• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kocaeli Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
129 ,00
TL
64 ,50
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
105 ,00
TL
89 ,25
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
140 ,00
TL
98 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
111 ,76
TL
95 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
92 ,94
TL
79 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
241 ,00
TL
204 ,85
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
150 ,00
TL
127 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
135 ,00
TL
114 ,75
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
230 ,00
TL
195 ,50
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
129 ,50
TL
64 ,75
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 50 + 9 Taksit
0-5 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 12 otelden 1 ile 12 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kocaeli Bölgesi

Kocaeli Bölgesi Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin şehirlerinden biri olup, her mevsim farklı renkleriyle karşılar misafirlerini. Marmara Bölgesi’nin 3. büyük kenti olan Kocaeli, sadece yaz sezonunda değil, her mevsim tatil yapılabilen şehirlerden biridir. Özellikle hafta sonu tercih edilse de uzun tatiller için de oldukça ideal bir ildir. Gölleri, antik kentleri, hayvanat bahçesi, yaylalarıyla ünlü olan kentin en çok tercih edilen noktası ise İzmit’tir.

Kocaeli Gezilecek ve Görülecek Yerler

Maşukiye: Şehrin ne yeşil yerlerinden biri olan Maşukiye; küçük şelaleleri, renkli doğası ve mis gibi havasıyla keşfetmeniz gereken yerlerdendir. Maşukiye, Kocaeli il merkezine yaklaşık 40 kilometrelik bir uzaklığa sahip.

Kartepe: Kış turizminin en hareketli olduğu yer Kartepe’dir. Özellikle kayak yapmak için tercih edilen bölgenin yaz mevsiminde de gezilip görülmesi ayrı bir keyif oluyor. Tatiliniz sırasında günübirlik bir tur düzenleyebilirsiniz Kartepe’ye.

Kaplıcalar: Kocaeli kaplıcalarının en yoğun olduğu yer Gölcük’tür. Bu sebepten dolayı Gölcük’te termal otellerin sayısı her geçen yıl daha da artış gösteriyor. Ayrıca Maşukiye ve Soğuksu da yararlanabileceğiniz kaplıca bölgeleri arasındadır. Kocaeli’deki şifalı suların; cilt, mide, deri, romatizma ve kadın hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Ballıkayalar: Tabiat parkı olma özelliği taşıyan Ballıkayalar, Gebze ilçesinde bulunuyor. Ballıkayalar’ın içerisindeki göletler, şelaleler ve dereler görülmeye değer nitelikte. Ayrıca tabiat parkındaki göl hayvanları da bulunuyor. Burada piknik ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Kocaeli gezilecek ve görülecek yerler listenize Ballıkayalar'ı mutlaka dahil edin.

Beşkayalar Tabiat Parkı: Ballıkayalar’ın ardından rotanızı Beşkayalar Tabiat Parkı’na çevirebilirsiniz. 1600 hektarlık bir alanı kapsayan Beşkayalar, fauna ve flora bakımından oldukça zengin bir bölge olup, Yuvacık’ta bulunuyor.

Darıca Hayvanat Bahçesi: Gebze’ye yaklaşık 11 kilometre uzaklıkta yer alan Darıca Hayvanat Bahçesi, hem sizler için hem de minikler için eğlenceli bir gezi noktası. Darıca Kuş Cenneti olarak da adlandırılan hayvanat bahçesinde 3000’den fazla hayvan yaşamını sürdürüyor ve 500’den fazla bitkiye ev sahipliği yapıyor. Buradaki hayvanlarla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Yaylalar: Kocaeli yaylaları, şehrin doğasını gözler önüne seren noktaların ilk sırasında. Maşukiye’deki Kirazlı Yaylası, Yuvacık’taki Menekşe Yaylası ve yine Maşukiye’deki Kuzu Yaylası, Kocaeli'de görülmesi gereken yerler arasında.

Tarihi Yapılar: İzmit’teki Vidinli Sırrı Paşa Konağı, Darıca Kalesi, günümüzde müze olan Osman Hamdi Bey Evi, Karamürsel’deki Valide Sultan Köprüsü ve Kocaeli Saat Kulesi şehrin en önemli tarihi gezi noktalarıdır.

Kocaeli Yapılacak Aktiviteler

 • Karadeniz’e kıyısı olan Kocaeli’de denize girebileceğiniz noktalar bulunuyor. Kandıra Cebeci, Kefken Adası, Kerpe Sarısu ve Kerpe Miço Cennet Koyu yüzebileceğiniz yerler arasındaki en temiz bölgeler.

 • Kerpe Sarısu’da kamp yapın.
 • Maşukiye’ye giderek hem bisiklete binin hem de doğa yürüyüşleri yapın. Piknik için ideal noktalar da bulunuyor Maşukiye’de.
 • Su sporları, Kocaeli’nin en revaçta olan aktiviteleri. Özellikle Kefken Adası’nda dalış yapıp, zıpkınla avlanın.
 • Şehrin kış aylarında yapılacak en keyifli aktivitesi ise kayak yapmaktır. Kartepe’ye günübirlik gidip, kayak yaparak karların tadını çıkarın.
 • Şehrin kaplıca bölgelerine giderek şifalı sulardan yararlanın.
 • Kocaeli'nin pazarlarına ve çarşılarına giderek alışveriş yapın ve pişmaniye, saray helvası, Kandıra yoğurdu gibi ünlü tatlarından satın alın.
 • Kocaeli’de Ne Yenir?

  Kocaeli’de yaşayan halkın farklı yerlerden göç etmiş olmasından dolayı şehrin yemek kültürü de oldukça çeşitlidir. Şehirde en çok sebze ve meyve üretimi yapılıyor. Yağlı ballı, höşmerim, umaç, iç pilav, keşkek, tavşan kapama, patlıcan boranası ve lahana salatası denemeniz gereken yöresel yemeklerin ilk sıralarındadır. Balık restoranlarının çoğunlukta olduğu Kocaeli’de; kebap, fast food, kumpir, lahmacun ve pide yiyebileceğiniz mekânlar da bulunuyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.