• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
120 ,00
TL
114 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
97 ,50
TL
92 ,63
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Altınoluk Bölgesi

Altınoluk Bölgesi Edremit’in en rağbet gören tatil beldelerinin başında geliyor Altınoluk. Doğasında huzur bulacağınız bu belde, daha sakin bir tatil planlayanlara hitap ediyor. Altınoluk, Edremit ilçe merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıkta olup, Güre beldesiyle arasında 17 kilometrelik bir mesafeye sahip. Yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyeli yüksek bir bölge olduğu için buradaki otellerin sayısı bir hayli fazladır ve Altınoluk otelleri her bütçeye hitap etmektedir.

Altınoluk Gezilecek ve Görülecek Yerler

Altınoluk Plajları: Mavi Bayrak ödülü almış tertemiz plajları vardır Altınoluk’un. Her gün farklı bir Altınoluk plajında denize girebilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Antandros Antik Kenti, Edremit ilçesinde yer alan eski bir yerleşim alanı olup, Altınoluk’a yakın bir konumda bulunuyor. Kaz Dağları’nın eteklerinde kurulan antik kent, ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak geçiyor kaynaklarda. Kentin kalıntıları arasında gezerken güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Şahinderesi Kanyonu: Kaz Dağları’nın oksijenli havasına sahip olan Şahinderesi Kanyonu, toplam 27 kilometrelik bir uzunluğa sahip. Kanyonun yapısı oldukça dik ve engebeli olduğu için tek başına gezmek biraz tehlikeli. Yanınızda mutlaka alan kılavuzu olmalı.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Aynı ismi taşıdığı köyde bulunan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, konar-göçer Türk boylarına ait kıyafet, el aletleri, halı ve çadır gibi eserlerin sergilendiği bir sanat galerisidir. Müzenin kurucusu bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar’dır ve müzenin açılışı 1991 yılında gerçekleşmiştir. Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Altınoluk’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ayvalık gezilecek yerler listenizde bu müzeye mutlaka yer verin.

Altınoluk Yapılacak Aktiviteler

 • Altınoluk plajlarında günün en keyifli vakitlerini geçirebilirsiniz. Plajlarda kano veya deniz bisikletine binerek denizde geçireceğiniz zamanları daha eğlenceli hale getirin.
 • Altınoluk’un doğasında uzun yürüyüşler yapmalısınız. Deniz kıyısı boyunca yapacağınız yürüyüşler hem sizi dinlendirecek hem de zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek güzel bir aktivite.
 • Jeep safari, beldenin en rağbet gören aktivitesi. Tur programlarını araştırarak bir günü jeep safariye ayırın. Ayrıca kamp ve doğa fotoğrafçılığı için de ideal bir noktadır.
 • Kaz Dağları Milli Parkı’na çıkarak trekking yapmayı ihmal etmeyin.
 • Kaz Dağları’nın en yüksek noktası olan Sarıkız Tepesi’ne çıkın. Sarıkız Tepesi’ne çıkmak biraz zahmetli olsa da, sahip olduğu manzaraya uzun bir vakit doyamayacaksınız.
 • Altınoluk’ta Ne Yenir?

  Balıkesir yöresel yemekleri Ege ve Marmara mutfağının sentezinden oluşuyor. Kabak çiçeği kızartması, börülce sallaması, keşkek, patlıcan yemeği, Altınoluk mutfağına ait en seçkin yemekler arasında. Yöre halkının kendi elleriyle yaptığı şarapların tadına muhakkak bakmalısınız. Ayrıca sahilde yer alan Altınoluk cafe ve restoranlarında; kebap, döner ve tost yapan yerler de bulunuyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.