• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Adalar Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
79 ,00
TL
39 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 50 + 9 Taksit
119 ,00
TL
59 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
70 ,00
TL
66 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
116 ,47
TL
99 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 7 otelden 1 ile 7 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Adalar Bölgesi

Adalar Bölgesi İstanbul’da tatil amaçlı gidilen, özellikle yaz sezonunda hafta sonlarının değerlendirildiği Adalar ilçesinde; Büyükada, Burgazada, Heybeliada, Kınalıada, Sedef Adası, Yassıada, Kaşık Adası, Sivriada ve Tavşan Adası olmak üzere toplam 9 ada bulunuyor. Adalar arasındaki; Yassıada, Kaşık Adası, Sivriada ve Tavşan Adası’nda yerleşim yoktur. Bu sebepten dolayı özellikle yerleşimin görüldüğü Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’da konaklama tesisleri bulunuyor. Prens Adaları olarak adlandırılan Adalar ilçesinde genellikle butik otel işletmeleri mevcuttur. Adalar’ın her birinde tarihi bir kalıntı ve İstanbul’un doğasını yansıtan manzaraları görebilirsiniz. Adalar Bostancı vapur veya Kabataş Adalar vapur seferleri hakkında bilgi edinerek bir hafta sonunuzu bu güzel geziye ayırabilirsiniz.

Adalar Gezilecek ve Görülecek Yerler

Büyükada: Prens Adaları’nın en büyüğü ve Adalar ilçesinin yönetim merkezi olan Büyükada, yüzyıllar öncesinde manastır ve hapishaneleriyle ön plana çıkıyordu. Günümüzde yaz turizmine önemli katkılar sağlayan ada, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Büyükada Rum Yetimhanesi, Adalar Müzesi, Aya Yorgi Kilisesi ve Büyükada Saat Kulesi’ni Adalar gezilecek ve görülecek yerler listenize mutlaka almalısınız.

Heybeliada: Adalar gezilecek yerler listelerinde ilk sıraya alabileceğiniz noktaların başında geliyor Heybeliada. Plajları, tarihi yapıları, eski Rum evleri ile önemini günümüzde de koruyan adada; Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi, Süslü Mezar, Heybeliada Sanatoryumu, Ayios Nikolaos Rum Ortodoks Kilisesi, İsmet İnönü Köşkü ve Heybeli Ruhban Okulu ziyaret edilebilecek yerler…

Burgazada: Prens Adaları’nın en büyük üçüncü adasıdır Burgazada. Kalpazankaya’ya çıkıp, sevimli bir mekânda kahvaltı yapmak, faytonla gezintiye çıkmak Burgazada’nın en keyifli aktiviteleri… Sankt Georg Manastırı ve Kilisesi, Sait Faik Müzesi, Aya Yani Kilisesi ve Christos (Metamorfosis) Manastırı adanın ziyaret duraklarıdır.

Kınalıada: Adalar ilçesinin en küçüğü olan Kınalıada, yemyeşil ağaçlarıyla ünlü… Diğer adalara göre ise tarihi kalıntı açısından oldukça fakirdir. Yine de kilise ve manastır kalıntılarına rastlanır. Özellikle tepeleri ile ön plana çıkan Kınalıada’da; Hristos Manastırı ve Kilisesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Çınar Tepesi, Manastır Tepesi ve Dönüşüm Manastırı’nı gezebilirsiniz.

Adalar Yapılacak Aktiviteler

 • Hangi adada olursanız olun, mutlaka fayton turuyla güzel bir gezintiye çıkın.
 • Ada plajlarında denize girip, şnorkelle küçük dalışlar gerçekleştirin.
 • Özellikle Büyükada ve Heybeliada’daki balık restoranlarında güzel bir ziyafet çekin. Kahvaltı için özellikle Burgazada-Kalpazankaya’yı tercih edin.
 • Adalar’da Ne Yenir?

  Prens Adaları’nın genelinde balık restoranları ön plana çıkmakta… Özellikle Büyükada ve Heybeliada’nın iskele kıyısındaki balık restoranları yaz sezonu boyunca hareketliliğini koruyor. Sadece balık çeşitleri değil, aynı zamanda köfte, dürüm, tost, hamburger yiyebileceğiniz mekânlar da mevcut Adalar ilçesinde. Tüm ada topluluklarında kahvaltı yapabileceğiniz yerler var fakat özellikle Burgazada Kalpazankaya’da kahvaltı yapmanızı öneririz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.