• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Pamukkale Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
121 ,71
TL
92 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 24 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
115 ,00
TL
89 ,70
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 22 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
100 ,00
TL
85 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
100 ,00
TL
85 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
115 ,13
TL
82 ,89
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 28 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
111 ,45
TL
91 ,39
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 18 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
90 ,59
TL
77 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 20 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
78 ,65
TL
57 ,41
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 27 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
74 ,00
TL
62 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
61 ,25
TL
49 ,00
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 20 + 9 Taksit
0-4 Yaş Ücretsiz
126 ,67
TL
107 ,67
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 14 otelden 1 ile 14 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Pamukkale Bölgesi

Pamukkale Bölgesi Travertenleriyle ünü ülke sınırlarını aşan Pamukkale; iklimi, doğası ve antik yerleşim alanlarıyla uzun bir keşif yolculuğu hazırlığında olanlara hitap ediyor. Denizli denildiğinde akla ilk gelen yerleşim alanı Pamukkale oluyor. Denizli il merkezine 46 kilometre uzaklıkta yer alan Pamukkale, tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş, ayrıca doğal güzellikleriyle ön plana çıkan turizm merkezlerinden biridir. Pamukkale otelleri, yıllık ziyaretçilerinin konaklama ihtiyacını karşılar niteliktedir. Bu güzel ilçede her bütçeye uygun oteller bulunuyor. Ege’nin önemli bir parçası olan Pamukkale’de tatil planınız varsa kağıdı kalemi elinize alıp, Pamukkale’de yapılacak aktiviteleri ve gezilecek yerleri listelemeyi unutmayın.

Pamukkale Gezilecek ve Görülecek Yerler

Pamukkale Travertenleri: UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin en çok ziyaret gören noktasıdır. Mucizevi bir güzelliğe sahip olan Pamukkale Travertenleri, Menderes Nehri’nde yer alıyor ve Denizli il merkezine yaklaşık 48 kilometrelik bir uzaklığa sahip. Su kaynaklarından çıkan karbondioksitin uçması ve suyun içindeki kalkerin çökmesi ile oluşan travertenler Pamukkale’de yapacağınız en büyüleyici ve en keyifli gezi olacak.

Hierapolis: Denizli’nin köklü tarihinde kendine yer edinen ve günümüzde turistlerin ilgi odağı olan Hierapolis Antik Kenti, şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Pamukkale gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasında yer alan antik kentin tarihi M.Ö. 190 yılına uzanıyor. Kentin zengin tarihini gözler önüne seren kalıntılarını kesinlikle görmelisiniz.

Laodikya: Pamukkale’nin önemli antik yerleşim alanlarından biri de Laodikya Antik Kenti’dir. 2300 yıl öncesinde kurulduğu tahmin edilen kent, kendi döneminde önemli bir finans ve ticaret merkeziydi. Ayrıca dünyanın tekstil merkezi konumundaydı. Ekonomik açıdan güçlü olan Laodikya, II. Antiokhos tarafından kurulmuştur ve günümüzde yüksek bir ziyaretçi potansiyeline sahiptir.

Yeşildere Şelalesi: Pamukkale’nin doğal güzelliklerinden biri olan Yeşildere Şelalesi, hem huzurlu atmosferiyle hem de çevresinin güzelliğiyle keşfedilmesi gereken noktalar arasında. Sakızcılar Köyü’nden ulaşılıyor şelaleye ve çevresinde alabalık yiyebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Pamukkale tatilinizde rotanızı Yeşildere Şelalesi’ne çevirmelisiniz.

St. Philippe Martyrion Kilisesi: M.S. 4. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen St. Philippe Martyrion Kilisesi, adını İsa’nın 12 havarisinden biri olan St. Philippe’den alır. Hıristiyanlığın yayılması için çalışan St. Philippe’in amacına ulaşamadan öldürüldüğü bilgisi tarihi kaynaklarda geçmektedir.

Pamukkale Yapılacak Aktiviteler

 • Karahayıt’a giderek pek çok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı sulardan yararlanın. Karahayıt’ta termal oteller bulunuyor. Dilerseniz termal otellerin birinde rezervasyon yaptırarak bir iki günü kaplıcalarda geçirebilirsiniz.
 • Pamukkale’nin küçük çarşılarında alışveriş yapın. Yöresel kıyafetler, hediyelik eşyalar, el dokuması halı veya kilimlerden mutlaka satın alın.
 • Bölgenin her noktası fotoğraf karelerine yakışacak kadar güzel. Pamukkale’yi gezip gördüğünüz günlerde yanınızdan fotoğraf makinenizi ayırmayın.
 • Yamaç paraşütü, Pamukkale’nin en ilgi gören aktivitelerinden biri. Honaz Dağı ve Beşparmak Dağı’nın etekleri yamaç paraşütü için oldukça ideal. İlginiz varsa yamaç paraşütü yapmadan Pamukkale’den ayrılmayın.
 • Pamukkale’de Ne Yenir?

  Denizli yöresel yemeklerinin tamamını Pamukkale’de deneyebileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Mantarlı sac kavurma, mantar çorbası, keşkek, bazlama ve ıspanaklı börek yörenin en revaçta olan lezzetleri. Pamukkale restoranlarında ızgara çeşitleri de yiyebileceğiniz tatlar arasında. Küçük ve salaş mekanlarda hem güzel manzaralar hem de damağınızda yer edinecek lezzetler sizi bekliyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.