• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
197 ,00
TL
128 ,05
TL
'den itibaren
Ultra Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
Herşey Dahil Plus + 9 Taksit
0-14 Yaş Ücretsiz
197 ,00
TL
128 ,05
TL
'den itibaren
Ultra Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 7 otelden 1 ile 7 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Akbük Bölgesi

Akbük Bölgesi Yaz sezonu boyunca doğanın içinde huzurlu bir tatil isteyenlerin tercih ettiği Akbük, yemyeşil doğası ve tarihi kalıntılarıyla göz doldurmakta… Akbük ile Didim arasında yaklaşık 20 kilometrelik bir yol mesafesi bulunuyor. Didim’e olan yakınlığı Akbük otellerinin de sayısını her yıl arttırmaktadır. Popüler bir tatil beldesi olmasının yanı sıra Didim Akbük’te tarihin farklı dönemlerine ait küçük kalıntıları görmek mümkün. Akbük Koyu’nun sakin ve temiz plajlarında denize girerken yöresel yemekleri, tarihi kalıntıları ve beldenin tüm dokularını keşfedeceğiniz bir liste hazırlamayı unutmayın. Sabah yürüyüşleri ve su sporları aktiviteleriyle de günlerinizi daha keyifli hale getirin.

Akbük Gezilecek ve Görülecek Yerler

Rum Kilisesi: Akbük İskelesi’nin hemen yanında bulunan Rum Kilisesi, Akbük gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında olmalı. Rumlar tarafından 19. yüzyılda inşa edilen kilise, yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görünce 2007 yılında belediye tarafından aslına uygun restore edilerek kültür merkezi ve kütüphane olarak düzenlenmiştir.

Tarihi Su Sarnıcı: Rumlar tarafından yaptırılan bir diğer kalıntı ise tarihi bir su sarnıcıdır. Sarnıcın sadece bir kısmı günümüze gelmiş olup, yapıldığı dönemde bölgenin su ihtiyacını karşılamaktaydı.

Saplı Ada: Akbük’ün tüm güzelliğini gözler önüne seren Saplı Ada, sit alanı olarak koruma altına alınmış durumdadır. Adanın oluşumu, M.Ö. 1500’lü yıllarda Ege Denizi’nde meydana gelen bir volkan patlaması sonucu oluşmuştur. Bu sebepten dolayı aslında ada değil, ince bir yola bağlı olması sebebiyle yarımada görünümündedir. Beldeden 16 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Saplı Ada’yı Akbük gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Akbük Yapılacak Aktiviteler

 • Saplı Ada ve Kömür Adası’na geçerek hem denize girin hem de gün batımını seyredin.
 • Akbük plajlarında su kayağı yapmadan evinize dönmeyin.
 • Akbük Koyu’nda amatör olta balıkçılığı yapılıyor. Balık tutmak sizi deşarj edecek bir aktivite.
 • Akbük’teki tekne ve yat turlarına mutlaka katılın.
 • Akbük’te Ne Yenir?

  Olta balıkçılığında gelişmiş bir belde olmasından dolayı Akbük yöresel yemeklerinde birbirinden lezzetli balıkları taze olarak tüketebilirsiniz. Aydın-Didim mutfağıyla benzerlik gösteren Akbük yemeklerini, harika manzaralara sahip restoranlarda masanıza taşıyabilirsiniz. Kalburabastı, etli kereviz, pazıotu kavurması, akıtma, keşkek, çingene pilavı, basma böreği, mantı ve acılı güveç, Akbük yöresel tatlarından sadece bazılarıdır. Çok zengin bir mutfak kültürüne sahip olmasından dolayı sadece yöresel değil, aynı zamanda Türk mutfağının birbirinden lezzetli yemekleriyle de her damağa hitap ediyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.