Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kartal Bölgesi

Kartal Bölgesi Kocaeli Yarımadası’nın güneyinde kalan Kartal, İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri. Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçe, İstanbul’un ticaret ve sanayi hayatına öncülük etmekte. Pendik, Maltepe, Sultanbeyli ve Sancaktepe ile komşu olan Kartal’ın tarihi Bizans dönemi ile başlamakta. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemini arttırmış ve günümüzde ise; ulaşım, turizm, sanayi başta olmak üzere birçok alanda gelişmiş durumdadır. Kartal otellerinin hemen hemen hepsi orman ve deniz manzarasına sahiptir.

Kartal Gezilecek ve Görülecek Yerler

Aydos Ormanı: İlçenin en kuzeyinde bulunan Aydos Ormanı, hareketli şehir hayatından biraz olsun kurtulmak ve dinlenmek isteyenler tarafından sık sık tercih edilir. Mangal yapmak isteyenler ormanın girişini tercih etse de, siz biraz daha içerilere girerek göletin çevresinde gezinti ve piknik yapabilirsiniz. Aydos Ormanı’nda trekking parkurları da bulunuyor. Ormana; Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli yolundan kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Aydos Tepesi: Aydos Tepesi, İstanbul’un en yüksek tepesidir. Toplam 537 metrelik bir yüksekliğe sahip olan tepe, aynı zamanda mesire yeri olarak kullanılıyor. Aydos Ormanı’nın içerisinde yer almakta.

Kartal Yapılacak Aktiviteler

  • Kartal’ın uzun sahil şeridinde sabah yürüyüşleri yapın.
  • Aydos Ormanı’nda piknik yaptıktan sonra, Aydos Tepesi’ne çıkın ve manzara fotoğrafları çekin.
  • Kartal’ın merkezi noktalarındaki mağazalar ve dükkânlarda alışveriş yapın.
  • İlçenin gece kulüpleri ve barlarında akşam saatlerinizi eğlenceli hale getirin.
  • Kartal’da Ne Yenir?

    Kartal’ın merkezi noktalarında birçok restoran ve lokanta, hatta ev yemekleri hizmeti veren mekânlar bulunuyor. İstanbul yöresel mutfağının hemen hemen her lezzetine yer veren restoranlarda günün her öğünü yemek yiyebilirsiniz. Marmara Denizi’ne kıyısı olmasından dolayı sahil şeridinde balıkçı lokantaları da yer alıyor. Yeme-içme mekânları genellikle; börek çeşitleri, kebap, döner, köfte ve sebze yemeklerine ağırlık veriyor.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.