• Giriş
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
Çağrı Merkezimiz 7/24 Hizmet Vermektedir


Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
98 ,82
TL
84 ,00
TL
'den itibaren
Oda Kahvaltı % 15 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
170 ,00
TL
110 ,50
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 35 + 9 Taksit
0-12 Yaş Ücretsiz
110 ,00
TL
77 ,00
TL
'den itibaren
Yarım Pansiyon % 30 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
Toplam 3 otelden 1 ile 3 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Bardakçı Koyu Bölgesi

Bardakçı Koyu Bölgesi Bodrum Limanı’nın hemen dışında yer alan ve yürüyerek kolaylıkla ulaşılan Bardakçı Koyu, birçok konaklama seçeneğine sahip. Bodrum’dan yaklaşık 500 metrelik bir yürüme mesafesinde bulunan Bardakçı Koyu, teknelerin ve yatların uğramadan geçmediği noktalardan biri. Koyun çevresinde birçok otel bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmesinden dolayı Bardakçı Koyu otel sayısı her yıl artış göstermeye devam ediyor. Butik otelden pansiyona ve apart otele kadar çeşitli konaklama seçenekleriyle her bütçeye hitap ediyor Bardakçı Koyu otelleri. Bodrum’un en güzel plajlarına sahip olan koy, Milas Bodrum Havalimanı’na 35 kilometrelik bir mesafede bulunuyor.

Bardakçı Koyu Gezilecek ve Görülecek Yerler

Mindos Kapısı: Turgutreis’in hemen girişinde yer alan Mindos Kapısı, Halikarnassos şehir surlarının önemli bir noktasıdır. Mindos Kapısı’nın çevresindeki Roma ve Hellenistik dönemle tarihlendirilen tonozlu mezar kalıntılarına rastlamak mümkün. Mindos Kapısı’na Bardakçı Koyu’ndan kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Bodrum Kalesi: Bodrum’un en önemli tarihi yapıları arasında olan Bodrum Kalesi, günümüzde Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne ev sahipliği yapıyor. Kale, iki liman arasında kayalık bir alan üzerinde olup, tarihi 1406-1523 yıllarına dayanıyor. Kale içinde yer alan kuleler; İngiliz Kulesi, İtalyan Kulesi, Alman Kulesi gibi ülke isimleri almıştır. Bardakçı Koyu gezilecek ve görülecek yerlerin ilk sırasını kaleye ve müzeye verebilirsiniz.

Bodrum Antik Tiyatro: Bodrum Kalesi karşısında bulunan Bodrum Antik Tiyatro, tatilcilerin bölgeyi keşfetmek için rotasını çevirdiği noktalardan biri. M.Ö. 4. yüzyılla tarihlendirilen tiyatro 12.000 kişilik bir kapasiteye sahip. Antik tiyatro hakkında bilinen en kesin şey Mausollos döneminde inşa edilmiş olmasıdır. Tiyatro 1960’larda bir grup Türk tarafından restore edilmiş olup, günümüzde yapılan düzenlenmelerle de Bodrum’daki birçok festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Halikarnas Mozolesi: Bardakçı Koyu otellerinde konaklarken rotanızı Halikarnas Mozolesi’ne çevirebilirsiniz. Halikarnas Mozolesi, Kral Mousolos adına inşa edilmiştir. Yapı, dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul ediliyor. Yunan ve Mısır mimarisinin sentezlendiği mozole, harabe bir durumda olsa da turistlerden hala yoğun bir ilgi görüyor. Bardak Koyu gezilecek yerler arasında önemli bir yere sahip olan Halikarnas Mozolesi'ni mutlaka ziyaret edin.

Bardakçı Koyu Yapılacak Aktiviteler

 • Bardakçı Koyu’nun tertemiz plajında günün en keyifli saatlerini geçirin. Denize girmek için Bodrum Merkez’deki plajlar da tercihleriniz arasında olabilir.
 • Bodrum Merkez’den kalkan tekne turlarına katılın. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği hizmeti sunan tekne turlarına öncelik verin. Mola verilen koylarda mutlaka denize girin.
 • Bodrum-Bardakçı plajlarında rüzgar sörfü, su kayağı, deniz bisikleti ve kano gibi su sporları aktivitelerine katılın.
 • Alışveriş için yine Bodrum Merkez’deki dükkânları ve sokak aralarında bulunan takı tezgahlarını gezin. Ünlü Bodrum sandaletlerinden mutlaka satın alın.
 • Bardakçı Koyu’nda Ne Yenir?

  Bardakçı Koyu çevresinde yer alan restoranlar, Bodrum yöresel yemeklerinin yanı sıra Türk mutfağına ait lezzetleri de sofralarınıza taşıyor. Ege’nin mutfak kültürüne ait zeytinyağlılar, ot yemekleri ve balık çeşitlerini Bodrum Bardakçı Koyu’nda deneyebilirsiniz. Şevket-i bostan, deniz börülcesi salatası, kabak çiçeği dolması, yaprak sarma, zeytinyağlı bamya ve taratorlu börülce salatası yöresel lezzetler arasındadır. Dünya mutfağını keşfetmek istiyorsanız Bodrum Merkez’deki Çin, İtalyan ve Fransız mutfağına ait lezzetler sunan restoranları tercih edebilirsiniz.

  * Afişe edilen tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı "Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma" ödülünü KAZANDIK!
  Bize bu gururu yaşatan siz değerli misafirlerimize, teşekkür ederiz...
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.