Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Denizli Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 10 otelden 1 ile 10 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Denizli Bölgesi

Denizli Bölgesi yıl içerisinde binlerce turistin akın ettiği Denizli, her kesime hitap eden bir tatil cenneti. Ülkemizin önemli turizm bölgelerinden biri olan Denizli, özellikle Pamukkale Travertenleri ve kaplıcalarıyla ön plana çıkıyor. Horozuyla ünlü olan şehrin 19 ilçesi bulunuyor. Sadece travertenleriyle değil, akarsuları ve eski yerleşim alanlarıyla da tatilcilere uzun bir gezi imkanı sunuyor. Denizli termal otellerinin sayısı oldukça fazla. Özellikle Pamukkale’de yoğun olarak görülür termal oteller. Kısa bir zaman sonra Denizli’de tatil planlarınız varsa, şehrin en ünlü gezi noktalarını ve aktivitelerini bir yere not etmeyi unutmayın.

Denizli Gezilecek ve Görülecek Yerler

Karahayıt Kaplıcaları: Karahayıt’taki kaplıca bölgesi, Denizli il merkezine 54 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kaplıca bölgesi, Pamukkale kaplıcalarının bir uzantısı olup, suyun sıcaklığı 420-560 derece arasında değişiklik gösterir. Bağırsak, mide, safra kesesi ve daha birçok rahatsızlığa şifa olduğu biliniyor. Karahayıt Kaplıcaları’na bir gün ayırabilirsiniz. Bölge, hem termal su kaynaklarıyla hem de doğasıyla keyifli bir yolculuk olacak.

Pamukkale Travertenleri: "Dünyanın 8. Harikası" olarak nitelendirilen, güzelliği ve kaplıca sularıyla turizmin en önemli kollarından biridir Pamukkale. Sahip olduğu travertenler, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Pamukkale Travertenleri’ni kesinlikle gezmelisiniz Denizli tatilinizde. Eğer Pamukkale termal otellerinde yer bulursanız bir iki gün kalabilirsiniz. Bölge, Denizli’ye 48 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Pamukkale gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasını travertenlere verebilirsiniz.

Hierapolis Antik Kenti: Denizli’nin en eski yerleşim alanlarından biridir Hierapolis Antik Kenti. Denizli il merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alıp, Pamukkale sınırları içerisinde bulunuyor. Hierapolis Antik Kenti’nin kuruluşu M.Ö. 190 yılına dayanıyor ve kurucusu Bergama Kralı II. Eumenes olarak kaynaklarda geçiyor. Adını ise Amazonlar kraliçesi Hiera’dan aldığı biliniyor. Antik kentin kalıntıları günümüze sağlam bir şekilde gelmiş durumda. Hierapolis’te konaklayabileceğiniz termal oteller bulunuyor.

Laodikeia Antik Kenti: Yine Pamukkale’de yer alan ve Denizli’nin en çok ziyaret edilen yerler arasındadır Laodikeia. Kendi döneminin en önemli ticaret merkezi konumuna gelen antik kentin tarihi M.Ö. 261-263 yıllarına dayanıyor. Sadece ticaret merkezi değil, ayrıca tekstil ürünlerinde de büyük gelişme göstermiştir Laodikeia. Bugün hala çok fazla ziyaretçi potansiyeline sahip.

Keloğlan Mağarası: Denizli tatilinizde, şehir merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıktaki Keloğlan Mağarası’nı kesinlikle gezmelisiniz. Acıpayam ilçesine bağlı olan Dodurgalar Kasabası’ndaki Keloğlan Mağarası’nda 20 gün kalan kel bir insanın saçının çıktığına inanılıyor.

Denizli Yapılacak Aktiviteler

  • Denizli’nin doğasına dokunmak, güzel ve hareketli bir gün geçirmek istiyorsanız, jeep safari turlarına kesinlikle katılmalısınız.
  • Denizli’de yapabileceğiniz bir diğer aktivite sörf… Sörf için Kartal Gölü, Adıgüzel Barajı ve Işıklı Gölü'nü tercih edin.
  • Pamukkale'ye gidip, kaplıcaların tadını çıkarın. Ayrıca Karahayıt Kaplıcaları da şifalı sulardan yararlanabileceğiniz bir nokta.
  • Honaz Dağı’nın paraşüt parkurları, şehre gelen ve heyecanlı bir aktiviteye katılmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Eğer merakınız varsa yamaç paraşütünü mutlaka deneyin.
  • Denizli yapılacak aktivitelerin en önemlisi kültür turlarıdır. Hierapolis, Laodikeia ve diğer tüm antik kentlerini gezmeyi ihmal etmeyin.
  • Denizli’de Ne Yenir?

    Denizli’de hem ev yemekleri hem de kebap, döner, tost, pide yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Şehrin her ilçesinde rahatlıkla bulabileceğiniz restoranlardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Denizli yöresel mutfağında çorba ve et ön plana çıksa da, zeytinyağlı yemekleri de oldukça lezzetli. Tarhana çorbası, tas kapama, sirkeli et, kuru patlıcan dolması, taratorlu börülce salatası Denizli mutfağının en seçkin yemeklerinden sadece birkaçı... Şehrin özellikle patlıcan yemeklerini denemelisiniz.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.