• Giriş
 • Üye Ol
Tatilbudur Herkes İçin Tatil Budur!
0 850 333 3 333
24 Saat Çağrı Merkezi Hizmeti


PAYLAŞ:

Milas Bölgesi

Milas Bölgesi Doğal plajlarıyla, antik kentleriyle, kültürel zenginlikleriyle ve özellikle de halısıyla ünlüdür Milas. Muğla’nın ilçeleri arasındaki Milas, il merkezine 65 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bodrum Milas Havalimanı’na sahip olduğu için de ulaşım açısından kolaylık sağlıyor. Ayrıca Milas otelleri hem fiyat açısından her bütçeye hitap ediyor hem de konforlu odalara sahip. Yaz sezonunda hareketlenmeye başlayan Milas; altın sarısı kumları, masmavi denizi ve tarihi noktalarıyla eğlenceli bir tatilin kapılarını açıyor. İşte Milas’ta gezip görmeniz gereken ve yapmanız gereken aktiviteler...

Milas Gezilecek ve Görülecek Yerler

Zeytinlikuyu Plajı: Milas’ta denize girilen en popüler yer Zeytinlikuyu Plajı’dır. Kıyıkışlacık mevkiindeki plaj, ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Camiler: Milas’ın tarihine eşlik eden ibadet mekanları gezi noktalarınız arasında olabilir. Firuz Paşa Mahallesi’ndeki Firuz Bey Camii, Hacı Abdi Mahallesi’ndeki Milas Ağa Camii ve ilçenin en büyük ibadet mekanı olan Milas Ulu Camii sağlam mimarileriyle göz dolduruyor.

Antik Kentler: Milas gezilecek ve görülecek yerler arasındaki en popüler noktalar antik yerleşim alanlarıdır. Milas’ın köklü tarihine ışık tutan kalıntılarıyla turistlerin dikkatini çeken antik kentler arasındaki Labranda Antik Kenti, Keramos Antik Kenti, Herakleia Antik Kenti ve Euromos Antik Kenti’ni rotanıza dahil edebilirsiniz.

Müzeler: Bodrum Milas’ın sahip olduğu müzeleri gezebilirsiniz. Milas Müzesi’ndeki arkeolojik ve etnografik eserlerinin yanı sıra, İasos Balık Pazarı Açık Hava Müzesi’ni gezi listenize ekleyin.

Bafa Gölü Milli Parkı: Bafa Gölü Milli Parkı, Milas’ın doğal güzelliğini bir çırpıda gözler önüne seriyor. Çevresini zeytin ve çam ağaçlarının sarmaladığı milli parkta irili ufaklı adalar bulunuyor. Ayrıca Herakleia Antik Kenti ve Latmos Antik Kenti de Bafa Gölü Milli Parkı’nın sınırları içerisinde yer alıyor. Hem tarih hem de doğa gezintileri yapabilirsiniz burada.

Uyku Vadisi: Doğa yürüyüşlerinden hoşlanıyorsanız Uyku Vadisi’ni keşfe çıkabilirsiniz. Trekking için ideal bir nokta olan Uyku Vadisi’ne Gökçeler Köyü’nden ulaşılabiliyor. Vadiyi gezerken Gökçeler Mağarası’nı da görmeyi ihmal etmeyin.

Zeus Karios Tapınağı: Hisarbaşı Mahallesi’ne yakın bir konumda yer alıyor Zeus Karios Tapınağı. Olimpos’un baş tanrısı Zeus adına yapılan tapınak 3,5 metre yüksekliğe sahip olup, tek bir sütundan meydana geliyor.

Milas Yapılacak Aktiviteler

 • Milas plajlarında, özellikle Zeytinlikuyu Plajı’nda bol bol güneşlenip denizin tadını çıkarın.
 • Güllük Körfezi’nin masmavi sularında yelken açın.
 • Fotoğraf makinenizi yanınıza alıp, Milas’tan kalkan günlük tekne turlarına katılın.
 • Milas Pazarı’nda alışverişe çıkarak yöreye ait çam balı, zeytin, sebze ve meyvelerden alın. Ayrıca ünlü Milas halılarından bir tane edinin.
 • Milas’ta Ne Yenir?

  Muğla’nın tüm yöresel yemeklerini, özel tatlarını Milas’ta deneyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Ege’nin tüm bölgeleri gibi Milas’ta da ot yemeklerinin yeri ayrı. Taratorlu börülce, tepsi böreği, çıntar kavurması, turp ekşileme, kabak çiçeği dolması ve kuyu tandır Milas’ta yemeden dönmemeniz gereken yemekler arasında.

  Erken Rezervasyon Nedir?

  Erken Rezervasyon; özellikle yurt dışındaki tatilcilerin ilgi gösterdiği ve yaz döneminde yapılması planlanan tatilin cazip fiyat seçenekleri ile sunulduğu bir dönemdir. Yüksek sezondaki fiyatlardan indirimli olarak erken rezervasyon yaptırmanın bir diğer avantajı da istenilen otelde yer bulma sıkıntısının olmamasıdır.

