• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
116 ,35
TL
98 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
122 ,11
TL
109 ,90
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 10 + 9 Taksit
Toplam 2 otelden 1 ile 2 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Yoncalı Bölgesi

Yoncalı Bölgesi Türkiye’nin kaplıca bölgeleri arasında ön plana çıkan Yoncalı, il merkezine olan 20 kilometrelik mesafesiyle birçok noktayı keşfetme imkanı sunuyor. Kütahya’nın termal zenginliğini gözler önüne seren Yoncalı, Kirazlı Dağı eteklerinde kurulu bir yerleşim alanıdır. Kaplıcalarıyla ünlenen ilçede birçok termal otel hizmet veriyor. Yoncalı’da çok fazla gezilecek tarihi nokta bulunmasa da, il merkezine olan yakınlığıyla şehrin en ilgi gören noktalarına kolaylıkla ulaşım imkanı var. İklimi, doğası, tarihi yerlere yakınlığıyla aynı zamanda uzun bir keşif yolculuğu sunan Kütahya Yoncalı’da çini ürünlerinden satın almak, yöresel yemekleri denemek, ağaçların gölgelediği sokaklarda yürüyüş yapmak gibi çeşitli aktivitelere dahil olabilirsiniz.

Yoncalı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Yoncalı Kaplıcaları: Kütahya Yoncalı’nın yoğun ilgi görmesinin en önemli sebebi, sahip olduğu kaplıca sularıdır. Yoncalı Kaplıcaları, il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kaplıca bölgesindeki termal otellerin yanı sıra bir de rehabilitasyon tedavisi uygulayan bir hastane yer alıyor. Kaplıca suları; romatizma, spor rahatsızlıkları, felç ve nörolojik hastalıklara şifa olmakta...

Kütahya Kalesi: Yoncalı’ya 20 kilometre uzaklıkta yer alan Kütahya Merkez’deki yapıları Yoncalı gezilecek ve görülecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Merkez ilçedeki Kütahya Kalesi, şehrin görkemli yapılarından biri. Kale üç bölümden oluşuyor. Hangi dönemde, kimler tarafından yapıldığı bilinmese de özellikle Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminde aktif olarak kullanılmış bir yapıdır.

Kütahya Çini Müzesi: Çini üzerine açılan ilk müzedir Kütahya Çini Müzesi. Müze, Merkez ilçede yer alan ve Germiyan Beyi II. Yakup tarafından inşa ettirilen külliyenin imaret bölümünde bulunuyor. 14.yüzyıl çinilerinin sergilendiği müze, 1999 yılında ziyarete açılmıştır. Çini vazo, çini kitabeler, çini ile yapılmış ev gereçleri, tabak ve pano başta olmak üzere zengin bir koleksiyona sahiptir.

Yoncalı Yapılacak Aktiviteler

 • Yoncalı’nın şifalı kaplıca sularından yararlanın.
 • Müthiş bir doğası vardır Yoncalı’nın. Her sabah yürüyüşlerle bu güzel ilçenin doğasını yakından tanıyın.
 • Kütahya’nın ünlü çini ürünlerinden satın almadan evinize dönmeyin.
 • Yoncalı’da Ne Yenir?

  Çok çeşitli bir mutfak kültürüne sahiptir Kütahya. Kütahya-Yoncalı yöresel yemeklerinde en çok kullanılan ürünler hamur ve buğdaydır. Ayrıca süt ürünleri de çoğu zaman ön plana çıkıyor. Kuru köfte, sıkıcık çorbası, kabak dolması, sebze kurutması, erişte ve bir hamur yemeği olan cimcik yöreye özgü yemeklerin başında geliyor. Yöre halkı salça ve turşularını kendi elleriyle üretiyor. Bundan dolayı çoğu yemek salçalı olup, masalarda bir tabak turşu mutlaka bulunuyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.