• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Mersin Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
72 ,50
TL
61 ,63
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
82 ,11
TL
73 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
155 ,44
TL
139 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
78 ,71
TL
66 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
85 ,76
TL
72 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
81 ,00
TL
72 ,90
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
67 ,20
TL
55 ,78
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 17 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
210 ,00
TL
189 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 10 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
83 ,00
TL
70 ,55
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
82 ,00
TL
69 ,70
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
104 ,70
TL
89 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 16 otelden 1 ile 16 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Mersin Bölgesi

Mersin Bölgesi Bir liman kenti olan Mersin, tarihin birçok sahnesinde önemli bir kent olma özelliğini kaybetmemiş; doğası, eski dönemlere ışık tutan yapıları, plajları ve koylarıyla günümüzde tatil için tercih edilen şehirlerden biri haline gelmiştir. Türkiye’nin en büyük liman kentine sahip olan Mersin’in en eski ismi "Kizzuvatna" olarak biliniyor. Akdeniz ikliminin hakim olduğu kent; Mersin Üniversitesi ve Toros Üniversitesi ile öğrenci şehirlerinden biridir aynı zamanda. Şehrin kültür düzeyi yüksek olup, birçok festivale ev sahipliği yapar. Turizmin en hareketli bölgelerinden biri olduğu için Mersin otelleri her geçen yıl daha da artış göstermektedir.

Mersin Gezilecek ve Görülecek Yerler

Plaj ve Koylar: Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte Mersin plaj ve koyları oldukça hareketleniyor. Taşucu’ndaki Akçakıl Koyu, Silifke’deki Boğsak Adası, Kızkalesi Plajı, Atakent Susanoğlu’ndaki Yapraklı Koyu Mersin’de denize girebileceğiniz yerlerin ilk sıralarında… İl merkezinde yer alan halk plajlarını da denize girmek için tercih edebilirsiniz.

Kilise ve Camiler: Tarihin farklı dönemlerine ait cami ve kiliseleri Mersin gezilecek yerler listenize alabilirsiniz. Mut ilçesindeki Dağpazarı Kilisesi, Silifke’deki Cambazlı Kilisesi, 6 minaresiyle Hazreti Mikdat Camii, Taşucu’ndaki Aya Tekla Kilisesi tarihi yolculuklarınızın başlangıçları olabilir.

Antik Kentler: Mersin’in eski yerleşim alanlarının sayısı oldukça fazla. Eğer uzun bir Mersin tatili düşünüyorsanız antik yerleşim alanlarını baştan sona gezebilirsiniz. Silifke’nin e çok ziyaret edilen Uzuncaburç Kalıntıları ilk durağınız olabilir. Ardından; Erdemli’deki Kanlıdivane, Anamur’daki Anemurium Antik Kenti, Mezitli’deki Soli Antik Kenti, Silifke’deki Olba Antik Kenti, Mersin Merkez’deki Yumuktepe Höyüğü, Tarsus’taki Gözlükule Höyüğü ve yine Anamur’daki Titiopolis Antik Kenti zengin kalıntılarıyla ziyaret edebileceğiniz noktalardır.

Kaleler: Mersin, kale kalıntılarıyla göz dolduruyor. Kentteki kale sayısı çok fazla olsa da, sağlamlığıyla dikkat çeken ve yapılan çalışmalarla turizme kazandırılan kaleleri Mersin gezilecek ve görülecek yerler listenize alabilirsiniz. Meydancık Kalesi, Gözne Kalesi, Mut Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Silifke Kalesi, Mezgit Kalesi sağlam yapılarıyla şehrin en görülesi kale yapılarıdır. Diğer taraftan Tokmar Kalesi ve Sinap Kalesi de çok sağlam kale kalıntıları olmamakla birlikte, tarihi yapıları özel ilgisi olanların ziyaret etmeden geçmediği kalıntılar arasındadır.

Müzeler: Şehrin birçok noktasına yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkarılmış eserlerin sergilendiği müzeleri gezebilirsiniz. Tarsus Müzesi, Mersin Müzesi, Narlıkuyu Mozaik Müzesi, Üçgüzeller Mozaik Müzesi, Silifke Müzesi, Anamur Müzesi, Taşucu Arslan Eyce Amphora Müzesi, zengin kalıntılarıyla şehrin en çok ziyaret gören müzeleridir.

Mağaralar: Doğal oluşumlarıyla şehrin turizmini canlandıran mağaralar, galerindeki sarkıtları ve dikitleriyle göz dolduruyor. Ülkemizin en önemli mağaralarına ev sahipliği yapan Mersin’de; Anamur’daki Köşekbükü Mağarası, Aydıncık’taki Gilindire Mağarası, Narlıkuyu’daki Astım Dilek Mağarası, Cennet ve Cehennem Mağaraları’nı gezmeden tatilinizi sonlandırmayın.

Mersin Yapılacak Aktiviteler

 • Vaktinizin çoğunu Mersin’in Mavi Bayrak ödüllü plajlarında geçirin.
 • Sualtı mağaraları, batık gemiler ve daha birçok güzellikle karşılaşacağınız dalışlar gerçekleştirin.
 • Mersin’de düzenlenen tekne turlarına sadece bir gün ayırın ve Taşucu, Barbaros Koyu, Boğsak Adası gibi birçok noktayı bir günde gezme imkânını kaçırmayın.
 • Limonlu Çayı’na gidip, doğanın içinde uzun yürüyüşler yapın.
 • Rafting, Mersin’in en ilgi gören aktiviteleri arasında... İlginiz varsa Dragon Çayı ve Lamas Çayı’nda rafting yapmayı ihmal etmeyin.
 • Mersin’i tüm güzelliklerini yukarıdan izlemek için mutlaka yamaç paraşütü heyecanını yaşayın. Tarsus-Kartaltepe, Çanaktepe ve Erdemli-Akpınar Köyü yamaç paraşütüne elverişli noktalar...
 • Mersin’de Ne Yenir?

  Mersin’de ilk denemeniz gereken lezzet tabii ki tantuni… Ülkemizin birçok noktasında yapılan tantuni, Mersin’in en özel tatlarından biri. Diğer taraftan Mersin yöresel yemeklerinin temelini oluşturan baharatlı ve ekşili lezzetlerden de deneyebilirsiniz. Yörük sıkması, çökertme, içli köfte, acılı ezme salatası, felafel salatası Mersin mutfağının en seçkin yemekleri arasında…

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.