• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kütahya Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
122 ,11
TL
109 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
99 ,88
TL
84 ,90
TL
'den itibaren
Alkolsüz Herşey Dahil % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
116 ,35
TL
98 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 5 otelden 1 ile 5 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Kütahya Bölgesi

Kütahya Bölgesi İç Anadolu’nun turizmini hareketlendiren Kütahya, porselen ve çinileriyle dünyaca bir üne sahip olup, ayrıca termal turizmin en önemli şehirlerinden biridir. İç Anadolu’nun en eski yerleşim alanları arasındaki Kütahya’nın 5.000 yıllık bir tarihi vardır. Farslar, Frigler, Hititler, Romalılar, Makedonyalılar, Doğu Romalılar, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlıların hüküm sürdüğü Kütahya; yaylaları, vadileri ve tarihi kalıntılarıyla keşfedilmesi gereken bir şehir. Kütahya’nın devlet hastanesi ve üniversitesi ile sağlık ve sosyal yaşantısı da gelişmiştir. Şehrin Merkez ilçesi dahil olmak üzere toplam 13 ilçesi vardır. Oteller, genellikle şehrin merkezi noktalarında yoğun olarak görülmekte olup, kaplıca bölgelerinde özellikle termal tesisleri yer almaktır.

Kütahya Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kaplıcalar: Kütahya kaplıcaları, her sezon yoğun ilgi gören noktaların ilk sıralarında. Şehrin kaplıca bölgelerini hem keşfetmek için yolculuklar yapabilirsiniz hem de şifalı kaplıca sularından faydalanabilirsiniz. Simav ilçesindeki Eynal Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları, Eskişehir karayoluna yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Ilıca Harlek Kaplıcaları, Yine Simav ilçesindeki Çitgöl Kaplıcaları ve Emet’teki Dereli Kaplıcaları termal sularıyla sizleri dinlendirirken, çevresindeki doğal güzellikleriyle de farklı keşif noktaları sunacak. Kaplıca bölgelerini Kütahya gezilecek yerler listenize dahil edin.

Kütahya Kalesi: Merkez ilçede yer alan Kütahya Kalesi, şehrin simgesi haline gelmiş önemli bir kalıntıdır. Üç bölümden oluşan kalenin hangi dönem ve kim tarafından yapıldığı kesin olarak bilinmiyor. Şehir gezinizde kaleye çıkabilirsiniz.

Kütahya Ulu Camii: Kütahya Ulu Camii, şehrin tarihi ibadet mekanlarının ilk sıralarında yer alıyor. Selatin camilerden biri olmasından dolayı Cami-i Kebir olarak da adlandırılıyor. Yıldırım Bayezid tarafından inşa ettirilmeye başlanmış fakat yarıda kalmıştır Ulu Camii. Yıldırım Bayezid’in oğlu Şehzade Musa Çelebi tarafından tamamlanmıştır.

Kütahya Çinili Camii: Dış cephesinin çinilerle süslendiği Kütahya Çinili Camii, 1973 yılı ile tarihlendiriliyor. Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun eseri olan caminin dış mimarisi ve iç mekanı oldukça dikkat çekici olup, ayrıca şehrin simgelerinden biri. Caminin dünyada ve Türkiye’de başka bir örneği bulunmuyor.

Domaniç Ormanları: Kütahya’nın doğasının önemli bir parçasıdır Domaniç Ormanları. İsmini, bulunduğu Domaniç ilçesinden alır. Ormanın içerisinde sayısız ağaç türü yer alıyor. Hatta bazı ağaç türleri sadece bu ormanda yetişebiliyor. Bitki bilimcilerin inceleme alanlarından biri olan Domaniç Ormanları, Kütahya gezilecek yerler arasında ve doğaseverler tarafından sürekli ziyaret görüyor.

Dumlupınar Şehitliği: Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin izlerine rastlayacağınız Dumlupınar Şehitliği’nde 500 Er ve 10 Subayın mezarı bulunuyor. Şehitlik, 1992 yılında Kültür Bakanlığı’nın öncülüğünde açılmıştır. Kütahya gezinizde şehitlik ziyaretinde bulunabilirsiniz. Şehitliğin yanında yine aynı isimli Dumlupınar Müzesi’ni de gezmeyi ihmal etmeyin.

Kütahya Yapılacak Aktiviteler

 • Kütahya’nın ünlü termal bölgelerinde birçok hastalığa iyi gelen kaplıcalardan faydalanın. Eynal Kaplıcaları, Murat Dağı Kaplıcaları, Dereli Kaplıcaları, Çitgöl Kaplıcaları ve Ilıca Harlek Kaplıcaları tercih edeceğiniz bölgeler arasında… Kaplıca sularının; romatizma, egzama, ülser, kireçleme, kemik erimesi ve kaş ağrılarına şifa olduğu biliniyor.
 • Kütahya çarşılarında uzun uzun alışveriş yapın. Çarşılarda doğal sebze ve meyve tedarik edebilir ve hediyelik eşya satan tezgahlardan küçük biblolar, takı aksesuarları alabilirsiniz.
 • Kütahya’da Ne Yenir?

  İç Anadolu’nun yemeklerini mutfağına yansıtan Kütahya’da; börek, mantı ve bulgur yemekleri ön plana çıkıyor. Mantı türlerinden erişteye, çorba ve gözleme çeşitlerine kadar her yemeği ayrı bir lezzetli. Her Kütahya restoranında bulabileceğiniz lezzetlerden ilk olarak cimcik ve kıymalı sini mantıyı denemelisiniz. Dolamber böreği, tosunum, gözleme, sıkıcık çorbası ve tahinli çörek Kütahya yöresel mutfağının seçkin yemeklerinden bazılarıdır. Kebap, pide, balık ve aperatif yiyecekler sunan restoranlar da bulunuyor Kütahya’da. Sadece il merkezinde değil, her ilçesinde ve beldesinde restoranlar mevcut.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.