• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kızılcahamam Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
165 ,00
TL
156 ,75
TL
'den itibaren
Alkolsüz Yarım Pansiyon % 5 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
119 ,00
TL
107 ,10
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kızılcahamam Bölgesi

Kızılcahamam Bölgesi Ankara’nın termal turizminde önemli bir yeri olan, termal otelleriyle turistlerin konaklama ihtiyacını karşılayan Kızılcahamam, diğer taraftan gezi mekânlarıyla keşif dolu bir tatil sunuyor. Kızılcahamam, Ankara il merkezine 82 kilometrelik bir uzaklığa sahiptir. Ormanların bol olduğu ilçede baştan sona yeşil görmek mümkündür. Özellikle termal bölgeleriyle turistlerin ilgisini gören bir ilçedir. Kızılcahamam termalleri yılın belli dönemlerinde yoğun ilgi gördüğü için doluluk oranına ulaşıyor. Eğer Kızılcahamam termal otellerinde konaklamayı planlıyorsanız erken rezervasyon yaptırmaya özen gösterin. Bölgedeki termal suların birçok hastalığa şifa olduğu biliniyor.

Kızılcahamam Gezilecek ve Görülecek Yerler

Abacı Peribacaları: Kapadokya bölgesini andıran Abacı Peribacaları, Çeltikçi beldesine bağlı Başören Köyü’nde bulunuyor. Oldukça kolay bir ulaşım yoluna sahip. Abacı Peribacaları, Kapadokya bölgesini aratmayan atmosferi ve doğal oluşumlarıyla Kızılcahamam gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir nokta.

Soğuksu Milli Parkı: Ankara Kızılcahamam’ın en keyifli gezileri arasındadır Soğuksu Milli Parkı. Milli parkta hem sıcak hem de soğuk su kaynakları bulunuyor. Bu sebepten dolayı her mevsim ziyaret edilen bir bölge. Ankara il merkezine 80 kilometre, Kızılcahamam’a ise sadece 1,5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Milli parkta misafirhane ve otel bulunuyor.

Alicin Manastırı: Alicin Kanyonu’nda yer alan tarihi manastıra Çeltikçi beldesinden ulaşmak mümkün. Beldenin ardından tabelaları takip ederek kanyonla aynı ismi taşıyan Alicin Manastırı’na gidebilirsiniz. Manastır yapı itibariyle Sümela Manastırı’nı anımsatıyor ve Kızılcahamam’a gelenlerin yoğun ilgisini görüyor. Bu tarihi yapının ne zaman ve kim tarafından inşa edildiği kesin olarak bilinmiyor.

Türbeler: Kızılcahamam’daki Oruç Gazi Türbesi ve Kırmızı Ebe Türbesi ziyaret edebileceğiniz yerlerdir. Anadolu Selçuklu döneminde yaşayan Oruç Gazi ve Kırmızı Ebe birer ana oğuldur. Kırmızı Ebe’nin Başköy Kalesi fethinde askerlere oluktaki ayranı ikram etmesi ve onca askere rağmen ayranın bitmemesi, Sultan Alaeddin Keykubat’ın dikkatini çekmiş ve Kırmızı Ebe ile oğluna burada toprak tahsis etmiştir. Derler ki, Anadolu kelimesini dilimize kazandıran isim Kırmızı Ebe’dir.

Kızılcahamam Yapılacak Aktiviteler

 • Kızılcahamam termallerinde şifalı sulara girip vakit geçirmek, Kızılcahamam’ın en rağbet gören aktivitesi.
 • Kendinize bir kültür turu düzenlemek, keşif dolu bir aktivite olacak. Kızılcahamam’daki Ağsar Kalesi’ni, Mahkeme Ağacin Köyü’nü, Abacı Peribacaları’nı gezmeden Ankara’dan ayrılmayın.
 • Eğrekkaya veya Çamlıdere barajlarına giderek keyifli bir piknik yapın.
 • Soğuksu Milli Parkı’nda trekking ve kamp yapabileceğiniz yerler bulunuyor.
 • Her yıl temmuz ayında gerçekleştirilen Kızılcahamam Su Festivali’ne denk gelirseniz muhakkak siz de katılın. Festivalde konserler başta olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
 • Kızılcahamam’da Ne Yenir?

  Ankara yöresel yemeklerinden oluşan bir mutfağa sahiptir Kızılcahamam. Çorbalar, et yemekleri ve hamur işlerinin ön planda olduğu Kızılcahamam’da; aş çorbası, miyane çorbası, oğmaç aşı, Ankara tavası, yumurtalı köfte, efelek dolması, cızlama ve gözleme deneyeceğiniz lezzetler arasında. Kızılcahamam restoranlarında; kebap, ızgara, balık, döner ve etli ev yemekleri de yiyebilirsiniz.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.