• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kızılcahamam Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
146 ,94
TL
124 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-4 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 4 otelden 1 ile 4 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kızılcahamam Bölgesi

Kızılcahamam Bölgesi Ankara’nın termal turizminde önemli bir yeri olan, termal otelleriyle turistlerin konaklama ihtiyacını karşılayan Kızılcahamam, diğer taraftan gezi mekânlarıyla keşif dolu bir tatil sunuyor. Kızılcahamam, Ankara il merkezine 82 kilometrelik bir uzaklığa sahiptir. Ormanların bol olduğu ilçede baştan sona yeşil görmek mümkündür. Özellikle termal bölgeleriyle turistlerin ilgisini gören bir ilçedir. Kızılcahamam termalleri yılın belli dönemlerinde yoğun ilgi gördüğü için doluluk oranına ulaşıyor. Eğer Kızılcahamam termal otellerinde konaklamayı planlıyorsanız erken rezervasyon yaptırmaya özen gösterin. Bölgedeki termal suların birçok hastalığa şifa olduğu biliniyor.

Kızılcahamam Gezilecek ve Görülecek Yerler

Abacı Peribacaları: Kapadokya bölgesini andıran Abacı Peribacaları, Çeltikçi beldesine bağlı Başören Köyü’nde bulunuyor. Oldukça kolay bir ulaşım yoluna sahip. Abacı Peribacaları, Kapadokya bölgesini aratmayan atmosferi ve doğal oluşumlarıyla Kızılcahamam gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir nokta.

Soğuksu Milli Parkı: Ankara Kızılcahamam’ın en keyifli gezileri arasındadır Soğuksu Milli Parkı. Milli parkta hem sıcak hem de soğuk su kaynakları bulunuyor. Bu sebepten dolayı her mevsim ziyaret edilen bir bölge. Ankara il merkezine 80 kilometre, Kızılcahamam’a ise sadece 1,5 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Milli parkta misafirhane ve otel bulunuyor.

Alicin Manastırı: Alicin Kanyonu’nda yer alan tarihi manastıra Çeltikçi beldesinden ulaşmak mümkün. Beldenin ardından tabelaları takip ederek kanyonla aynı ismi taşıyan Alicin Manastırı’na gidebilirsiniz. Manastır yapı itibariyle Sümela Manastırı’nı anımsatıyor ve Kızılcahamam’a gelenlerin yoğun ilgisini görüyor. Bu tarihi yapının ne zaman ve kim tarafından inşa edildiği kesin olarak bilinmiyor.

Türbeler: Kızılcahamam’daki Oruç Gazi Türbesi ve Kırmızı Ebe Türbesi ziyaret edebileceğiniz yerlerdir. Anadolu Selçuklu döneminde yaşayan Oruç Gazi ve Kırmızı Ebe birer ana oğuldur. Kırmızı Ebe’nin Başköy Kalesi fethinde askerlere oluktaki ayranı ikram etmesi ve onca askere rağmen ayranın bitmemesi, Sultan Alaeddin Keykubat’ın dikkatini çekmiş ve Kırmızı Ebe ile oğluna burada toprak tahsis etmiştir. Derler ki, Anadolu kelimesini dilimize kazandıran isim Kırmızı Ebe’dir.

Kızılcahamam Yapılacak Aktiviteler

 • Kızılcahamam termallerinde şifalı sulara girip vakit geçirmek, Kızılcahamam’ın en rağbet gören aktivitesi.
 • Kendinize bir kültür turu düzenlemek, keşif dolu bir aktivite olacak. Kızılcahamam’daki Ağsar Kalesi’ni, Mahkeme Ağacin Köyü’nü, Abacı Peribacaları’nı gezmeden Ankara’dan ayrılmayın.
 • Eğrekkaya veya Çamlıdere barajlarına giderek keyifli bir piknik yapın.
 • Soğuksu Milli Parkı’nda trekking ve kamp yapabileceğiniz yerler bulunuyor.
 • Her yıl temmuz ayında gerçekleştirilen Kızılcahamam Su Festivali’ne denk gelirseniz muhakkak siz de katılın. Festivalde konserler başta olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
 • Kızılcahamam’da Ne Yenir?

  Ankara yöresel yemeklerinden oluşan bir mutfağa sahiptir Kızılcahamam. Çorbalar, et yemekleri ve hamur işlerinin ön planda olduğu Kızılcahamam’da; aş çorbası, miyane çorbası, oğmaç aşı, Ankara tavası, yumurtalı köfte, efelek dolması, cızlama ve gözleme deneyeceğiniz lezzetler arasında. Kızılcahamam restoranlarında; kebap, ızgara, balık, döner ve etli ev yemekleri de yiyebilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.