• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Yoncalı Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
150 ,00
TL
127 ,50
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
93 ,50
TL
82 ,28
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 12 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
112 ,50
TL
86 ,63
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 23 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Yoncalı Bölgesi

Yoncalı Bölgesi Türkiye’nin kaplıca bölgeleri arasında ön plana çıkan Yoncalı, il merkezine olan 20 kilometrelik mesafesiyle birçok noktayı keşfetme imkanı sunuyor. Kütahya’nın termal zenginliğini gözler önüne seren Yoncalı, Kirazlı Dağı eteklerinde kurulu bir yerleşim alanıdır. Kaplıcalarıyla ünlenen ilçede birçok termal otel hizmet veriyor. Yoncalı’da çok fazla gezilecek tarihi nokta bulunmasa da, il merkezine olan yakınlığıyla şehrin en ilgi gören noktalarına kolaylıkla ulaşım imkanı var. İklimi, doğası, tarihi yerlere yakınlığıyla aynı zamanda uzun bir keşif yolculuğu sunan Kütahya Yoncalı’da çini ürünlerinden satın almak, yöresel yemekleri denemek, ağaçların gölgelediği sokaklarda yürüyüş yapmak gibi çeşitli aktivitelere dahil olabilirsiniz.

Yoncalı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Yoncalı Kaplıcaları: Kütahya Yoncalı’nın yoğun ilgi görmesinin en önemli sebebi, sahip olduğu kaplıca sularıdır. Yoncalı Kaplıcaları, il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kaplıca bölgesindeki termal otellerin yanı sıra bir de rehabilitasyon tedavisi uygulayan bir hastane yer alıyor. Kaplıca suları; romatizma, spor rahatsızlıkları, felç ve nörolojik hastalıklara şifa olmakta...

Kütahya Kalesi: Yoncalı’ya 20 kilometre uzaklıkta yer alan Kütahya Merkez’deki yapıları Yoncalı gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Merkez ilçedeki Kütahya Kalesi, şehrin görkemli yapılarından biri. Kale üç bölümden oluşuyor. Hangi dönemde, kimler tarafından yapıldığı bilinmese de özellikle Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminde aktif olarak kullanılmış bir yapıdır.

Kütahya Çini Müzesi: Çini üzerine açılan ilk müzedir Kütahya Çini Müzesi. Müze, Merkez ilçede yer alan ve Germiyan Beyi II. Yakup tarafından inşa ettirilen külliyenin imaret bölümünde bulunuyor. 14.yüzyıl çinilerinin sergilendiği müze, 1999 yılında ziyarete açılmıştır. Çini vazo, çini kitabeler, çini ile yapılmış ev gereçleri, tabak ve pano başta olmak üzere zengin bir koleksiyona sahiptir.

Yoncalı Yapılacak Aktiviteler

 • Yoncalı’nın şifalı kaplıca sularından yararlanın.
 • Müthiş bir doğası vardır Yoncalı’nın. Her sabah yürüyüşlerle bu güzel ilçenin doğasını yakından tanıyın.
 • Kütahya’nın ünlü çini ürünlerinden satın almadan evinize dönmeyin.
 • Yoncalı’da Ne Yenir?

  Çok çeşitli bir mutfak kültürüne sahiptir Kütahya. Kütahya-Yoncalı yöresel yemeklerinde en çok kullanılan ürünler hamur ve buğdaydır. Ayrıca süt ürünleri de çoğu zaman ön plana çıkıyor. Kuru köfte, sıkıcık çorbası, kabak dolması, sebze kurutması, erişte ve bir hamur yemeği olan cimcik yöreye özgü yemeklerin başında geliyor. Yöre halkı salça ve turşularını kendi elleriyle üretiyor. Bundan dolayı çoğu yemek salçalı olup, masalarda bir tabak turşu mutlaka bulunuyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.