merkez. Adana Merkez, önemli kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Şehrin otelleri yoğun olarak Merkez ilçede yer alıyor ve her yıl yüzlerce turist konaklamak için Adana Merkez’i tercih ediyor. Otellerin Adana gezilecek ve görülecek noktalarına yakın bir konumda yer almasından dolayı belli dönemlerde doluluk oranına ulaşmakta…

Adana Merkez Gezilecek ve Görülecek Yerler

Adana Ulu Camii: Ramazanoğlu Halil Bey tarafından yaptırılan Adana Ulu Camii, şehrin en büyük ibadet mekânıdır. Cami, 1509 yılında inşa edilmiştir ve Ramazanoğlu Camii olarak da adlandır. Memlük ve Selçuklu mimarisini yansıtan Adana Ulu Camii, çinileriyle ön plana çıkmakta…

Adana Taş Köprü: Seyhan ve Yüreğir’i birleştiren Adana Taş Köprü, Roma dönemi ile tarihlendiriliyor. Köprü ilk yapıldığı sırada 21 gözlü olup, günümüzde 14 gözlü olarak varlığına devam ediyor. Dünyanın en eski köprüleri arasında gösterilen yapı hala trafiğe açıktır.

Seyhan Nehri: Akdeniz’e sularını bırakan Seyhan Nehri, Adana Merkez’in en güzel noktalarından biri. Adana’nın tarımsal sulama ihtiyacını karşılaması sebebiyle de yerli halk için büyük önem taşır. Seyhan Gölü’nde çeşitli su sporları yapılmakta olup, en popüler aktivitesi rüzgar sörfüdür.

Adana Arkeoloji Müzesi: 1924 yılında ziyarete açılan Adana Arkeoloji Müzesi’nde şehrin birçok noktasından çıkarılan tarihi eserler sergileniyor. Gözlükule, Milis, Karatepe gibi bölgelerde yapılan arkeoloji kazı çalışmalarında ele geçirilen eserler Hitit, Asur, Frig, Hellenistik, Roma ve Bizans medeniyetlerine aittir. Çanak, çömlek, kaplar, madeni paralar görebileceğiniz müzenin en değerli eserleri lahitlerdir.

Adana Merkez Yapılacak Aktiviteler

 • Adana Merkez’deki Yumurtalık Plajı’nda denize girin.
 • Adana yaylalarına çıkarak doğayla baş başa kalın. Horzum Yaylası, Pozantı Yaylası, Armutoğlu Yaylası ilk tercihiniz olsun. Yaylalarda kamp yapma imkanı da var.
 • Kış mevsiminde Elmalı Kayak Merkezi’ne günübirlik giderek karların tadını çıkarın.
 • Alışverişe çıktığınız sırada Karatepe kilimlerinden mutlaka satın alın.
 • Adana Merkez’de Ne Yenir?

  Acı yemekleriyle ünlüdür Adana. Şehrin en bilindik lezzeti ise Adana kebabıdır. Adana Merkez’de yer alan restoranların geneli bu meşhur kebabı masanıza taşıyor. Yöresel yemeklerin temelini un, bulgur ve et çeşitleri oluşturmakta… Adana kebabı başta olmak üzere; hamur çorbası, süllüm, taş kadayıf, mercimekli ıspanak başı, sakatat dolması ve içli köftenin tadına mutlaka bakmalısınız. Biraz garip gelebilir ama sabah kahvaltınızda Adana ciğeri yemeyi ihmal etmeyin. Ciğer, Adana’da sabahları tüketiliyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.