• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
159 ,00
TL
79 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 50 + 9 Taksit
139 ,00
TL
69 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
129 ,00
TL
64 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 50 + 9 Taksit
Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kartal Bölgesi

Kartal Bölgesi Kocaeli Yarımadası’nın güneyinde kalan Kartal, İstanbul’un en büyük ilçelerinden biri. Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçe, İstanbul’un ticaret ve sanayi hayatına öncülük etmekte. Pendik, Maltepe, Sultanbeyli ve Sancaktepe ile komşu olan Kartal’ın tarihi Bizans dönemi ile başlamakta. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemini arttırmış ve günümüzde ise; ulaşım, turizm, sanayi başta olmak üzere birçok alanda gelişmiş durumdadır. Kartal otellerinin hemen hemen hepsi orman ve deniz manzarasına sahiptir.

Kartal Gezilecek ve Görülecek Yerler

Aydos Ormanı: İlçenin en kuzeyinde bulunan Aydos Ormanı, hareketli şehir hayatından biraz olsun kurtulmak ve dinlenmek isteyenler tarafından sık sık tercih edilir. Mangal yapmak isteyenler ormanın girişini tercih etse de, siz biraz daha içerilere girerek göletin çevresinde gezinti ve piknik yapabilirsiniz. Aydos Ormanı’nda trekking parkurları da bulunuyor. Ormana; Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli yolundan kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Aydos Tepesi: Aydos Tepesi, İstanbul’un en yüksek tepesidir. Toplam 537 metrelik bir yüksekliğe sahip olan tepe, aynı zamanda mesire yeri olarak kullanılıyor. Aydos Ormanı’nın içerisinde yer almakta.

Kartal Yapılacak Aktiviteler

 • Kartal’ın uzun sahil şeridinde sabah yürüyüşleri yapın.
 • Aydos Ormanı’nda piknik yaptıktan sonra, Aydos Tepesi’ne çıkın ve manzara fotoğrafları çekin.
 • Kartal’ın merkezi noktalarındaki mağazalar ve dükkânlarda alışveriş yapın.
 • İlçenin gece kulüpleri ve barlarında akşam saatlerinizi eğlenceli hale getirin.
 • Kartal’da Ne Yenir?

  Kartal’ın merkezi noktalarında birçok restoran ve lokanta, hatta ev yemekleri hizmeti veren mekânlar bulunuyor. İstanbul yöresel mutfağının hemen hemen her lezzetine yer veren restoranlarda günün her öğünü yemek yiyebilirsiniz. Marmara Denizi’ne kıyısı olmasından dolayı sahil şeridinde balıkçı lokantaları da yer alıyor. Yeme-içme mekânları genellikle; börek çeşitleri, kebap, döner, köfte ve sebze yemeklerine ağırlık veriyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.