Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Herşey Dahil
204 ,83
TL
122 ,90
TL*
Erken Rezervasyon
% 40 + 9 Taksit
Herşey Dahil
108 ,17
TL
64 ,90
TL*
Bugün Giriş
% 40 + 9 Taksit
Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-9 Yaş Ücretsiz
Ultra Herşey Dahil % 45 + 9 Taksit
0-9 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Okurcalar Bölgesi

Okurcalar Bölgesi Akdeniz’in küçük bir beldesi olmasına rağmen son zamanlarda gösterdiği gelişimle turistlerin yoğun ilgisini görüyor Okurcalar. Okurcalar, Antalya’nın en popüler tatil bölgelerinden biri olan Alanya’ya bağlıdır. İlçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Okurcalar, il merkezine 103 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Beldeye yerleşim ilk olarak M.Ö. 3000’li yıllarda gerçekleşmiş. Doğasının dışında çok fazla gezilecek yerlere sahip olmasa da, tatiliniz sırasında Alanya’daki ünlü gezi noktalarını kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Alanya Okurcalar otelleri yıllık ziyaretçi potansiyeline yetecek sayıda olup, her kesime ve her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip. Okurcalar otellerinin birinde konaklayarak beldenin turkuaza çalan denizinde tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atabilir, dinlendirici bir tatil geçirebilirsiniz.

Okurcalar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Damlataş Mağarası: Alanya’da bulunan Damlataş Mağarası, Okurcalar’a 32 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Astım hastalarına iyi geldiği bilinen mağara, görkemli sarkıtları ve dikitleriyle Okurcalar gezilecek ve görülecek yerler listenizde ilk sırayı almalı.

Kızıl Kule: Yine Alanya Merkez’de yer alan Kızıl Kule de gezi rotalarınızdan biri olabilir. Sekizgen mimarisiyle görkemli bir yapı olan Kızıl Kule, 13. yüzyıl Selçuklu eserlerinde olup, banisi I. Alaeddin Keykubat’tır. Kulenin yapımında yumurta akı kullanılması da diğer kale yapılarından ayıran bir özelliğidir.

Alanya Kalesi: 1221 yılına dayanan tarihine rağmen günümüze kadar gelebilmiş en sağlam kale yapılarından biridir Alanya Kalesi. İlçe merkezinde bulunan ve heybetli yapısıyla göz dolduran kale, turistlerin ilk durakları arasında. Kalenin 140 burcu ve 83 kulesi var.

Okurcalar Yapılacak Aktiviteler

  • Okurcalar plajlarında yüzerken şnorkelle küçük dalışlar yapın.
  • Yürüyüşler yaparak Okurcalar’ın doğasına yakından dokunun. Dilerseniz bisiklete de binebilirsiniz.
  • Alanya Dim Çayı’na giderek rafting yapın. Çayın çevresi piknik için de oldukça ideal.
  • Okurcalar’da Ne Yenir?

    Okurcalar’ın gezi noktaları kadar yöresel yemekleri de keşfedilmeyi hak ediyor. Tipik bir Akdeniz mutfağının etkiler görünen Okurcalar’da her damağa ve her bütçeye hitap eden restoranlar bulunuyor. Taze bakla, kırtakı, ülübü, çiğirdik ve turunç reçeli Okurcalar’da denemeniz gereken lezzetlerin ilk sıralarında… Okurcalar restoranlarında hem yöresel tatları hem de Türk mutfağının en seçkin yemeklerini bulabilirsiniz.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.