• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Pamukkale Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
141 ,05
TL
119 ,89
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
105 ,76
TL
89 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
135 ,00
TL
114 ,75
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
127 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
117 ,53
TL
88 ,15
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 25 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
127 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
129 ,29
TL
109 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
69 ,89
TL
62 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
0-4 Yaş Ücretsiz
114 ,00
TL
96 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
111 ,13
TL
88 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 20 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 12 otelden 1 ile 12 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Pamukkale Bölgesi

Pamukkale Bölgesi Travertenleriyle ünü ülke sınırlarını aşan Pamukkale; iklimi, doğası ve antik yerleşim alanlarıyla uzun bir keşif yolculuğu hazırlığında olanlara hitap ediyor. Denizli denildiğinde akla ilk gelen yerleşim alanı Pamukkale oluyor. Denizli il merkezine 46 kilometre uzaklıkta yer alan Pamukkale, tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş, ayrıca doğal güzellikleriyle ön plana çıkan turizm merkezlerinden biridir. Pamukkale otelleri, yıllık ziyaretçilerinin konaklama ihtiyacını karşılar niteliktedir. Bu güzel ilçede her bütçeye uygun oteller bulunuyor. Ege’nin önemli bir parçası olan Pamukkale’de tatil planınız varsa kağıdı kalemi elinize alıp, Pamukkale’de yapılacak aktiviteleri ve gezilecek yerleri listelemeyi unutmayın.

Pamukkale Gezilecek ve Görülecek Yerler

Pamukkale Travertenleri: UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin en çok ziyaret gören noktasıdır. Mucizevi bir güzelliğe sahip olan Pamukkale Travertenleri, Menderes Nehri’nde yer alıyor ve Denizli il merkezine yaklaşık 48 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Su kaynaklarından çıkan karbondioksitin uçması ve suyun içindeki kalkerin çökmesi ile oluşan travertenler Pamukkale’de yapacağınız en büyüleyici ve en keyifli gezi olacak.

Hierapolis: Denizli’nin köklü tarihinde kendine yer edinen ve günümüzde turistlerin ilgi odağı olan Hierapolis Antik Kenti, şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Pamukkale gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında yer alan antik kentin tarihi M.Ö. 190 yılına uzanıyor. Kentin zengin tarihini gözler önüne seren kalıntılarını kesinlikle görmelisiniz.

Laodikya: Pamukkale’nin önemli antik yerleşim alanlarından biri de Laodikya Antik Kenti’dir. 2300 yıl öncesinde kurulduğu tahmin edilen kent, kendi döneminde önemli bir finans ve ticaret merkeziydi. Ayrıca dünyanın tekstil merkezi konumundaydı. Ekonomik açıdan güçlü olan Laodikya, II. Antiokhos tarafından kurulmuştur ve günümüzde yüksek bir ziyaretçi potansiyeline sahiptir.

Yeşildere Şelalesi: Pamukkale’nin doğal güzelliklerinden biri olan Yeşildere Şelalesi, hem huzurlu atmosferiyle hem de çevresinin güzelliğiyle keşfedilmesi gereken noktalar arasında. Sakızcılar Köyü’nden ulaşılıyor şelaleye ve çevresinde alabalık yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Pamukkale tatilinizde rotanızı Yeşildere Şelalesi’ne çevirmelisiniz.

St. Philippe Martyrion Kilisesi: M.S. 4. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen St. Philippe Martyrion Kilisesi, adını İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Philippe’den alır. Hıristiyanlığın yayılması için çalışan St. Philippe’in amacına ulaşamadan öldürüldüğü bilgisi tarihi kaynaklarda geçmektedir.

Pamukkale Yapılacak Aktiviteler

 • Karahayıt’a giderek pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı sulardan yararlanın. Karahayıt’ta termal oteller bulunuyor. Dilerseniz termal otellerin birinde rezervasyon yaptırarak bir iki günü kaplıcalarda geçirebilirsiniz.
 • Pamukkale’nin küçük çarşılarında alışveriş yapın. Yöresel kıyafetler, hediyelik eşyalar, el dokuması halı veya kilimlerden mutlaka satın alın.
 • Bölgenin her noktası fotoğraf karelerine yakışacak kadar güzel. Pamukkale’yi gezip gördüğünüz günlerde yanınızdan fotoğraf makinenizi ayırmayın.
 • Yamaç paraşütü, Pamukkale’nin en ilgi gören aktivitelerinden biri. Honaz Dağı ve Beşparmak Dağı’nın etekleri yamaç paraşütü için oldukça ideal. İlginiz varsa yamaç paraşütü yapmadan Pamukkale’den ayrılmayın.
 • Pamukkale’de Ne Yenir?

  Denizli yöresel yemeklerinin tamamını Pamukkale’de deneyebileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Mantarlı sac kavurma, mantar çorbası, keşkek, bazlama ve ıspanaklı börek yörenin en revaçta olan lezzetleri. Pamukkale restoranlarında ızgara çeşitleri de yiyebileceğiniz tatlar arasında. Küçük ve salaş mekanlarda hem güzel manzaralar hem de damağınızda yer edinecek lezzetler sizi bekliyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.