• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
206 ,89
TL
113 ,79
TL
'den itibaren
Ultra Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
85 ,00
TL
63 ,75
TL
'den itibaren
Ultra Herşey Dahil % 25 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
120 ,00
TL
78 ,00
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
95 ,00
TL
71 ,25
TL
'den itibaren
Ultra Herşey Dahil % 25 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
81 ,64
TL
44 ,90
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 7 otelden 1 ile 7 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kargıcak Bölgesi

Kargıcak Bölgesi Alanya’nın köklü tarihinin her döneminde bakir doğasını korumayı başarmış olan Kargıcak, günümüzde yaz turizminin önemli bir beldesidir. Kargıcak, Alanya ilçe merkezine olan 14 kilometrelik yakınlığı ile turistlerin gözde tatil beldelerindendir. Sınırları içerisinde çok fazla tarihi mekan bulunmasa da doğasında gizlediği tüm güzellikleri gezip görebilirsiniz. Eğer tarihi bir gezi planı yapmak isterseniz çevresine yakın olan yapıları ziyaret etmek için kendinize vakit ayırabilirsiniz. Kargıcak Alanya, her ne kadar küçük bir belde olsa da büyük sürprizler sunar misafirlerine. Uzun kumsalları, tertemiz denizi ve sıcacık güneşi dinlendirici bir tatil imkânı verirken, Kargıcak otellerinin denize yakın konumları ve sunduğu hizmetler de konforlu bir konaklama sunacak sizlere.

Kargıcak Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kleopatra Plajı: Kargıcak’taki plajlarda bolca vakit geçirseniz de Alanya’nın dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’na gidip, benzersiz bir kıyıda denizin tadını mutlaka çıkarmalısınız. Yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini gören Kleopatra Plajı yakınlarında otel bulunuyor. Alanya Kargıcak, Kleopatra’ya yaklaşık yarım saatlik bir uzaklığa sahip.

Alanya Kalesi: Alanya’nın Kargıcak’a yakın konumundan dolayı, ilçenin tüm tarihi ve doğasına bol bol zaman ayırabilirsiniz. Kargıcak gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sıralarına Alanya Kalesi’ni dahil edebilirsiniz. Alanya Kalesi, halk tarafından "Kalenderi" olarak da adlandırılıyor. 13. yüzyılla tarihlendirilen kale, Alaeddin Keykubat tarafından yaptırılmıştır.

Hamaksia Antik Kenti: Alanya Merkez’e yakın bir konumda yer alan Hamaksia Antik Kenti, Kargıcak gezilecek yerler listenizde yer verebileceğiniz noktalardan biri. Bölgenin tarihi hakkında bilgi veren antik kent, Sinek Kalesi olarak da adlandırılıyor. Bizans ve Roma dönemiyle tarihlendirilen antik çeşme, nekropol ve oturma sıraları başta olmak üzere birçok kalıntı görebilirsiniz Hamaksia Antik Kenti’nde.

Kargıcak Yapılacak Aktiviteler

 • Kargıcak’ın denizinde bol bol zaman geçirin, yüzmenin ve güneşlenmenin tadını çıkarın.
 • Beldenin bakir doğasında sabah yürüyüşleri yapın.
 • Alanya Merkez’den günübirlik kalkan tekne turlarına katılın.
 • Yine Alanya’nın birbirinden güzel koylarında tüplü dalışlar gerçekleştirin ve çeşitli su sporları aktivitelerine katılın.
 • Kargıcak’ta Ne Yenir?

  Akdeniz’in genellikle hafif olan yöresel yemeklerini Kargıcak’taki küçük restoranlarda deneyebilirsiniz. Özellikle turunçgil, yer fıstığı, susam, patlıcan ve taze fasulye üretiminin yapıldığı bölgede; şepit, döğme aşı, taze ülübü yemeği ve turunç reçeli denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.