• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
159 ,90
TL
111 ,93
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 1 otelden 1 ile 1 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Salihli Bölgesi

Salihli Bölgesi Manisa’nın zengin termal bölgeleri arasındaki Salihli, doğasının benzersiz güzelliklerini tarihi değerleriyle bütünleştirmiş önemli bir ilçedir. Salihli, Manisa il merkezine yaklaşık 72 kilometre uzaklıktadır. Akhisar’dan sonraki en büyük ilçesi olan Salihli, özellikle termal otelleriyle yıl içerisindeki ziyaretçi potansiyelini arttırmıştır. Kaplıca sularının birçok hastalığa şifa olduğu bilinen Manisa Salihli’ye gitmeden gezi noktalarınızı belirlemeyi unutmayın.

Salihli Gezilecek ve Görülecek Yerler

Bintepe Tümülüsleri: Manisa Salihli’nin en eski yerleşim alanlarından biri olan Bintepe Tümülüsleri, sahip olduğu kalıntılarıyla ünlü bir gezi noktasıdır. Tümülüslerin en büyüğü 35 metre, yüksekliği 69 metre olan Alyattes mezarıdır. Bölge, Sardes Antik Kenti’ne yakın bir konumda bulunuyor.

Sardes Antik Kenti: Tarihte paranın ilk basıldığı yer olmasından dolayı önemli bir yerleşim alanı olmuştur Sardes Antik Kenti. Kent, Sart Kasabası’nda yer alıyor ve Salihli’nin ilk yerleşim alanı olarak kabul ediliyor. Tarihte Hıristiyanların en önemli yedi kilisesinden birine sahip olması ve günümüze getirdiği sağlam kalıntıları Sardes’in hâlâ önemli bir gezi noktası olmasını sağlıyor. Salihli gezilecek ve görülecek yerler listenizde olması gereken tarihi noktalardandır Sart Antik Kenti.

Kurşunlu Kaplıcaları: Manisa il merkezine 80 kilometrelik bir uzaklığa sahip olan Kurşunlu Kaplıcaları, şehrin önemli termal su kaynaklarına sahiptir. Salihli ilçesine bağlı olan kaplıca bölgesi, ilçe merkezine yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kaplıca suyunun sıcaklığı 52-96 derece arasında değişiyor ve romatizma, cilt, eklem gibi rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor. Kurşunlu Kaplıcaları’nın bulunduğu bölgede termal oteller de mevcut.

Fosil Ayak İzleri: 26 bin yıl öncesine ait fosil ayak izleri, Salihli ilçesinin Divlitepe noktasında bulunuyor. Dünyanın çok az noktasında görülen fosil ayak izlerindeki araştırmalarda izlerin bir kadın, bir erkek ve bir çocuğa ait olduğu ortaya çıkmıştır. Salihli gezilecek yerler listenize fosil izlerini de eklemelisiniz.

Salihli Yapılacak Aktiviteler

 • Çamurhamamı Köyü’ne gidip kaplıca ve çamur hamamlarına girerek değişik ve güzel bir aktiviteye dahil olun. Köy, Salihli ilçe merkezine 11 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Şifalı sulardan yararlanmak istiyorsanız Kurşunlu Kaplıcaları’nı da tercih edebilirsiniz.
 • Kültür turlarına çıkın Salihli’de. Köklü bir geçmişe sahip olan ilçedeki Bintepe Tümülüsleri ve Sardes Antik Kenti kesinlikle görmeniz gereken noktaların ilk sıralarında.
 • Manisa Merkez’e giderek alışveriş yapın. Özellikle Yeni Han’ın tarihi atmosferinde küçük hediyelik eşyalardan muhakkak satın alın.
 • Salihli’de Ne Yenir?

  Tipik Ege mutfağına ait yemek kültürü vardır Manisa-Salihli’nin. Kula kapama, Manisa kebabı, mangır mantı, nohutlu mantı ve ekmek dolması Salihli yöresel yemeklerine ait lezzetlerden birkaçıdır. Özellikle odun köftenin tadına bakmalısınız. Salihli’nin esnaf lokantalarında balık, kebap ve gözleme yiyebilirsiniz. Ayrıca fast food ürünleri tüketebileceğiniz mekanlar da bulunuyor.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.