• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
140 ,00
TL
98 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
135 ,00
TL
114 ,75
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kartepe Bölgesi

Kartepe Bölgesi İstanbul’a olan yakınlığıyla her mevsim kısa tatiller için tercih edilen Kartepe, kış turizminin en gözde bölgeleri arasında yer alıyor. Kocaeli ilçelerinden biri olan Kartepe, il merkezine yaklaşık 23 kilometrelik bir mesafeye sahip. Her mevsim gezilecek bir nokta olan Kartepe, bahar ve yaz aylarında hafta sonları için tercih edilirken, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte uzun tatiller için tercih ediliyor. Kartepe’de yer alan konaklama tesislerinin birçoğu kayak otellerinden meydana geliyor. Aklınıza gelecek birçok kış sporunu keyifle yapacağınız bir tatil için Kartepe kayak otellerinde erken rezervasyonla yerinizi ayırtabilirsiniz.

Kartepe Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kartepe Kayak Merkezi: Kış sporları için Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak bölgesidir Kartepe Kayak Merkezi. Her seviyeye uygun pistleri mevcut olan Kartepe Kayak Merkezi’nde karlar 3 metreyi geçmektedir. 3 telesiyej, 1 teleski ve 4 lift mevcut olup, pist uzunlukları toplam 400-3500 metre arasında değişim göstermekte… Kış tatilleri için tercih edilen Kartepe otelleri, kayak merkezine çok yakın. Kayak malzemelerinizi buradan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Hikmetiye Camii: Derbent sınırları içerisinde bulunan Hikmetiye Camii, Miladi takvime göre 1880 yılında inşa edilmiştir. Caminin banisi, II. Abdülhamit’tir. Eşi Habibe Hanım’ın ölümünden sonra yaptırdığı cami, en son 40-50 yıl önce onarımdan geçmiştir. Kartepe’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi değerlerini de merak ediyorsanız rotanızı Kartepe Hikmetiye Camii’ne çevirebilirsiniz.

Kuzu Yaylası: Kuzu Yaylası, İstanbul’un keşmekeşinden biraz olsun uzaklaşmak isteyenlerin hafta sonlarında tercih ettiği bir tatil noktasıdır. Kartepe-Maşukiye’de yer alan yaylada kamp yapılabiliyor. Ayrıca Sapanca Gölü’ne hakim bir manzarası var. Üstelik Kartepe’ye fotoğraf turu için gelenlerin de rotalarından biri Kuzu Yaylası. Zaman kavramının yok olduğu Kuzu Yaylası’nı Kartepe gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Maşukiye: Oksijen dolu havasıyla Kartepe’nin en gözde gezi noktasıdır Maşukiye. Her mevsim gezilebilen, özellikle hafta sonu yoğun ilgi gören bir bölgedir. Maşukiye’nin alabalık tesisleri ve çay bahçeleri bulunuyor. Diğer taraftan yürüyüş yollarıyla hem keşif imkanı sunuyor hem de fotoğraf çekenlerin çok fazla ilgisini çekiyor. Kartepe ile Maşukiye arasında 13 kilometrelik bir yol mesafesi var.

Kartepe Yapılacak Aktiviteler

 • Kış aylarında Kartepe Kayak Merkezi’ne giderek kayak ve snowboard yapın.
 • Bahar aylarında kesinlikle fotoğraf turlarına çıkın. Kartepe’den sonra Maşukiye ve Kuzu Yaylası’na rotanızı çevirin.
 • ATV safari turlarıyla Kartepe’nin pek bilinmeyen noktalarını keşfedin.
 • Suadiye Eğreltidüzü’nde gerçekleştirilen yamaç paraşütü son zamanların en popüler aktivitelerinden biri haline geldi. Merakınız varsa yamaç paraşütüyle Kartepe’yi bir de kuş bakışı seyredin.
 • Kartepe’de Ne Yenir?

  Doğal köy hayatının devam ettiği Kocaeli-Kartepe’de kahvaltı ürünleri ön plana çıkıyor. Çeşitli peynirlerin ve köy halkının elleriyle hazırladığı reçellerin masaları süslediği kahvaltı oldukça doyurucu. Kartepe yemeklerinin geneli sağlıklı ve hafif olduğu için her damağa hitap ediyor. Kaşarlı köfte, mıhlama, mantar, ızgara ve balık çeşitlerini Kartepe restoranlarının birçoğunda deneyebilirsiniz. Özellikle bir öğle yemeğinde alabalık tesislerinin hazırladığı taze balıkların tadına bakmalısınız. Eğer kayak tatili için Kartepe’deyseniz mangalda yapılan sucuk ve köftelerden atıştırmayı ihmal etmeyin.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.