• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Palandöken Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
290 ,00
TL
203 ,00
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon Plus % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
222 ,11
TL
157 ,70
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon Plus % 29 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
222 ,11
TL
157 ,70
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon Plus % 29 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
110 ,00
TL
104 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 5 + 9 Taksit
0-7 Yaş Ücretsiz
385 ,00
TL
288 ,75
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon % 25 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Palandöken Bölgesi

Palandöken Bölgesi Doğu Anadolu’nun tarihine, kültürüne ve doğasına hakim bir noktada bulunan Palandöken’de güzel bir kar tatili geçirmek için kayak otellerinde yerinizi şimdiden ayırın. Erzurum’a 10 dakika uzaklıkta yer alan Palandöken, Türkiye’de kayak turizmin en uzun geçtiği bölgedir. Yılın 6 ayını karlı geçiren Palandöken, Erzurum Merkez’e olan yakın konumuyla da tarihi gezi noktalarını ziyaret etme olanağı da sunuyor. Doğu Anadolu’nun en eski yerleşim alanı olan Palandöken’de kayak otelleri başta olmak üzere birçok konaklama tesisi bulunuyor. Tatile çıkmadan önce bölgeye yakın şelaleleri, medreseleri, camileri ve müzelerini gezeceğiniz bir program hazırlamayı ihmal etmeyin.

Palandöken Gezilecek ve Görülecek Yerler

Palandöken Kayak Merkezi: Kayak turizminin en önemli kollarından biridir Palandöken Kayak Merkezi. Bölge, yılın 6 ayı boyunca karlarla örtülü olup, kar tatili yapacakların ilk tercihleri arasındadır. Palandöken, ekim ayının sonunda sezonu açıyor ve sezon nisan ayına kadar devam ediyor. 22 adet piste sahip olmakla birlikte, pistlerin toplam uzunluğu 28 kilometredir. Kayak merkezi, kayak sporunun yanı sıra snowboard için de elverişli bir ortam sağlıyor.

Çifte Minareli Medrese: Hatuniye Medresesi olarak da bilinen Çifte Minareli Medrese, Erzurum’un tarihi yapıları arasında ön plana çıkmakta. Palandöken’e yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta yer alan Çifte Minareli Medrese’nin mimarisi, günümüzde de oldukça sağlam ve görkemli bir yapıya sahip. Medrese, 1253 yılıyla tarihlendirilmekte olup, 13. yüzyıl Selçuklu eserlerindendir. Banisi ise Selçuklu Sultanı Alaeddin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun’dur.

Erzurum Ulu Camii: Erzurum Ulu Camii, şehrin en eski ibadet mekanıdır. Günümüzde de ibadete açık olan yapı, Atabey Camii olarak da adlandırılıyor. 1179 yılında inşa edilen caminin banisi kesin olarak bilinmemekle birlikte, Saltuklu Melik Nasirüddün Muhammed Bey döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Selçuklu mimarisinin örneklerinden biri olan Erzurum Ulu Camii’ne Palandöken’den kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Üç Kümbetler: Üç Kümbetler, Erzurum Merkez’de yer alıyor. Üç kümbetten en büyük olanının Emir Saltuk’a ait olduğu tahmin edilmekte olup, diğer iki kümbetin kimlere ait olduğu bilinmemektedir. En büyük kümbet 12. yüzyılla tarihlendiriliyor. Kümbetler, Çifte Minareli Medrese’nin güney kısmında yer alıyor.

Palandöken Yapılacak Aktiviteler

 • Kış sezonunda Palandöken Kayak Merkezi’ndeki otellerde konaklayarak snowboard, buz pateni ve kayak başta olmak üzere kış sporları aktivitelerine katılın. Kayak merkezindeki profesyonel hocalardan destek alabilirsiniz.
 • Karların üzerinde eğlenceli ve heyecanlı bir aktivite için ATV safari turlarına katılın.
 • Palandöken otelleri akşam saatlerinde eğlenceli partiler düzenliyor. Otellerin kendi bünyesinde olan kulüplerdeki etkinliklere katılın.
 • Palandöken’de Ne Yenir?

  Doğu Anadolu’nun mutfak kültürünü yansıtır Palandöken yöresel yemekleri. Dağlarda yetişen çeşitli otlar yemeklerde sık sık kullanılır. Et yemekleri, tahıl ve bakliyatın sofralarda yerini aldığı Palandöken’de ilk olarak cağ kebabı ve Erzurum ketesini denemelisiniz. Şehirle özdeşleşen bu iki tat hemen hemen her Erzurum restoranında bulunuyor. En çok tercih edilen yöresel lezzetler; şükkar köftesi, patlıcanlı pilav, herle aşı ve çiriş yemeğidir. Öğünlerinizin yanında ise mutlaka pancar turşusu olmalı.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.