• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
159 ,90
TL
119 ,93
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 25 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Salihli Bölgesi

Salihli Bölgesi Manisa’nın zengin termal bölgeleri arasındaki Salihli, doğasının benzersiz güzelliklerini tarihi değerleriyle bütünleştirmiş önemli bir ilçedir. Salihli, Manisa il merkezine yaklaşık 72 kilometre uzaklıktadır. Akhisar’dan sonraki en büyük ilçesi olan Salihli, özellikle termal otelleriyle yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyelini arttırmıştır. Kaplıca sularının birçok hastalığa şifa olduğu bilinen Manisa Salihli’ye gitmeden gezi noktalarınızı belirlemeyi unutmayın.

Salihli Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bintepe Tümülüsleri: Manisa Salihli’nin en eski yerleşim alanlarından biri olan Bintepe Tümülüsleri, sahip olduğu kalıntılarıyla ünlü bir gezi noktasıdır. Tümülüslerin en büyüğü 35 metre, yüksekliği 69 metre olan Alyattes mezarıdır. Bölge, Sardes Antik Kenti’ne yakın bir konumda bulunuyor.

Sardes Antik Kenti: Tarihte paranın ilk basıldığı yer olmasından dolayı önemli bir yerleşim alanı olmuştur Sardes Antik Kenti. Kent, Sart Kasabası’nda yer alıyor ve Salihli’nin ilk yerleşim alanı olarak kabul ediliyor. Tarihte Hıristiyanların en önemli yedi kilisesinden birine sahip olması ve günümüze getirdiği sağlam kalıntıları Sardes’in hâlâ önemli bir gezi noktası olmasını sağlıyor. Salihli gezilecek ve görülecek yerler listenizde olması gereken tarihi noktalardandır Sart Antik Kenti.

Kurşunlu Kaplıcaları: Manisa il merkezine 80 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan Kurşunlu Kaplıcaları, şehrin önemli termal su kaynaklarına sahiptir. Salihli ilçesine bağlı olan kaplıca bölgesi, ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kaplıca suyunun sıcaklığı 52-96 derece arasında değişiyor ve romatizma, cilt, eklem gibi rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor. Kurşunlu Kaplıcaları’nın bulunduğu bölgede termal oteller de mevcut.

Fosil Ayak İzleri: 26 bin yıl öncesine ait fosil ayak izleri, Salihli ilçesinin Divlitepe noktasında bulunuyor. Dünyanın çok az noktasında görülen fosil ayak izlerindeki araştırmalarda izlerin bir kadın, bir erkek ve bir çocuğa ait olduğu ortaya çıkmıştır. Salihli gezilecek yerler listenize fosil izlerini de eklemelisiniz.

Salihli Yapılacak Aktiviteler

 • Çamurhamamı Köyü’ne gidip kaplıca ve çamur hamamlarına girerek değişik ve güzel bir aktiviteye dahil olun. Köy, Salihli ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şifalı sulardan yararlanmak istiyorsanız Kurşunlu Kaplıcaları’nı da tercih edebilirsiniz.
 • Kültür turlarına çıkın Salihli’de. Köklü bir geçmişe sahip olan ilçedeki Bintepe Tümülüsleri ve Sardes Antik Kenti kesinlikle görmeniz gereken noktaların ilk sıralarında.
 • Manisa Merkez’e giderek alışveriş yapın. Özellikle Yeni Han’ın tarihi atmosferinde küçük hediyelik eşyalardan muhakkak satın alın.
 • Salihli’de Ne Yenir?

  Tipik Ege mutfağına ait yemek kültürü vardır Manisa-Salihli’nin. Kula kapama, Manisa kebabı, mangır mantı, nohutlu mantı ve ekmek dolması Salihli yöresel yemeklerine ait lezzetlerden birkaçıdır. Özellikle odun köftenin tadına bakmalısınız. Salihli’nin esnaf lokantalarında balık, kebap ve gözleme yiyebilirsiniz. Ayrıca fast food ürünleri tüketebileceğiniz mekanlar da bulunuyor.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.