• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 4 otelden 1 ile 4 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Gönen Bölgesi

Gönen Bölgesi Termal kaplıcalarıyla ünlü olan, ancak doğası ve tarihsel süreciyle de görenlerin beğenisini kazanan huzurlu bir tatil bölgesidir Gönen. Gönen, Balıkesir’e yaklaşık 82 kilometre uzaklıktadır. Bölge özellikle kaplıcalarıyla ön plana çıksa da, tarihte birçok medeniyete (Truvalılar, Lidyalılar, Helenler, Romalılar, Bizanslılar) ev sahipliği yapmıştır ve yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlaması milattan önceye dayanır. Balıkesir Gönen’in termal su zenginliklerinden dolayı bölgede birçok termal otel bulunmakta... Termal oteller, her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip.

Gönen Gezilecek ve Görülecek Yerler

Babayaka Kalesi: Babayaka Köyü’nde yer alan kale kalıntısı, Gönen gezilecek ve görülecek yerler listenize alabileceğiniz bir nokta. Kalenin Büyük İskender tarafından inşa ettirildiği biliniyor.

Alacaoluk Kalesi: Büyük İskender’in Gönen’de inşa ettirdiği iki kaleden biri de Alacaoluk Kalesi’dir. Günümüze sadece kalenin temel kalıntıları gelebilmiş olsa da, Gönen’e gelen turistlerin ziyaret duraklarından biri olmaya devam etmekte… Alacaoluk Kalesi, aynı ismi taşıdığı ve ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Alacaoluk Köyü’nde bulunuyor.

Gönen Şehir Parkı: Bölgenin en yeşil alanlarından sadece biri olan Gönen Şehir Parkı, turistler tarafından hem dinlenmek hem de eğlenmek için sıklıkla ziyaret ediliyor. Parkta kestane, çınar ve ıhlamur gibi asırlık ağaçlar bulunuyor. Turistler tarafından sürekli gezildiği için köy halkı parkın içinde tezgâhlar açıp, yöreye özgü ürünler satıyor.

Gönen Kaplıcaları: Gönen, termal su zenginliğiyle meşhur bir ilçe. Balıkesir Gönen kaplıcalarının; romatizma, boyun fıtığı ve eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmekte olup, Gönen termal otellerinde rahatsızlıklara göre tedavi süreçleri başlatılıyor. Ekşidere Köyü'ndeki veya ilçe merkezindeki kaplıcaları tercih edebilirsiniz.

Gönen Yapılacak Aktiviteler

 • Gönen’de bisiklet turuna çıkın. Bu küçük ilçenin tüm güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıtmak için bisiklet turunuzda yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.
 • Gönen Mozaik Müzesi’ndeki göz alıcı mozaiklerini görmeden evinize dönmeyin. Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olan birçok parçayı da müzede görmek mümkün.
 • Termal su bakımından zengin olan Gönen’de şifalı kaplıcalara bol bol vakit ayırın.
 • Gönen’de Ne Yenir?

  Balıkesir’in yöresel mutfağına ait birçok lezzeti Gönen’de damağınızla buluşturabilirsiniz. Yeni tatlar keşfedeceğiniz Gönen restoranlarında; saçaklı mantı, tavuklu mantı, sura, keşkek, tirit denemenizi önerdiğimiz lezzetler arasında. Höşmerim ve Balıkesir kaymaklısı da Balıkesir Gönen’in yöresel tatlılarıdır.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.