• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Ilgaz Bölgesi

Ilgaz Bölgesi Batı Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek dağı olduğu için özellikle kış turizminde Kastamonu’nun en uğrak rotası olarak bilinir Ilgaz. Bol aktiviteli, eğlence dolu günler geçirmek istiyorsanız kış tatiliniz için planlarınızı erkenden ayarlamayı unutmayın. Bu eşsiz rotanın en yüksek yeri olan Büyükhacat tepesi ve buraya göre biraz daha alçak Küçükhacat Tepesi olarak iki bölümü mevcut. Ilgaz Milli Parkı özellikle flora ve faunası ile çok popüler. Kış sezonunda açılan bu tesise gittiğinizde kışın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ilgaz’da ilkbahar ve yaz mevsimleri uzun uzun geçer. Burada pek yağış olmadığından dağların üzerinde gür olmayan ormanlar ve ağaçlıklar hemen göze çarpar. Ilgaz’a gittiğinizde konaklama için tercihinizi kayak otellerinden yana kullanabilirsiniz. Ilgaz tatiline çıkmadan önce buraya ait ne kadar gezilecek ve görülecek yer var ise kendinize güzel bir gezi programı hazırlayın ve keşfe çıkın.

Ilgaz Gezilecek ve Görülecek Yerler

Ilgaz Kayak Merkezi: Kastamonu’da kayak dendiğinde ilk akla gelen rota Ilgaz Kayak Merkezi olur. Ilgaz Milli Parkı içindeki bu kayak merkezi hem doğal güzellikleri hem de kış turizmi açısından çok popüler. Aralık’tan başlayıp nisan ayına kadar kayak keyfinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz bu eşsiz rotada. Ama buraya gitmek için özellikle kış aylarını beklemenize gerek yok, yaz sıcaklarında da bahar aylarında da ziyaret edebilirsiniz Ilgaz Kayak Merkezini. Ayrıca aktivitesiyle ünlü bu rotada çift iskemleli tekesiyej tesisi, teleksi tesisi ve babylift sizi bekliyor olacak. Ilgaz Kayak Merkezi’ni Kastamonu’da gezilecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Derbent: Kastamonu’nun tarihi yerlerinden Derbent. Konaklama, yeme-içme ve tarihe dair aradığınız her şeyi burada bulacaksınız. İstiklal Savaşı’nda Rumlar tarafından şehit edilen şehitler adına yapılmış anıt yerli-yabancı turistlerin ilgi odağı.

Ilgaz Milli Parkı: Ilgaz tatilinizde görmeden dönmemeniz gereken bir durak varsa o da kesinlikle Ilgaz Milli Parkı olmalı. Doğayla iç içe bir yaşam göreceksiniz bu güzel parkta. Parka ayrılmış bu alan içinde karaçam, sarıçam, köknar ağaçları ve karaca, geyik, tilki ve çeşitli kuş türleri sizi bekliyor olacak. Ayrıca Ilgaz’da balık avlamak ya da balık almak isterseniz yine burası doğru adres.

İndağı Mağaraları: Ilgaz’a 5 kilometre mesafedeki İndağı Mağaralarında Helenistik Döneme ait beş katlı kaya mezarlıklarını görebilirsiniz. Tarihe yolculuk edilecek mükemmel bir rota burası.

Cendere Köyü: Köyün en etkileyici özelliği tümülüslerde olan mezar odası ve lahitin. Göreceğiniz bu yapılar Bizans ve Roma dönemlerine ait.

Ilgaz Hamamı: 1887’de yapıldığı düşünülen ilçenin tam merkezindeki bu hamam sıcak ve soğuk bölümler olarak ikiye ayrılmış. Ilgaz Hamamı’nın üzerindeki kubbe, tonozlar ve kemer burayı ziyaret eden turistlerin ilgi odağı.

Yıldız Tepe Turizm Merkezi: Ilgaz Kayak Merkezi’nden sonra geleceğin kayak merkezi olarak gösterilen bu rotanın doğal güzelliklerine yakından tanıklık etmelisiniz. Kısacası geleceği parlak bir kış turizmi rotası daha Ilgaz’da yükseliyor.

Ilgaz Yapılacak Aktiviteler

 • Kayak sporunun en önemli adreslerinden Ilgaz Kayak Merkezi, Aralık’tan başlayıp nisan ayına kadar devam eden eğlence dolu kayak günleri burada sizi bekliyor. Ayrıca ülkemizin kayak adına sayılı yerlerindendir. Ilgaz’da yapılacak aktiviteler sadece kayaktan ibaret değil, buraya gittiğinizde snowboard, kızak, ATV safarilerine katılmadan dönmeyin.
 • Her mevsim ayrı güzellikler içinde olan Ilgaz bahar ve yaz aylarında da çok popüler. Şayet yeşilin her tonu içinde doğal güzelliklerini yakından keşfetmek istiyorsanız doğa yürüyüşleri yapabilir, kamp kurabilir ya da sadece doğasıyla iç içe bir gün geçirebilirsiniz.
 • Ilgaz tatilinizde tarihi geçmişe tanıklık edeceğiniz kale, kaya mezarlıkları ve höyükler sizi bekliyor olacak. Buraları görmeden Ilgaz gezinizi sonlandırmayın.
 • Ilgaz’da Ne Yenir?

  Doğu Karadeniz mutfağının olmazsa olmaz yemeklerinden keşkek, perişka, cızlama ve tabi ki etli ekmeğinden burada mutlaka tatmalısınız. Restoranlarına gittiğinizde etli ekmek dışındaki diğer lezzetleri bulabilirsiniz ancak etli ekmeği nadir bulacağınız kesin. Etleri de çok meşhurdur Ilgaz’ın. Şayet tercihinizi bunlardan yana kullanmak istemiyorsanız balık da iyi bir seçim olacaktır. Özellikle alabalıklarından mutlaka denemelisiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.