• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
219 ,00
TL
109 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 50 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Yeşilköy Bölgesi

Yeşilköy Bölgesi Bakırköy'ün semtleri arasındaki Yeşilköy, Atatürk Havalimanı’na olan konumuyla uluslararası bir ulaşım yolu sağlıyor. İstanbul’un bozulmamış doğasını gözler önüne seren Bakırköy Yeşilköy, çok eski dönemlere ulaşan bir tarihe sahip olsa da günümüze gelen kalıntı ve yapı sayısı oldukça azdır. Yemyeşil bir sahil parkı, restoran ve barları ile gün içerisinde hareketliliğini koruyan semtte güzel bir akşam yemeği yiyebilir veya sahil parkında keyifli bir piknik yapabilirsiniz.

Yeşilköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Yeşilköy Sahil Parkı: Hafta sonlarında sık sık ziyaret edilen, özellikle yaz sezonunda piknik için tercih edilen bir noktadır Yeşilköy Sahil Parkı. Parkta; oturma alanları, çocuk oyun alanları, spor alanları, basketbol sahası ve tenis kortu bulunuyor. Parkın tamamı toplam 170.341 metrekarelik bir alanı kapsıyor.

İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi: Yeşilköy’ün en merak edilen gezi noktalarından biridir İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi. I. Dünya Savaşı sırasında kullanılan uçakların bulunduğu müze, açık bir alanda sergileniyor ve genellikle öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

Surp Stepanos Ermeni Kilisesi: Bir dönem Ermeni halkının yoğun olduğu bir semtti Yeşilköy. Ermeni halkına ait yapılar günümüze ulaşamamış olup, sadece Surp Stepanos Ermeni Kilisesi varlığına devam etmekte. Yeşilköy sahilindeki restoranların biraz yukarısında kalan kilise, Yeşilköy gezilecek yerlerin başında geliyor.

Yeşilköy Yapılacak Aktiviteler

 • Yeşilköy Sahil Parkı’nda sabah yürüyüşleri yapıp, güzel bir piknikle günü daha keyifli hale getirin.
 • Yeşilköy sahilinde sıralanan meyhane, bar ve karaoke gibi eğlence mekânlarında akşam saatlerinizi değerlendirin.
 • Alışveriş için Bakırköy Özgürlük Meydanı’ndaki mağaza ve alışveriş merkezlerine uğrayın.
 • Yeşilköy’de Ne Yenir?

  Yeşilköy’de her damağa uygun lezzetler sunan restoranlar bulunuyor. Deniz ürünlerinden balık çeşitlerine, zeytinyağlılardan mezelere kadar birçok yemeği masalara taşıyan restoranların en yoğun olduğu nokta Yeşilköy sahilidir. Sahile inerken küçük bir ara sokakta meyhaneler yer alıyor. İçkili bir mekânı tercih ederseniz eğer; kalamar, balık, karides, midye, şakşuka, gibi meze çeşitlerini mutlaka deneyin. Ayrıca Yeşilköy’ün iç kesimlerinde; döner, kebap, gözleme gibi lezzetlerin de tadına bakabileceğiniz esnaf lokantaları bulunuyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.