• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Erdek Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
80 ,00
TL
68 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Erdek Bölgesi

Erdek Bölgesi Marmara Bölgesi’nin ünlü tatil noktalarının ilk sıralarında yer alan Erdek; iklimiyle, doğasıyla ve huzurlu atmosferinin yanı sıra antik yerleşim alanlarıyla uzun ve keşif dolu bir tatil noktasıdır. Balıkesir’in en ünlü tatil bölgelerinden biri olan Erdek, il merkezine yaklaşık 117 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kapıdağ Yarımadası’nın önemli bir parçası olan ilçe, aynı ismi taşıdığı Erdek Körfezi’nde yer alır. Hem kısa hem de uzun tatiller için ideal bir nokta olması sebebiyle, Erdek otel sayısı bir hayli fazla. Hizmet veren Erdek oteller, yıl içerisinde gelen turistlerin konaklama ihtiyacını karşılar niteliktedir.

Erdek Gezilecek ve Görülecek Yerler

Paşalimanı Adası: Erdek’in ada oluşumlarından biri olan Paşalimanı Adası; Poyrazlı, Balıklı, Paşalimanı, Tuzla ve Harmanlı olmak üzere toplam beş köyden oluşuyor. Erdek’ten kalkan feribotlarla adaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Adanın özellikle zeytini ve kavunu ünlü.

Kyzikos Antik Kenti: Erdek’in tarihine ışık tutan önemli kalıntılara sahiptir Kyzikos Antik Kenti. Kente ilk yerleşenlerin Dolion’lar olduğu biliniyor. İlk kurulduğu yıllarda Ayı Adası olarak adlandırılıyordu. Düzler Köyü ve Aşağıyapıcı Köyü’nde Kyzikos’un birçok kalıntısını gezip görebilirsiniz. Antik kentin Marmara kıyılarındaki ilk koloni kenti olduğu biliniyor. Kyzikos, Erdek’e yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer almakta...

Ocaklar: Ocaklar, Erdek’e yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Mavi Bayrak ödüllü plajlara sahip olan Erdek’in Ocaklar beldesini baştan sona keşfedebilirsiniz. Denizi sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilir. Beldenin plajları tatilciler tarafından oldukça rağbet görüyor.

Palata Çeşmesi: 1704 yılıyla tarihlendirilen Palata Çeşmesi, Balıkesir-Erdek’e yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Çeşmenin mimarisi bugüne kadar orijinalliği bozulmadan gelmiş. Son zamanlarda çeşmenin turizme kazandırılması için çalışmalar yapılıyor. Erdek gezilecek ve görülecek yerler listenize Palata Çeşmesi’ni dahil edebilirsiniz.

Erdek Yapılacak Aktiviteler

 • Erdek ve Ocaklar’ın plajlarında bol bol güneşlenip, vaktinizin çoğunu denizde geçirin. Çuğra Plajı başta olmak üzere Paşalimanı Adası ve Paflima Koyu denize girebileceğiniz noktalar arasında.
 • Uzun doğa yürüyüşleri yaparken, yanınıza alacağınız fotoğraf makinenizle Erdek’in doğasını fotoğraf karelerine yansıtın.
 • Tekne turuna katılarak Erdek’in belli başlı noktalarını gezin. Erdek tekne turları genellikle günübirlik gerçekleşiyor.
 • Dalış yapmaya merakınız varsa, Balıkesir-Erdek’in belli yerlerinde dalış yapın. Eğer hiç dalış yapmadıysanız dalış kulüplerinden destek alabilirsiniz.
 • Erdek’te alışveriş yaparken, ilçenin meşhur ürünlerinden alın. Zeytinyağı sabunu ve zeytinyağı satın alabilecekleriniz arasında. Ayrıca bölgede kurulan pazarlardan doğal ürünler tedarik edebilirsiniz. Pazarlar, pazartesi ve cuma günleri kuruluyor.
 • Erdek’te Ne Yenir?

  Marmara ve Ege mutfağının yöresel yemeklerinin ön planda olduğu Erdek’te, kabak çiçeği kızartmasının tadına bakmalısınız. Ardından; midye dolma, tirit, sarımsaklı bulgur ve çalkamayı mutlaka denemelisiniz. Eğer tam mevsimiyse karagöz ve istavriti damağınızla buluşturmayı ihmal etmeyin.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.