• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
Mika Tur
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


Datça Bölgeler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
Kategoriler
Tümünü Seç Tüm Seçimi Kaldır
109 ,80
TL
54 ,90
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 50 + 9 Taksit
0-6 Yaş Ücretsiz
95 ,00
TL
66 ,50
TL
'den itibaren
Herşey Dahil % 30 + 9 Taksit
42 ,38
TL
33 ,90
TL
'den itibaren
Sadece Oda % 20 + 9 Taksit
0-11 Yaş Ücretsiz
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Tesisin fiyatı şu anda sitemizde bulunmamaktadır.
0 850 333 3 333 telefondan bilgi alabilirsiniz.
Toplam 8 otelden 1 ile 8 arası oteller gösterilmektedir.
PAYLAŞ:

Datça Bölgesi

Datça Bölgesi Tarihi M.Ö. 2000’li yıllara dayanan Datça, Yunan mitolojisine konu olmuş yaz turizminin önemli noktaları arasındadır. Datça’ya ilk yerleşen halkın Karyalılar olduğu biliniyor. Ege Denizi’ne uzanan ve yerli turistler kadar yabancı turistlerle de karşılaşacağınız Datça, il merkezine yaklaşık 122 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bir Datça tatili düşünüyorsanız Datça otellerinden size en uygun konaklama tesisini seçebilirsiniz. Datça otel sayısı oldukça fazla ve yıl içerisinde gelen turistlerin konaklama ihtiyacını karşılıyor.

Datça Gezilecek ve Görülecek Yerler

Koylar ve Plajlar: Datça, dünyaca ünlü koylara ve büklere ev sahipliği yapmaktadır. Palamutbükü, Ovabükü, Kızılbük ve Hayıtbükü’nün yanı sıra; Bencik Koyu, Kargı Koyu gezip görmeniz gereken noktalardan birkaçıdır. Bahsettiğimiz bu noktalar bakir doğasıyla günümüze kadar gelmeyi başarmış durumda olup, denize rahatlıkla girebileceğiniz yerlerdir. Plajlarının çoğu ise Mavi Bayrak ödülü almıştır.

Knidos Antik Kenti: Knidos Antik Kenti, Datça Yarımadası’nda varlığını sürdürmüş olan Dorlar tarafından kurulmuştur. Datça’nın 1,5 kilometre kadar kuzeydoğusunda yer alan antik kentte birçok kalıntı yer alıyor. Yapılan arkeolojik araştırmalarda kentin sanat ve bilimde ilerlediği bilgisi ortaya çıkmıştır. Hatta astronomi ve matematik bilimci Eudoksus, İskenderiye Feneri’nin mimarı olan Sostratos ve doktor Euryphon, antik Knidos şehrinde yaşamıştır. Datça gezinizde Knidos’un tarihine ışık tutan yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Datça Apollon Tapınağı: Knidos Antik Kenti’nin yakınında yer alan Datça Apollon Tapınağı, görülmesi gereken yerler arasındadır.

Can Yücel’in Evi: Ünlü şair Can Yücel’in Datça’daki evini ziyaret edebilirsiniz. Can Yücel Sokak’ta yer alan evde şairin kişisel eşyaları ve kütüphanesini gezerken şiir dolu bir atmosferin içinde bulacaksınız kendinizi.

Kızlan Köyü: Datça ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan Kızlan Köyü, Ege Denizi’ne bakan yüzüyle görülmesi gereken noktalarından biri. Yöre halkının sıcak gülümsemesiyle karşılaşacağınız köyde yürüyüş parkurları bulunuyor.

Gebekum: Datça’nın en ünlü noktalarından biri de Gebekum’dur. Bir dönem inşaatçılar bölgeden kum temin edermiş. Fakat Gebekum’un kumları değerli olduğu için bu durum yasaklanmış. Bir tür mikroorganizmanın kumları yiyerek yeni kum üretmesinden gelir Gebekum’un değeri. Gebekum, Datça gezilecek ve görülecek yerler listenize dahil edebileceğiniz noktalar arasındadır.

Datça Yapılacak Aktiviteler

 • Datça’dan kalkan tekne turlarıyla yakın koyları gezin.
 • Dalış, Datça’nın en keyifli aktivitelerinden biri. Birçok noktada dalış yapabilme imkanınız bulunuyor Datça’da. Dalış meraklılarının ilk tercihi ise Üç Kayalar oluyor.
 • Datça’nın gündüzü kadar gecesi de oldukça hareketli… Renkli bir gece hayatına sahip olan Datça’da her müzik zevkine hitap eden mekan bulunuyor. Hava karardıktan sonra sabahın ilk ışıklarına kadar Datça barlarında eğlenin.
 • Datça’da alışveriş yapacağınız birçok nokta bulunuyor. Özellikle cumartesi kurulan pazar, turistlerin ilgisini çeken alışveriş noktasıdır. Yöresel lezzetlerin yanı sıra Datça yöresine ait el işi oyalar ve kilimlerden evinize birer tane alın.
 • Datça‘da Ne Yenir?

  Kısaca “ 3 B” olarak adlandırılan balık, badem ve bal oldukça ünlüdür Datça'da. Yöreye özgü lezzetler arasındaki; kışıyak, lokum pilavı, karaville, könger, tilki kavurma ve ilabada dolmasını Datça restoranlarında deneyebilirsiniz. Bunların yanı sıra sebze ve et yemekleri de ayrı bir tat bırakacak damağınızda. Datça yemekleri her damağa hitap etmektedir.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.