• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
119 ,80
TL
59 ,90
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 50 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Akbük Bölgesi

Akbük Bölgesi Yaz sezonu boyunca doğanın içinde huzurlu bir tatil isteyenlerin tercih ettiği Akbük, yemyeşil doğası ve tarihi kalıntılarıyla göz doldurmakta… Akbük ile Didim arasında yaklaşık 20 kilometrelik bir yol mesafesi bulunuyor. Didim’e olan yakınlığı Akbük otellerinin de sayısını her yıl arttırmaktadır. Popüler bir tatil beldesi olmasının yanı sıra Didim Akbük’te tarihin farklı dönemlerine ait küçük kalıntıları görmek mümkün. Akbük Koyu’nun sakin ve temiz plajlarında denize girerken yöresel yemekleri, tarihi kalıntıları ve beldenin tüm dokularını keşfedeceğiniz bir liste hazırlamayı unutmayın. Sabah yürüyüşleri ve su sporları aktiviteleriyle de günlerinizi daha keyifli hale getirin.

Akbük Gezilecek ve Görülecek Yerler

Rum Kilisesi: Akbük İskelesi’nin hemen yanında bulunan Rum Kilisesi, Akbük gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında olmalı. Rumlar tarafından 19. yüzyılda inşa edilen kilise, yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görünce 2007 yılında belediye tarafından aslına uygun restore edilerek kültür merkezi ve kütüphane olarak düzenlenmiştir.

Tarihi Su Sarnıcı: Rumlar tarafından yaptırılan bir diğer kalıntı ise tarihi bir su sarnıcıdır. Sarnıcın sadece bir kısmı günümüze gelmiş olup, yapıldığı dönemde bölgenin su ihtiyacını karşılamaktaydı.

Saplı Ada: Akbük’ün tüm güzelliğini gözler önüne seren Saplı Ada, sit alanı olarak koruma altına alınmış durumdadır. Adanın oluşumu, M.Ö. 1500’lü yıllarda Ege Denizi’nde meydana gelen bir volkan patlaması sonucu oluşmuştur. Bu sebepten dolayı aslında ada değil, ince bir yola bağlı olması sebebiyle yarımada görünümündedir. Beldeden 16 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Saplı Ada’yı Akbük gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Akbük Yapılacak Aktiviteler

 • Saplı Ada ve Kömür Adası’na geçerek hem denize girin hem de gün batımını seyredin.
 • Akbük plajlarında su kayağı yapmadan evinize dönmeyin.
 • Akbük Koyu’nda amatör olta balıkçılığı yapılıyor. Balık tutmak sizi deşarj edecek bir aktivite.
 • Akbük’teki tekne ve yat turlarına mutlaka katılın.
 • Akbük’te Ne Yenir?

  Olta balıkçılığında gelişmiş bir belde olmasından dolayı Akbük yöresel yemeklerinde birbirinden lezzetli balıkları taze olarak tüketebilirsiniz. Aydın-Didim mutfağıyla benzerlik gösteren Akbük yemeklerini, harika manzaralara sahip restoranlarda masanıza taşıyabilirsiniz. Kalburabastı, etli kereviz, pazıotu kavurması, akıtma, keşkek, çingene pilavı, basma böreği, mantı ve acılı güveç, Akbük yöresel tatlarından sadece bazılarıdır. Çok zengin bir mutfak kültürüne sahip olmasından dolayı sadece yöresel değil, aynı zamanda Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemekleriyle de her damağa hitap ediyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.