• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Polonezköy Bölgesi

Polonezköy Bölgesi İstanbul’un bozulmamış doğasını gözler önüne seren Polonezköy, yılın her dönemi ilgi gören bir gezi alanıdır. Beykoz ilçesinin bir semti, İstanbul’un arka bahçesi olan Polonezköy, doğanın içinde birçok tarihi kalıntı sunuyor. Eski dönemlerde Polonya halkının yaşadığı bir bölge olmasından dolayı ismini Polonezköy olarak alan semt; yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve günün her öğünü yemek sunan restoranları ile özellikle İstanbul halkının göz bebeğidir. Kimilerinin gezmek için, kimilerinin kahvaltı için, kimilerinin ise spor için tercih ettiği Polonezköy’de çeşitli konaklama alternatifleri bulunuyor.

Polonezköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Zofia Rizi Anı Evi: Polonezköy’ün en eski yapıları arasında gösterilen Zofia Rizi Anı Evi’nde semtin eski fotoğrafları ve Rizi ailesine ait fotoğraflar bulunuyor. Müzenin bulunduğu bina, 1881-1883 yılları arasında inşa edilmiş. Polonezköy otellerinden kolaylıkla ulaşılabilir bir konumda yer alıyor.

Polonezköy Arıcılık Müzesi: 39 yıldır arıcılıkla uğraşan Kemal Sayal’ın çabalarıyla kurulan Polonezköy Arıcılık Müzesi, farklı bir gezi alternatifidir. Bal süzme makinesi başta olmak üzere arıcılıkla ilgili çeşitli malzemelerin sergilendiği müze ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Polonezköy Tabiat Parkı: İstanbul’un telaşlı yaşamından kaçıp, doğanın içinde zaman geçirmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor Polonezköy Tabiat Parkı. 1994 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen bölgenin girişinde kilise ve katolik mezarlığı da bulunuyor. Polonezköy gezilecek ve görülecek yerler listenizde tabiat parkına yer verebilirsiniz.

Czestochova Meryem Ana Kilisesi: Polonezköy’ün ilk dini yapısı olan Czestochova Meryem Ana Kilisesi, 1842 yılı ile tarihlendiriliyor. Bir dönem şiddetli bir depremde yıkılan kilise, 1914 yılında tekrar inşa edilmiş. Günümüzde Polonezköy gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olup, sık sık turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Polonezköy Yapılacak Aktiviteler

 • Polonezköy kahvaltısı oldukça meşhurdur. Gezinize güzel bir köy kahvaltısıyla başlayın.
 • Polonezköy’de bisiklet turları düzenleyip, semtin tarihi dokularını ve doğasını keşfedin.
 • Doğa fotoğrafları çekmeden, her yıl haziran ayında düzenlenen Polonezköy Kiraz Festivali’ne katılmadan ve trekking yapmadan Polonezköy’den ayrılmayın.
 • Polonezköy’de Ne Yenir?

  Polonezköy mutfağında İstanbul’un yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Genellikle doğa içinde konuşlanmış olan Polonezköy restoranları, Polonya yemeklerini de tanıma fırsatı veriyor. Proşki (börek), krepler, peynir köftesi ve şaraplı biftek Polonezköy’de denemeniz gereken ilk lezzetlerdir. Ayrıca “Wisniak” adı verilen meşhur ceviz likörü ve ev yapımı reçelleri de mutlaka denemelisiniz.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.