Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
144 ,53
TL
72 ,27
TL*
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
103 ,12
TL
87 ,65
TL*
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 5 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 7 otelden 1 ile 7 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Ağva Bölgesi

Ağva Bölgesi Hafta sonları veya kısa tatiller için sıklıkla tercih edilen Ağva, bakir bir doğaya ve tertemiz bir denize sahip. İki yanından akan nehri ve Karadeniz’in tertemiz denizini gözler önüne seren Ağva, özellikle İstanbulluların hafta sonu yoğun ilgi gösterdiği bir noktadır. Şile ilçesine bağlı bu küçük cennette hem dinlenmek hem de yeni yerler keşfetmek mümkün. Oldukça fazla konaklama tesisine sahip olan Şile Ağva otel fiyatları belli dönemlerde artış gösterse de, kış sezonuyla birlikte fiyatlarda düşüş oluyor. Ağva otellerinde erken rezervasyon yaptırarak İstanbul’da olup, şehir karmaşasından biraz olsun uzaklaşabilirsiniz.

Ağva Gezilecek ve Görülecek Yerler

Akçakese Köyü: Ağva’dan kolaylıkla ulaşılabilen Akçakese Köyü, muazzam manzaralarıyla doğaseverler tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Piknik alanları, plajı ve yeşil alanlarıyla ünlü olan Akçakese’de kısa bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Ağva otelleri konum itibariyle Akçakese Köyü’ne oldukça yakın.

Hacıllı Köyü: Göksu Nehri’nin daha da güzelleştirdiği Hacıllı Köyü, Ağva’nın ilk ziyaret duraklarından biri… Osmanköy ve Sortullu Köyü’nü geçtikten sonra kısa bir yolculukla ulaşılan Hacıllı Köyü, huzurlu atmosferiyle hafta sonu tatilleri için oldukça ideal… Şile’ye 29 kilometre, Ağva’ya ise 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kilimli Koyu: Mermer beyazı kumları ile Karadeniz’in etkisinde olan Kilimli Koyu, Ağva gezilecek ve görülecek yerlerinden biri. Ağva’nın tüm noktası gibi yeşile doyacağınız bir gezi olacak Kilimli Koyu. Koyda denize girebilir, uzun yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilir veya sadece sahilde oturarak güzel bir manzaraya uzun uzun tanıklık edebilirsiniz. Koydaki kaya oluşumlarının yanı sıra benzersiz bir doğaya sahip oluşu, kendinizi tropik bir adada hissetmenizi sağlayacak.

Ağva Yapılacak Aktiviteler

  • Ağva’nın çevre koylarını keşfetme fırsatı veren tekne turlarına katılın. Göksu Nehri’nde düzenlenen tekne turları da Ağva’nın doğasına yakından dokunacağınız diğer bir aktivite.
  • Kilimli ve Kadırga koylarında denize girin.
  • Kalabalık bir arkadaş grubuyla Ağva’ya geldiyseniz, paintball yapmadan tatilinize devam etmeyin.
  • Ağva’nın doğasında bisiklete binmeden, ormanda yürüyüş yapmadan, deniz kıyısında balık tutmadan, Göksu Deresi’nin güzel manzarasını fotoğraflamadan, Ağva otelleri tarafından işletilen eğlence mekânlarında vakit geçirmeden gezinizi sonlandırmayın.
  • Ağva’da Ne Yenir?

    Ağva denildiğinde akla ilk gelen lezzetler balık çeşitleri ve deniz ürünleri oluyor. Karadeniz’e kıyısı olan Ağva’da çok sayıda balık restoranları bulunuyor. Izgara, tava veya fırında pişirilen balıklar günlük olarak sunuluyor. En çok tüketilen balıklar ise hamsi, lüfer, palamut ve çinekop. Liman bölgesinde ise ızgara şiş, köfte, pide ve lahmacunların tadına bakabileceğiniz restoranlar yer alıyor.

    * Fiyatlar seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir. Afişe edilen fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatıdır.