Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Şile Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
129 ,00
TL
64 ,50
TL*
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-4 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
149 ,00
TL
74 ,50
TL*
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 10 otelden 1 ile 10 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Şile Bölgesi

Şile Bölgesi İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı, doğasıyla şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin kaçış noktasıdır Şile. Doğasının güzelliğini günümüzde de koruyan Şile, İstanbul ve çevre illerden sık sık ilgi görmekte. Özellikle yaz sezonunda hafta sonlarının değerlendirildiği Şile; Kandıra, Derince, Pendik, Gebze, Çekmeköy ve Beykoz ile çevrelenmiştir. İstanbul’un bu şirin tatil beldesinde gezilecek ve görülecek birçok nokta bulunuyor. Üstelik konaklayabileceğiniz birçok otele sahip.

Şile Gezilecek ve Görülecek Yerler

Şile Kalesi: Cenevizliler döneminde inşa edilen Şile Kalesi, Ocaklı Ada’nın üzerinde bulunuyor. Kalenin toplam yüksekliği 12 metredir. Şile Ocaklı Ada Kalesi olarak da adlandırılan yapı, Osmanlı döneminde uzun sure kullanılmış.

Ağva: Şile’nin en çok ilgi gören noktasıdır Ağva. Bulunduğu coğrafi konumu itibariyle yemyeşil bir doğaya hâkimdir. Bölge, her mevsim turistler tarafından kısa tatiller için tercih ediliyor. Bu durum Ağva otellerinin sayısını da arttıran önemli bir faktör. Ağva’daki Hacıllı Köyü, Akçakese Köyü, Gürlek Mağarası ve Kilimli Koyu gezilecek yerler listelerinde mutlaka yerini almalı.

Saklı Göl: Karamandere Köyü’nde yer alan Saklı Göl, çok fazla insanın bilmediği bir gezi alanı. Piknik, yürüyüş ve güzel bir kahvaltı için en ideal noktadır. Tek bir tesisin yer aldığı Saklı Göl’de yeme-içme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca piknik alanındaki masalar ücretli. Tüm malzemelerinizi tesisten alırsanız, sizden masa ücreti talep etmiyorlar.

Şile Yapılacak Aktiviteler

 • Güne, Şile'nin serpme köy kahvaltısıyla başlayın.
 • Saklı Göl’de faytona ve midilli atına mutlaka binerek göl çevresini keşfedin.
 • Şile plajları oldukça temiz ve uzun kumsallara sahip. Şile Halk Plajı, Kumbaba Plajı, Uzunkum Plajı veya özel beachlerde denize girin.
 • Her yılın temmuz ayında düzenlenen Şile Bezi Kültür Sanat Festivali’ne mutlaka katılın.
 • ATV turlarıyla bölgenin bilinmeyen noktalarını keşfedin.
 • Kalabalık bir arkadaş grubuyla Şile’ye geldiyseniz eğer, sizi eğlendirecek en iyi aktivite paintball.
 • Şile’de Ne Yenir?

  Şile, İstanbul’un Karadeniz’e açılan kapısı olmasından dolayı yöre mutfağında balık çeşitleri ve deniz ürünlerinin önemli bir yeri var. Hamsi, palamut, sardalya, lüfer, çinekop ve daha birçok balık türünü taze tüketebileceğiniz restoranlar bulunuyor Şile’de. Turistik bir bölge olmasından dolayı özellikle limandaki restoranlarda; Adana kebabı, Urfa kebabı, pide, meze çeşitleri ve köfte çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.