• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
210 ,00
TL
153 ,30
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon Plus % 27 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
220 ,00
TL
187 ,00
TL
'den itibaren
Alkolsüz Herşey Dahil % 15 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Yarım Pansiyon + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
109 ,50
TL
'den itibaren
Tam Pansiyon Plus % 27 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 4 otelden 1 ile 4 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Erciyes Bölgesi

Erciyes Bölgesi İç Anadolu’nun en yüksek dağına sahip olan Erciyes, en hareketli dönemini kış sezonunda yaşıyor. Kayseri’nin önemli bir turizm noktası olan Erciyes, il merkezine 25 kilometre uzaklıktadır. Her mevsim turistlerin ziyaret ettiği ilçe özellikle kar tatilleri için tercih ediliyor. Sahip olduğu kayak merkezinde birçok konaklama tesisi yer alıyor. Erciyes’in kış sezonu aralık-nisan ayların olup, bu süre zarfında Erciyes kayak otelleri doluluk oranına ulaşmakta…

Erciyes Gezilecek ve Görülecek Yerler

Erciyes Kayak Merkezi: Kayak sezonu aralık-nisan ayları arasında olan Erciyes, Türkiye’nin en büyük 3. kayak merkezi konumundadır. Kayak merkezinde kayak malzemeleri satın alabileceğiniz veya kiralayabileceğiniz noktalar bulunuyor. Ayrıca hiç kayak yapmadıysanız özel hocalardan ders alabilme imkânınız var. Erciyes Kayak Merkezi’nde; kayak, snowboard gibi sporları yapabileceğiniz gibi kar uçurtmasını da deneyebilirsiniz.

Gereme Harabeleri: Erciyes tatilinizde Gereme Harabeleri’ni görmeden evinize dönmeyin. Erciyes Dağı’nın güney kısımlarında kalan Gereme Harabeleri, birçok medeniyete (Frigya, Roma, Bizans, Hitit, Asur) ev sahipliği yapmış eski bir yerleşim alanıdır. Bilinen en eski adı Spistra olan bölgede; kilise sütunları, mabed ve kemer kalıntılarına rastlamak mümkün.

Kültepe Ören Yeri: Anadolu’ya gelen Hititlerin ilk kurduğu şehir olarak ünlenen ve kalıntılarıyla dünyanın ilgisini çeken önemli bir noktadır Kültepe Ören Yeri. Karahöyük Köyü yakınlarında yer alan Kültepe’de birçok arkeolojik kazılar gerçekleştirilmiş ve tarihe ışık tutan önemli parçalar gün yüzüne çıkarılmıştır. Kültepe tabletleri çıkarılan en önemli kalıntıdır. Bölgedeki dini yapılar, dükkan ve ev kalıntıları da günümüzde açık hava müzesi olarak ziyarete açıktır. Erciyes gezilecek ve görülecek yerler listelerinde mutlaka olması gereken bir noktadır.

Erciyes Yapılacak Aktiviteler

 • Erciyes Kayak Merkezi’nde kış sporlarıyla dolu keyifli bir kar tatili geçirin. Kayak, snowboard ve serbest patenin yanı sıra özellikle kar uçurtmasını deneyin.
 • Alışveriş yaptığınız sırada Kayseri’ye özgü yöresel el dokumalarından ve halılarından mutlaka satın alın. Kayseri sucuk ve pastırmalarından evinize de götürün.
 • Karların üzerinde mangalda sucuk ekmek yemenin keyfine varın.
 • Akşam saatlerinde Erciyes’teki pub ve barlara gidin. Daha sakin bir akşam geçirmek isterseniz cafe veya restoranları tercih edebilirsiniz.
 • Erciyes’te Ne Yenir?

  Zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Kayseri, sucuk ve pastırmasıyla ön plana çıkmakta… Erciyes tatilinizde şehrin bu iki lezzetini tatmayı ve evinize de götürmeyi unutmayın. Erciyes, restoranlarında şehrin en beğenilen yemeklerini tadabilirsiniz. Kayseri mantısı, sac kebap, yağlama, tepsi külbastı, sucuklu köfte ve pastırmalı domdom çorbası Kayseri denildiğinde akla ilk gelen yöresel yemeklerdir. Erciyes’te kış tatili yapacaksanız mangalda yapılan sucuk ekmeklerin de tadına bakmalısınız. Dilerseniz mangalınızı kendiniz de yapabilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.