Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Polonezköy Bölgesi

Polonezköy Bölgesi İstanbul’un bozulmamış doğasını gözler önüne seren Polonezköy, yılın her dönemi ilgi gören bir gezi alanıdır. Beykoz ilçesinin bir semti, İstanbul’un arka bahçesi olan Polonezköy, doğanın içinde birçok tarihi kalıntı sunuyor. Eski dönemlerde Polonya halkının yaşadığı bir bölge olmasından dolayı ismini Polonezköy olarak alan semt; yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve günün her öğünü yemek sunan restoranları ile özellikle İstanbul halkının göz bebeğidir. Kimilerinin gezmek için, kimilerinin kahvaltı için, kimilerinin ise spor için tercih ettiği Polonezköy’de çeşitli konaklama alternatifleri bulunuyor.

Polonezköy Gezilecek ve Görülecek Yerler

Zofia Rizi Anı Evi: Polonezköy’ün en eski yapıları arasında gösterilen Zofia Rizi Anı Evi’nde semtin eski fotoğrafları ve Rizi ailesine ait fotoğraflar bulunuyor. Müzenin bulunduğu bina, 1881-1883 yılları arasında inşa edilmiş. Polonezköy otellerinden kolaylıkla ulaşılabilir bir konumda yer alıyor.

Polonezköy Arıcılık Müzesi: 39 yıldır arıcılıkla uğraşan Kemal Sayal’ın çabalarıyla kurulan Polonezköy Arıcılık Müzesi, farklı bir gezi alternatifidir. Bal süzme makinesi başta olmak üzere arıcılıkla ilgili çeşitli malzemelerin sergilendiği müze ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

Polonezköy Tabiat Parkı: İstanbul’un telaşlı yaşamından kaçıp, doğanın içinde zaman geçirmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor Polonezköy Tabiat Parkı. 1994 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen bölgenin girişinde kilise ve katolik mezarlığı da bulunuyor. Polonezköy gezilecek ve görülecek yerler listenizde tabiat parkına yer verebilirsiniz.

Czestochova Meryem Ana Kilisesi: Polonezköy’ün ilk dini yapısı olan Czestochova Meryem Ana Kilisesi, 1842 yılı ile tarihlendiriliyor. Bir dönem şiddetli bir depremde yıkılan kilise, 1914 yılında tekrar inşa edilmiş. Günümüzde Polonezköy gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olup, sık sık turistler tarafından ziyaret ediliyor.

Polonezköy Yapılacak Aktiviteler

  • Polonezköy kahvaltısı oldukça meşhurdur. Gezinize güzel bir köy kahvaltısıyla başlayın.
  • Polonezköy’de bisiklet turları düzenleyip, semtin tarihi dokularını ve doğasını keşfedin.
  • Doğa fotoğrafları çekmeden, her yıl haziran ayında düzenlenen Polonezköy Kiraz Festivali’ne katılmadan ve trekking yapmadan Polonezköy’den ayrılmayın.
  • Polonezköy’de Ne Yenir?

    Polonezköy mutfağında İstanbul’un yöresel yemeklerini tadabilirsiniz. Genellikle doğa içinde konuşlanmış olan Polonezköy restoranları, Polonya yemeklerini de tanıma fırsatı veriyor. Proşki (börek), krepler, peynir köftesi ve şaraplı biftek Polonezköy’de denemeniz gereken ilk lezzetlerdir. Ayrıca “Wisniak” adı verilen meşhur ceviz likörü ve ev yapımı reçelleri de mutlaka denemelisiniz.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.