Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kayseri Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
77 ,66
TL
69 ,89
TL*
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
88 ,23
TL
75 ,00
TL*
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
92 ,94
TL
79 ,00
TL*
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kayseri Bölgesi

Kayseri Bölgesi Erciyes Dağı’nın eteklerinde her mevsim görülesi bir güzelliğe sahip olan Kayseri, tarihin birçok sahnesine tanıklık etmiş yapılarla dolu bir gezinin kapılarını açıyor. Kapadokya bölgesini içine alan Kayseri; sanayi, ticaret ve tarımda gelişmiş önemli bir şehirdir. Bunların yanı sıra yaz sezonunda tarihi mekanları ve doğal güzellikleri gezilirken, kış sezonuyla birlikte kayak merkezlerine yakın otellerde keyifli bir tatil imkanı veriyor. Tarihin farklı dönemlerine ait kümbetleri, camileri, medreseleriyle gezginlerin gözdesi olan Kayseri’nin yöresel mutfağı da keşfedilecek kadar özel yemeklere sahip.

Kayseri Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kayseri Kalesi: Tarihi M.Ö. 238-244 yıllarına dayanan Kayseri Kalesi, köklü tarihine rağmen sağlamlığını koruyan önemli yapılardan biridir. Şehrin simgeleri arasındaki kale, iç ve dış olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Savunma amaçlı inşa edilmiş olup; Bizanslılar, Selçuklular, Karamanoğulları, Dulkadiroğulları ve Osmanlılar tarafından kullanılıp onarılmıştır.

Kültepe Örenyeri: Kültepe Örenyeri, ülkemizin en önemli tarihi bölgelerinden biri. Yapılan her kazıda farklı izlere ve kalıntılara rastlanan Kültepe, Karahöyük Köyü’ne yakın bir konumda yer alıyor. En önemli özelliği Anadolu’ya gelen Hititlerin kurduğu ilk şehir olmasıdır. Ayrıca Anadolu’daki en eski belgelerin bulunduğu yer olması sebebiyle de önemini arttırmıştır.

Ağırnas Yeraltı Şehri: Melikgazi’deki Ağırnas Kasabası’nda bulunan ve aynı ismi taşıyan Ağırnas Yeraltı Şehri, binlerce yıllık bir geçmişe sahip. 3000 yıllık bir kasabada yer almasından dolayı sadece yeraltı şehrinde değil, kasaba çevresinde de kilise ve çeşme kalıntıları görmek mümkün.

Agias Prokopis Kilisesi: Kayseri gezilecek ve görülecek yerler arasında olması gereken önemli bir tarihi kalıntıdır Agias Prokopis Kilisesi. Kilise, Ağırnas Kasabası’nda yer alıyor ve tarihi 1857 yılına dayanıyor. Belli dönemlerde tahrip olan Agias Prokopis Kilisesi, kapsamlı bir restorasyon sürecinden sonra turizme kazandırılmış durumda.

Kapuzbaşı Şelalesi: Şehrin doğasına hakim bir konumda yer alan Kapuzbaşı Şelalesi, Aladağlar Milli Parkı’nın en güzel parçalarından biri. Şelalenin çevresinde piknik yapabilir, yürüyüşlerle çevreyi keşfederken bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kümbetler: Kayseri, kümbet yapılarının bulunduğu en zengin şehirlerin ilk sıralarında yer alıyor. Öyle ki şehirdeki her kümbet ziyaretçiler tarafından sürekli ziyaret ediliyor. Aralarında en ünlüleri ise; il merkezindeki Sırçalı Kümbet, Hasbek Kadı Kümbeti, Talas’taki Döner Kümbet, Melikgazi’deki Alaca Kümbet, Kocasinan’daki Beşparmak Kümbeti’tir.

Medreseler: Kayseri’de turizme kazandırılan medreseler en çok ziyaret edilen yapılar arasında. Çoğu da ulaşım açısından oldukça kolay noktalarda bulunuyor. İl merkezindeki Hacı Kılıç Medresesi, Sahabiye Medresesi, Hunat Hatun Medresesi, Mimar Sinan Parkı içindeki Avgunlu Medresesi de Kayseri gezilecek yerler listelerinde olması gereken başlıca noktalar.

Kayseri Yapılacak Aktiviteler

  • Soğanlı Harabeleri’ndeki kaya kiliseleri ve mağaraları mutlaka gezin.
  • Tarihi çarşılarda alışveriş yapın, Bünyan ve Yahyalık halılarından satın alın.
  • Kış mevsiminde Erciyes Kayak Merkezi’ne giderek karların tadını çıkarın.
  • Beştepeler’de piknik yaparak kalabalıktan uzak sakin bir gün geçirin.
  • Kayseri’de Ne Yenir?

    Kayseri mutfağının tüm yemekleri her damağa hitap eden bir özelliğe sahip. Özellikle pastırma, sucuk ve mantının ünü ülke sınırlarını aşmıştır. Mantı, karın mumbar, saç kebabı, yağlama, fırınağzı, kovalama, pastırmalı domdom çorbası, çemenli ekmek, güveçte köfte ve sucuklu köfte Kayseri yöresel yemeklerini oluşturan özel tatlardan sadece birkaçıdır. Tatlılardan ise un helvasını deneyebilirsiniz.

    * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.