Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Pendik Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-9 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Pendik Bölgesi

Pendik Bölgesi Pendik, tarihi boyunca stratejik bir öneme sahip olmuştur. Günümüzde yüksek binaların yapılmasıyla birlikte gelişmiş bir ilçe olan Pendik, Kocaeli Yarımadası’nın güneybatısında yer alıyor. İlçenin bilinen en eski adı Pantikapeun’dur. Aynı zamanda Pantichion, Tayni ve Tiyni isimleri de dönem dönem kullanılmıştır. Tuzla, Şile, Sultanbeyli, Kartal ve Gebze ile çevrili olan Pendik’in 9 kilometrelik bir sahil şeridi var. İlçenin farklı dönemlere ait kalıntıları ve doğal güzellikleri gezi listelerine mutlaka dahil edilmeli. Pendik otelleri ve otel fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Pendik Gezilecek ve Görülecek Yerler

Temenye: Yapılan araştırmalarla Pendik’ten daha eski bir tarihe sahip olduğu ortaya çıkan Temenye Höyüğü, ilçe merkezine yaklaşık 1 kilometre uzaklıktadır. Bölgedeki ilk kazı çalışmaları 1961 yılında yapılmış olup, çeşitli kalıntılar gün yüzüne çıkarılmıştır. Saint Jean Babtist Kilisesi (Hz. Yahya Kilisesi) ve Ayios İoanis Prodromos Ayazması höyüğün günümüze kadar taşıdığı kalıntılarıdır.

Sultan Konağı: Sultan Abdülmecit döneminde inşa edilen ve Pendik’in en önemli yapılarından biri olan Sultan Konağı, Pendik gezilecek yerler listelerinde yerini alabilir. Konak hakkında çok fazla bilgi yok.

Bizans Manastırı: Orta Bizans dönemi ile tarihlendirilen Bizans Manastırı, 1974 yılında yapılan arkeolojik çalışmalarda ortaya çıkarılmıştır. Büyük kilise, fiapel, mezar odası ve atrium, kazılarda elde edilen kalıntılardır. Manastır, Çınardere Mahallesi’nde yer alıyor.

Pendik Yapılacak Aktiviteler

  • Pendik’in sahil şeridi boyunca yürüyüş yapın veya bisikletle gezintiye çıkın.
  • Pendik Marina’daki restoranlarda mutlaka kahvaltı yapın. Ardından mağazalara geçerek alışveriş turuna çıkın.
  • Pendik’te Ne Yenir?

    Türk mutfağına ait birbirinden lezzeti yemekleri Pendik restoranlarında deneyebilirsiniz. Pendik’e gelen turistlerin geneli yeme-içme ihtiyacını Pendik Marina’da karşılıyor. Türk ve dünya mutfağının çeşitli yemeklerini sunan restoranların sabah kahvaltıları da oldukça ünlü. Özellikle içkili mekânlarda balık ve meze çeşitlerini denemelisiniz.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.