• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Afyon Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
210 ,00
TL
140 ,70
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 33 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
111 ,18
TL
94 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
139 ,50
TL
128 ,34
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 8 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
220 ,00
TL
176 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 20 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
225 ,00
TL
202 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
91 ,64
TL
77 ,89
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
124 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 17 + 9 Taksit
161 ,00
TL
144 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
183 ,75
TL
165 ,38
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
200 ,00
TL
180 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
85 ,76
TL
72 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 13 otelden 1 ile 13 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Afyon Bölgesi

Afyon Bölgesi Köklü tarihinde Kurtuluş Savaşı’nın izlerini taşıyan Afyon, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında gezginler tarafından sıklıkla tercih edilir. İç Anadolu’nun şehirlerinden biri ola Afyon’da toplam 18 ilçe yer alıyor. Afyon’da hava özellikle ilkbahar aylarında yağmurlu geçmekte. Bu sebepten dolayı genellikle en çok ziyaret edildiği dönem yaz aylarıdır. Şehrin ekonomisi mermer ve gıdaya dayanır. Termal turizm ve kültür turizminin önemli illerinden biri olması sebebiyle Afyon termal otellerinin sayısı oldukça fazladır. Afyon’a ilk yerleşenlerin Hititler olduğu biliniyor. Tarihi boyunca; Frigya, Lidya, Bergama Krallığı ve Roma’nın ardından Türklerin eline geçmiştir.

Afyon Gezilecek ve Görülecek Yerler

Camiler: Şehrin en büyük ibadet mekanı Afyon Ulu Camii’dir. Caminin 7 yüzyıldır ayakta olduğu biliniyor. İçindeki kırk direk ise caminin en önemli özelliği. Afyonkarahisar’da görebileceğiniz bir diğer ibadet mekanı ise İmaret Camii… 1472 yılıyla tarihlendirilen İmaret Camii, Gedik Ahmet Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mısrı Mahallesi’nde yer alan ve aynı ismi taşıyan Mısri Camii ise 1593 yılında yapılmış olup, görülmesi gereken ibadet mekanları arasındadır.

Kiliseler: Çok eski bir yerleşim alanı olan Afyon’da camiler kadar kiliselerin de sayısı oldukça fazla. İhsaniye’de yer alan Döğer Kasabası’na yaklaşık 4 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan Memeç Kaya Kilisesi, gezi listenize alabileceğiniz ilk kilise yapısı olabilir. Yine aynı ilçedeki Ayazini Kilisesi’ni gezebilirsiniz. Eğerli Kaya Kilisesi ise İscehisar ve Bayat ilçesinin arasında bulunuyor.

Antik Kentler: Afyon’un tarihi Hititlere kadar dayanıyor ve şehrin birçok antik yerleşim alanına ait kalıntılar günümüze kadar gelebilmiş durumda… Bunlardan ilki Amorium Antik Kenti’dir. Bu eski yerleşim alanı Emirdağ ilçesinde yer alıyor ve ilçe merkezin yaklaşık 13 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Turistlerin en merak ettiği yerlerden biri de İhsaniye ilçesindeki Döğer Ören Yeri… Bu antik yerleşim alanında mezar odaları ve kilise kalıntıları görmek mümkün. Eğer tarihi yerleşim alanlarına ilginiz varsa, antik kentlere ayıracağınız zamanı arttırabilir; Dinar’daki Apameia Antik Kenti ve Şuhut’taki Synnada Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

Kaplıcalar: Termal turizmde önemli bir yere sahiptir Afyon. En rağbet gören kaplıca bölgeler ise Gazlıgöl Kaplıcaları ile Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’dır. Gazlıgöl, daha çok sonbahar ve kış aylarından ziyaret ediliyor.

Afyon Mağaraları: Mağara oluşumlarıyla gezi yelpazesini genişleten Afyon’da Sandıklı’daki Kurtini Mağarası, Şuhut’taki Karacamal Mağarası ve Sultandağı’ndaki Buzluk Mağarası, rotanıza dahil edebileceğiniz noktalardır.

Şehitlikler: Afyon Kocatepe’de yaşanan Büyük Taarruz’un izlerini şehrin birçok noktasında görmek mümkün. Gerek müzeleri gerekse şehitlikleri ile gezginlerin yoğun ilgisini görüyor Afyon. Afyonkarahisar’daki Anıtkaya Şehitliği ve Başkomutanlık Milli Parkı ziyaret edilmesi gereken noktaların ilk sıralarındadır.

Karahisar Kalesi: Hem tarihiyle hem de sahip olduğu manzarasıyla şehrin simgelerinden biridir Karahisar Kalesi. Toplam 226 metrelik bir yüksekliği bulunuyor. Kalenin tarihi Hititlere kadar uzanıyor. Kaleye çıkmak biraz zor olsa da, göreceğiniz manzara oldukça etkileyici...

Afyon Yapılacak Aktiviteler

 • Afyon Sandıklı’daki Hüdai Kaplıcaları ve Gazlıgöl’deki kaplıcalarda termal suların tadını çıkarmadan Afyon gezinize son vermeyin. Birçok hastalığa iyi gelen kaplıca bölgeleri şehrin en ilgi gören yerleri.
 • Kocatepe’ye gidip, Büyük Taarruz’un izlerini gezerek o dönemlere yolculuk yapın. Eğer özel aracınız varsa tüm şehitliklere gezin.
 • Küçük çarşılarda ve sokak tezgahlarında hediyelik eşyalar, takı aksesuarları ve yöreye özgü doğal ürünler alarak güzel bir alışveriş turuna çıkabilirsiniz.
 • Phryg Vadisi’ne gidip, farklı tarihlere sahip kalıntıları bir arada görmeden evinize dönmeyin.
 • Afyon tatilinizden dönerken sevdiklerinize ikram edeceğiniz yöreye ait Napolyon kirazı ve Afyon lokumundan almayı unutmayın.
 • Afyon’da Ne Yenir?

  Renkli ve zengin bir mutfağa sahip olan Afyon, birbirinden özel tatlarıyla her damağa hitap ediyor. Et, sebze ve hamur işlerinde ön plana çıkan Afyon mutfağının leziz yemeklerini yiyebileceğiniz restoranların sayısı fazladır. Afyon yöresel yemekleri denildiği akla ilk gelenler; çullama köfte, patlıcanlı musakka, düğülü yaprak sarması ve Afyon böreğidir. Ayrıca mercimekli bükme, haşhaşlı katmer ve etli zürbiye de denemenizi önerdiğimiz yemeklerden sadece birkaçıdır. Şehirdeki restoranlarda kebap çeşitlerini de deneyebilirsiniz.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.