• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
120 ,00
TL
108 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
135 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
75 ,00
TL
71 ,25
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 5 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
120 ,00
TL
108 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 4 otelden 1 ile 4 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Gönen Bölgesi

Gönen Bölgesi Termal kaplıcalarıyla ünlü olan, ancak doğası ve tarihsel süreciyle de görenlerin beğenisini kazanan huzurlu bir tatil bölgesidir Gönen. Gönen, Balıkesir’e yaklaşık 82 kilometre uzaklıktadır. Bölge özellikle kaplıcalarıyla ön plana çıksa da, tarihte birçok medeniyete (Truvalılar, Lidyalılar, Helenler, Romalılar, Bizanslılar) ev sahipliği yapmıştır ve yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlaması milattan önceye dayanır. Balıkesir Gönen’in termal su zenginliklerinden dolayı bölgede birçok termal otel bulunmakta... Termal oteller, her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip.

Gönen Gezilecek ve Görülecek Yerler

Babayaka Kalesi: Babayaka Köyü’nde yer alan kale kalıntısı, Gönen gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz bir nokta. Kalenin Büyük İskender tarafından inşa ettirildiği biliniyor.

Alacaoluk Kalesi: Büyük İskender’in Gönen’de inşa ettirdiği iki kaleden biri de Alacaoluk Kalesi’dir. Günümüze sadece kalenin temel kalıntıları gelebilmiş olsa da, Gönen’e gelen turistlerin ziyaret duraklarından biri olmaya devam etmekte… Alacaoluk Kalesi, aynı ismi taşıdığı ve ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Alacaoluk Köyü’nde bulunuyor.

Gönen Şehir Parkı: Bölgenin en yeşil alanlarından sadece biri olan Gönen Şehir Parkı, turistler tarafından hem dinlenmek hem de eğlenmek için sıklıkla ziyaret ediliyor. Parkta kestane, çınar ve ıhlamur gibi asırlık ağaçlar bulunuyor. Turistler tarafından sürekli gezildiği için köy halkı parkın içinde tezgâhlar açıp, yöreye özgü ürünler satıyor.

Gönen Kaplıcaları: Gönen, termal su zenginliğiyle meşhur bir ilçe. Balıkesir Gönen kaplıcalarının; romatizma, boyun fıtığı ve eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmekte olup, Gönen termal otellerinde rahatsızlıklara göre tedavi süreçleri başlatılıyor. Ekşidere Köyü'ndeki veya ilçe merkezindeki kaplıcaları tercih edebilirsiniz.

Gönen Yapılacak Aktiviteler

 • Gönen’de bisiklet turuna çıkın. Bu küçük ilçenin tüm güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtmak için bisiklet turunuzda yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.
 • Gönen Mozaik Müzesi’ndeki göz alıcı mozaiklerini görmeden evinize dönmeyin. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olan birçok parçayı da müzede görmek mümkün.
 • Termal su bakımından zengin olan Gönen’de şifalı kaplıcalara bol bol vakit ayırın.
 • Gönen’de Ne Yenir?

  Balıkesir’in yöresel mutfağına ait birçok lezzeti Gönen’de damağınızla buluşturabilirsiniz. Yeni tatlar keşfedeceğiniz Gönen restoranlarında; saçaklı mantı, tavuklu mantı, sura, keşkek, tirit denemenizi önerdiğimiz lezzetler arasında. Höşmerim ve Balıkesir kaymaklısı da Balıkesir Gönen’in yöresel tatlılarıdır.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.