• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Germencik Bölgesi

Germencik Bölgesi Aydın ilçelerinden biri olan Germencik; keşfedilmeyi bekleyen kaplıcaları, tarihi kalıntıları ve doğasıyla şehrin güzelliklerini bir çırpıda gözler önüne seriyor. Aydın il merkezine yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta yer alan Germencik, Aydın-İzmir yolu üzerinde bulunuyor. Ayrıca termal su kaynakları açısından zengin bir ilçe olup, sağlık turizminde önemli bir yere sahiptir. Aydın Germencik’in ekonomisi ise zeytin ve incire dayalı. Germencik sınırları içerisinde çok fazla gezilecek ve görülecek yer olmasa da, çevresine yakın olan ilçeleri keşfetmek için turlar düzenleyebilirsiniz.

Germencik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Magnesia Antik Kenti: Germencik sınırları içerisinde en çok ziyaret edilen gezi noktalarından biridir Magnesia Antik Kenti. Tekin Köyü’nde yer alan antik yerleşim alanının Thessalia’dan gelen Magnetler tarafından kurulduğu biliniyor. Artemis kutsal alanı, çarşı bazilikası ve Roma tapınağı görülecek kalıntılar arasında.

Kaplıcalar: Germencik kaplıcaları, sağlık turizminde önemli bir yere sahip. İlçe merkezine 9 kilometre uzaklıktaki Alangüllü Kaplıcası, 6 kilometre uzaklıktaki Gümüş Kaplıcası ve yine ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıktaki Germencik Kaplıcası yararlanabileceğiniz kaplıca bölgeleridir. Romatizma, bel ağrıları, siyatik ve böbrek taşlarına iyi geldiği biliniyor. Germencik’te konaklayabileceğiniz termal oteller de bulunuyor.

Kuşadası: Tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri olan Kuşadası, Germencik ilçesine 36 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Kuşadası’nı yakından tanımak, tarihi ve doğal güzelliklerinin dokusuna şahit olmak için Germencik gezilecek yerler listenize Kuşadası’nı mutlaka ekleyin. Güvercinada Kalesi, Kuşadası Milli Parkı, Zeus Mağarası da gezi listenize almanızı önerdiğimiz yerler arasında.

Germencik Yapılacak Aktiviteler

 • Termal su kaynakları açısından zengin olan Germencik’teki kaplıcalardan yararlanın.
 • Germencik’te bisiklet turlarıyla gezintiye çıkın, ilçenin yeşil alanlarında piknik yapmayı ihmal etmeyin.
 • Kuşadası plajlarına giderek denizin ve güneşin tadını çıkarın.

  Germencik'te Ne Yenir?

  Aydın mutfağının temellerini zeytinyağlılar ve deniz ürünleri oluşturuyor. Germencik’te mevsimine göre mercan, çipura, kefal gibi balık çeşitlerinden yiyebilirsiniz. Ayrıca Aydın yöresel lezzetleri arasındaki acılı güveç, patlıcan biber kızartma, patlıcan kavurma, yaprak sarma, kandır kebap, imambayıldı, yuvarlama ve etli enginarın tadına bakabilirsiniz Germencik’te.

 • Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.