• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
146 ,00
TL
94 ,90
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 6 otelden 1 ile 6 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Özdere Bölgesi

Özdere Bölgesi İzmir’in küçük sahil beldeleri arasındaki Özdere, Menderes ilçesine bağlı olup, şehrin keşmekeşinden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği bir tatil beldesidir. Özdere, İzmir ilçesine 70 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Her ne kadar küçük bir tatil beldesi olsa da, 4 ve 5 yıldızlı otellere sahiptir. Özdere otelleri, turistlerin tüm konaklama ihtiyacına cevap verir. İzmir’in bu şirin tatil beldesinde çok fazla gezilecek yer bulunmasa da, çevresine yakın ilçeleri ziyaret edebilirsiniz.

Özdere Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kalemlik Parkı: Özdere’nin doğal güzelliğini gözler önüne seren yerlerin ilk sırasında Kalemlik Parkı var. İzmir Özdere gezilecek ve görülecek yerler listenize alacağınız parka genellikle günübirlik ziyaretler oluyor. Aynı zamanda kamping için de sıklıkla tercih ediliyor. Mesire yeri olarak da kullanıldığı için piknik yapabilirsiniz bölgede. Parkın bir otoparkı, restoranı, masaları ve çeşmesi bulunuyor. Ayrıca denize sıfır bir konumda yer alıyor.

Klaros Antik Kenti: Menderes’in eski yerleşim alanlarından biri olan Klaros Antik Kenti, köklü tarihinden günümüze kadar taşıdığı kalıntılarıyla gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerdendir. Kentin tarihi İ.Ö. 7. yüzyılla başlıyor. İyon kentlerinden sadece biri olan Klaros, önemli bir kehanet merkezi olmuş, Hıristiyanlığın yayılmasıyla birlikte kent terk edilmiştir.

Bakla Tepe Höyüğü: Menderes’in eski yerleşim alanlarından biri olan Bakla Tepe’de yapılan arkeolojik kazılarda birçok kalıntı gün yüzüne çıkarılmıştır. Höyüğün çapı 250 metre olup, tarihi M.Ö. 4. yüzyıla kadar dayanıyor. Höyüğü, Özdere gezilecek ve görülecek yerler listenize alabilirsiniz.

Kolophon Antik Kenti: Menderes-Değirmendere’de yer alan Kolophon Antik Kenti, bölgenin önemli bir antik yerleşim alanıdır. Kolophon, İyon kentleri arasında denize kıyısı olmayan tek kent özelliği taşımakta… Birçok medeniyet tarafından el değiştirmiş olmasıyla birlikte, günümüzde tarihe ilgi duyanların ziyaret ettiği yerlerden biri.

Özdere Yapılacak Aktiviteler

 • Berrak bir denize, sıcak kumsallara sahip olan Özdere İzmir’de denize girip, güneşin tadını çıkarın. Ayrıca piknik yapabileceğiniz yerler de bulunuyor. Kalemlik Milli Parkı, piknik için en ideal yerlerden biri.
 • Özellikle sabahın ilk ışıklarında güzel bir doğa yürüyüşüne çıkın. Eğer hızlı bir şekilde Özdere’yi gezmek isterseniz bisiklet kiralayıp, Özdere’nin sokaklarında turlayabilirsiniz.
 • Özdere’de Ne Yenir?

  Özdere mutfağı, Ege’nin yöresel yemekleriyle şekillenmiştir. Genellikle hafif yemekler hâkimdir Özdere restoranlarında. Topalak, tavuklu börek, asma yaprağında barbunya, midye dolma ve balık köftesinin yanı sıra dil balığını da deneyebilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.