• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Dikili Bölgesi

Dikili Bölgesi Dikili; Midilli Adası’na bakan manzarası, tarihin en eski dönemlerine ışık tutan antik yerleşim alanları ve birbirinden benzersiz koylarıyla bir tatilden istenen her şeyi gözler önüne seriyor. Ege Denizi’nin çevrelediği Dikili, coğrafyası itibariyle yaz sezonunun en popüler tatil noktalarından biridir. İzmir’e yaklaşık 111 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve yapılan araştırmalara göre tarihi M.Ö. 5000 yılına dayanıyor. Köklü bir tarihi olduğu için günümüze kadar gelmiş birçok yapı ve yerleşim alanı görmek mümkün İzmir Dikili’de. Limanı ise turizme önemli katkılar sağlıyor. Gün geçtikçe daha fazla gelişen bir ilçe olan Dikili, son yıllarda doğal güzellikleriyle yüzlerce turistin ilgisini çekiyor.

Dikili Gezilecek ve Görülecek Yerler

Atatürk Botanik Bahçesi: Keyifli ve dinlendirici gezi noktalarının ilk sıralarında Atatürk Botanik Bahçesi geliyor. Botanik bahçeye girdiğiniz anda yeşilin her tonunu ve rengarenk çiçekleri bir arada görmek mümkün. Dikili Atatürk Botanik Bahçesi, dünya literatürüne girmeyi başarmış olup, yüzlerce ağaç türüne sahip.

Kalem Adası: İzmir’in en güzel ve en keyifli gezisi Kalem Adası’dır ve sizin de Dikili gezilecek yerler listenizde olması gereken bir noktadır. Kalem Adası, Bademli’de yer alıyor ve Midilli manzarasıyla gören herkesin beğenisini kazanıyor. Ada, zengin bir sualtı dünyasına sahip. Ada gezinizin ardından Bademli Köyü’nü gezmeyi de ihmal etmeyin.

Pitane Antik Kenti: Dikili’nin beldesi konumunda olan Çandarlı’ya yolculuk yapıp, Pitane Antik Kenti’nin zengin tarihini gözler önüne seren kalıntıları görmeden otelinize dönmeyin. Antik kentte günümüze kadar birçok arkeolojik kazı çalışmaları yapılmış ve sayısız eser gün yüzüne çıkarılmış durumda. Kentin Luwiler döneminde kurulduğu tahmin ediliyor.

Çandarlı Kalesi: Hangi yıl inşa edildiği kesin olarak bilinmeyen, fakat Dikili’nin en çok ziyaret edilen tarihi yapıları arasındadır Çandarlı Kalesi. Yapılan araştırmalara göre kalenin M.Ö. 6. yüzyıla ait olduğu düşünülüyor. Kalenin denizden gelen saldırıları önlemek için yapılmış olma ihtimali oldukça yüksek.

Garip Adası: Kalem Adası ile yakın bir konumda yer alıyor Garip Adası. Dikili’nin en merak edilen ve en çok gezilen noktaları arasındadır.

Nebiler Şelalesi: Nebiler Şelalesi, çevresindeki mağaralar ve ağaçlarıyla Dikili gezilecek ve görülecek yerlerden biridir. Şelalenin bulunduğu nokta, aynı ismi taşıdığı Nebiler Köyü’ndedir ve Dikili’den kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yaz sezonu açılır açılmaz turistler tarafından ilgi görmekte olup, piknik yapmaya elverişli bir bölgedir.

Dikili Yapılacak Aktiviteler

 • 40 kilometre gibi uzun bir kumsala sahip olan Dikili’nin plajlarında yüzmek, tüm stresiniz alacak bir aktivitedir. Dikili’de her gün farklı bir plajın yolunu tutun.
 • Turistler tarafından en çok tercih edilen aktivitelerden biri de çamur banyosu. Dikili’nin ünlü çamur banyosuna birkaç saatiniz mutlaka ayırın.
 • Nebiler Köyü’ne giderek trekking yapın. Köydeki trekking parkurları yaz sezonu boyunca ilgi görmekte… Bazı tur acenteleri de Nebiler Köyü’ne trekking turları düzenliyor.
 • Bölgedeki şifalı kaplıcalara uğramayı sakın unutmayın. Dikili’den en kolay gidebileceğiniz kaplıca bölgesi, Bademli ve Nebiler ılıcalarıdır.
 • Jeep safari merakınız varsa, Kemente Yaylası’na veya Nebiler Köyü’ne giderek bu keyifli aktiviteyi gerçekleştirin.
 • Dikili’de Ne Yenir?

  İzmir yöresel yemeklerinin hakim olduğu Dikili’de; balık çeşitlerinden zeytinyağlılara ve ot türlerine kadar birçok lezzet sunan restoranlar bulunuyor. Dikili restoranlarında Ege başta olmak üzere Türk mutfağının en seçkin yemeklerini yiyebilirsiniz. Dikili’ye gitmişken yöreye ait özel tatları damağınızla buluşturmak istiyorsanız; sarmaşık, midye kızartma ve asma yaprağında barbunya mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdir.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.