• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
130 ,00
TL
123 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
0-1 Yaş Ücretsiz
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Altınoluk Bölgesi

Altınoluk Bölgesi Edremit’in en rağbet gören tatil beldelerinin başında geliyor Altınoluk. Doğasında huzur bulacağınız bu belde, daha sakin bir tatil planlayanlara hitap ediyor. Altınoluk, Edremit ilçe merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıkta olup, Güre beldesiyle arasında 17 kilometrelik bir mesafeye sahip. Yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyeli yüksek bir bölge olduğu için buradaki otellerin sayısı bir hayli fazladır ve Altınoluk otelleri her bütçeye hitap etmektedir.

Altınoluk Gezilecek ve Görülecek Yerler

Altınoluk Plajları: Mavi Bayrak ödülü almış tertemiz plajları vardır Altınoluk’un. Her gün farklı bir Altınoluk plajında denize girebilirsiniz.

Antandros Antik Kenti: Antandros Antik Kenti, Edremit ilçesinde yer alan eski bir yerleşim alanı olup, Altınoluk’a yakın bir konumda bulunuyor. Kaz Dağları’nın eteklerinde kurulan antik kent, ilk güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak geçiyor kaynaklarda. Kentin kalıntıları arasında gezerken güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Şahinderesi Kanyonu: Kaz Dağları’nın oksijenli havasına sahip olan Şahinderesi Kanyonu, toplam 27 kilometrelik bir uzunluğa sahip. Kanyonun yapısı oldukça dik ve engebeli olduğu için tek başına gezmek biraz tehlikeli. Yanınızda mutlaka alan kılavuzu olmalı.

Tahtakuşlar Etnografya Müzesi: Aynı ismi taşıdığı köyde bulunan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, konar-göçer Türk boylarına ait kıyafet, el aletleri, halı ve çadır gibi eserlerin sergilendiği bir sanat galerisidir. Müzenin kurucusu bir ilkokul öğretmeni olan Alibey Kudar’dır ve müzenin açılışı 1991 yılında gerçekleşmiştir. Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Altınoluk’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ayvalık gezilecek yerler listenizde bu müzeye mutlaka yer verin.

Altınoluk Yapılacak Aktiviteler

 • Altınoluk plajlarında günün en keyifli vakitlerini geçirebilirsiniz. Plajlarda kano veya deniz bisikletine binerek denizde geçireceğiniz zamanları daha eğlenceli hale getirin.
 • Altınoluk’un doğasında uzun yürüyüşler yapmalısınız. Deniz kıyısı boyunca yapacağınız yürüyüşler hem sizi dinlendirecek hem de zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyecek güzel bir aktivite.
 • Jeep safari, beldenin en rağbet gören aktivitesi. Tur programlarını araştırarak bir günü jeep safariye ayırın. Ayrıca kamp ve doğa fotoğrafçılığı için de ideal bir noktadır.
 • Kaz Dağları Milli Parkı’na çıkarak trekking yapmayı ihmal etmeyin.
 • Kaz Dağları’nın en yüksek noktası olan Sarıkız Tepesi’ne çıkın. Sarıkız Tepesi’ne çıkmak biraz zahmetli olsa da, sahip olduğu manzaraya uzun bir vakit doyamayacaksınız.
 • Altınoluk’ta Ne Yenir?

  Balıkesir yöresel yemekleri Ege ve Marmara mutfağının sentezinden oluşuyor. Kabak çiçeği kızartması, börülce sallaması, keşkek, patlıcan yemeği, Altınoluk mutfağına ait en seçkin yemekler arasında. Yöre halkının kendi elleriyle yaptığı şarapların tadına muhakkak bakmalısınız. Ayrıca sahilde yer alan Altınoluk cafe ve restoranlarında; kebap, döner ve tost yapan yerler de bulunuyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.