Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


PAYLAŞ:

Sarayköy Bölgesi

Sarayköy Bölgesi Denizli’nin kaplıca bölgelerinden biridir Sarayköy ve şifalı sularıyla yıl içerisinde azımsanmayacak bir ziyaretçi potansiyeline sahiptir. Denizli’nin yaklaşık 28 kilometre uzaklığında yer alan Sarayköy, 14. yüzyıldan bu yana yerleşim alanı olup, 1882 yılında Denizli’ye bağlı bir ilçe konumuna gelmiştir. Sarayköy’ün son yıllarda turistler tarafından ilgi görmesi, bölgede birçok termal otel açılmasını beraberinde getirmiştir. Sarayköy termal otelleri, yılın belli dönemlerinde doluluk oranına ulaştığı için erken rezervasyon yaptırmak önemli. Çok fazla gezilecek ve görülecek noktası olmasa da, çevresine yakın ilçelere yolculuklar yapabilirsiniz. Öyle ki Denizli il merkezine yakın olan Sarayköy, Pamukkale’ye 34 kilometrelik bir mesafede yer alıyor. İlçeden kalkan dolmuşlarla ve özel aracınızla birçok yeri keşfetme imkanınız bulunuyor.

Sarayköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kaplıcalar: Denizli Sarayköy kaplıcaları, tarihten bugüne aktif olarak kullanılıyor. Özellikle Sarayköy’e 20 kilometre uzaklıktaki Tekkeköy Kaplıcası’nda Roma dönemiyle tarihlendirilen havuz, hamam ve soyunma yerleri bulunuyor. Kaplıca sularının; idrar yolu, deri ve kadın hastalıklarına iyi geldiği biliniyor. Sarayköy termal otellerinde erken rezervasyon yaptırıp, bir iki günü burada geçirerek termal sulardan yararlanabilirsiniz.

Pamukkale: Pamukkale, Sarayköy’e yaklaşık 34 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Eğer Sarayköy’de tatil planları yapıyorsanız traverten oluşumlarıyla ünlü olan Pamukkale’yi kesinlikle gezmelisiniz. Hierapolis ve Laodikya antik kentleri de Sarayköy gezilecek ve görülecek yerler listenizde mutlaka olmalı.

Denizli Merkez: Denizli Merkez’e bir gün ayırıp, şehrin kültürel ve tarihsel sürecine yakından tanık olabilirsiniz. Sarayköy’den Denizli Merkez’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Denizli Ufo Müzesi ve Server Gazi Türbesi Merkez ilçede gezebileceğiniz noktalar arasında. İncilipınar Parkı’na da günün yorgunluğunu atmak için gidebilirsiniz.

Sarayköy Yapılacak Aktiviteler

  • Sarayköy’de yapılacak en keyifli aktivite kaplıca sularında vakit geçirmektir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan termal suların dinlendirici bir etkisi var.
  • Sarayköy’de doğayla iç içe yürüyüşler yapın. Mahalle aralarından geçerken köy halkının günlük yaşantısına yürüyüşleriniz sırasında gözlemleyebilir, yöre halkıyla sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.
  • Sarayköy’de Ne Yenir?

    Denizli yöresel yemeklerinin tümünü Sarayköy restoranlarında deneyebilirsiniz. Daha çok hafif yemek türlerinin ön planda olduğu Sarayköy lezzetleri arasındaki; tandır, sirkeli et, kumbar dolması, nohutlu et, ciğer sarma, tas kapama özellikle denemeniz gereken tatlardandır. Sarayköy restoranlarında sadece yöresel değil, Türk mutfağına ait birçok lezzeti bulabilirsiniz. Küçük kafelerde fast food ürünlerinden, restoranlarda ise ızgara, kebap ve pide çeşitlerinden yiyebilirsiniz.

    * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.