  Bu nedenle gitmek istediğiniz otel yerine, girmek istediğiniz tarihte boş olan oteli tercih etmeniz gerekmektedir. İstenilen otele gidilemediği için bu bazen tatilcilerde mutsuzluk yaratmaktadır

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası

  "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye tatilinizi erken planlamaktan korkmayın. TatilBudur.com ve SOMPO sigorta güvencesi, giriş gününden 72 saat öncesine kadar rezervasyonlarınızı her koşulda iptal etme fırsatı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken sadece rezervasyonu gerçekleştireceğiniz esnada seyahat danışmanınıza iptal sigortası yaptırma istediğinizi belirtmeniz ve küçük meblağlar ödeyerek bu sigortayı yaptırmanızdır.

  Ayrıca 1.000 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için prim 10 TL, 1.001 - 1.500 TL'ye kadar olan rezervasyon tutarları için ödemeniz gereken ücret farkı 15 TL gibi çok küçük meblağlar ödeyerek bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

  %100 kesintisiz iptal sigortası ile rezervasyonunuzu GÜVENLE şimdi yaptırın, %50'ye varan indirim fırsatlarını kaçırmayın.

  Erken Rezervasyon Ne Zaman Yapılmalı?

  2015 yılının son çeyreğinde yüzlerce otelde erken rezervasyon fırsatlarını bulabilirsiniz. Erken rezervasyonun ilk dönemlerinde yapılan rezervasyonlar, daha sonra yapılacak rezervasyonlara nazaran %20 daha avantajlı olacaktır.

  İptal sigortasının vermiş olduğu avantajlar nedeni ile rezervasyonunuzu erken tarihlerde yaptırıp, avantajlı fiyatları kaçırmamış olup, bu sayede yoğun talep olan periyotlarda yer bulamama sorunu yaşanmayacaktır.

  Erken Rezervasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

  Erken rezervasyon kampanyasının ilk başladığı tarihlerde rezervasyon yaptıran misafirlerimiz, %50'ye varan indirim fırsatlarından yararlanmaktadır. Erken rezervasyon esnasında yaptırdıkları iptal sigortası sayesinde rezervasyonlarını otele giriş tarihine 3 gün kala iptal ettirerek kesintisiz iadesi yapılmaktadır. Erken rezervasyon yaptırmayan ve iptal sigortası sahibi olmayan misafirlerin iptal taleplerinde, oteller tarafından talep edilen minimum %35 NO-SHOW bedeli kesilmektedir.

  Erken rezervasyona ilgi son yıllarda artış göstermektedir. Bu nedenle kampanya başladıktan belli bir süre sonra, oteller doluluk nedeni ile kampanya şartları ve indirim oranlarında değişiklik yapabilmektedirler. Rezervasyonunu son dakikaya bırakmayan misafirlerimiz ise yukarıdaki duruma maruz kalmadan istedikleri otele istedikleri tarihte giriş yapabilmektedirler.

  Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

  Erken rezervasyon kampanyası, her yılın son çeyreğinde başlayarak bir sonraki yılın haziran ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Uzun bir dönem gibi görünse de, bu aralıkta birçok otel yüksek doluluk oranı nedeni ile erken rezervasyon indirimlerini sonlandırmaktadır.

  Erken Rezervasyon Yaptırdıktan Sonra Tatil Tarihimi Değiştirebilir miyim?

  Erken rezervasyon yapıldıktan sonra istediğiniz yeni tarihte, otelin müsait olması durumunda tatil tarihinizi istediğiniz tarih ile değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yeni bir rezervasyon olacağı için talep ettiğiniz tarihteki güncel fiyatlar baz alınarak değişikliğiniz gerçekleştirilecektir. Yeni rezervasyonunuzda oluşabilecek fiyat farkı tarafınıza yansıtılacaktır.

  Erken Rezervasyon Tarihleri Bittikten Sonra Rezervasyonumu İptal Edebilir miyim ?

  İptal sigortası yaptıran misafirlerimiz, hiçbir kesintiye uğramaksızın rezervasyonlarını otele giriş gününden 3 gün öncesine kadar mazeret belirtmeden iptal ettirebilmektedirler. Burada kesintiye uğrayacak tek bedel, iptal sigortası için alınan cüzi miktarlar olacaktır. Bu nedenle erken rezervasyon esnasında iptal sigortanızı da yaptırmayı lütfen unutmayınız.
  * Afişe edilen tüm fiyatlar en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerli olup seçeceğiniz döneme göre değişkenlik gösterebilir.
  TatilBudur.com Haber:
  • Tatilbudur.com, İş Girişim Sermayesi, Polonya menşeli özel girişim sermayesi MCI ve 37 Ventures ile ortaklığa imza atarak gücüne güç katmıştır.
  • Erken rezervasyon dönemi 20.11.2015 tarihinde başlamıştır. 31.05.2016 tarihine kadar değişen oranlarda erken rezervasyon indirimleri devam edecektir.